Vekalet görevi sırasında ara veren personele ücret verilir mi?

Vekalet görevi sırasında ara veren personele ücret verilir mi?



Bir göreve vekaleten eden Devlet memuru, çeşitli nedenlerden dolayı vekalet

görevine ara verebilmektedir. Bu çeşitli nedenler arasında geçici görev, hizmetiçi

eğitim, kurs, seminer ve benzeri nedenler bulunabilmektedir.

Bu konuda Zam ve Tazminat kararnamesinin 9. maddesinde vekalet göreviyle ilişkili

veya ilişkili olmayan ayrımı yapılmıştır. Eğer, geçici görev, hizmetiçi eğitim,

kurs, seminer vekalet göreviyle ilişkili ise vekalet edeniyle verilen zam ve

tazminatta kesinti yapılmaz, ancak vekalet göreviyle ilgili değilse vekalete

dair zam ve tazminat farkı verilmez.

Bu konuda DSİ'nin yeni tarihli görüş yazısı


Etiketler; #

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.