Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
YÖNETİCİ ATAMA YÖNETMELİĞİ UYGULANAMIYOR!

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
personelmeb net/özel haber
Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticileri Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği 28. 02. 2013 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanmasından sonra bu Yönetmeliğe Göre İlk Yönetici Atama Duyurusunu Batman ve Rize Milli Eğitim Müdürlüğü yapmıştı.

Rize il milli eğitim müdürlüğü daha önce duyurusunu geri çekmişti. Batman il milli eğitim müdürlüğü büyük bir cesaret ile yeni yönetmeliğe göre norm fazlası yöneticcileri atamak için düğmeye basmıştı. Diğer iller de Batman il müdürlüğünün yönetici atama sürecini takip ediyorlardı. Ancak yönetmeliğin tüm hükümlerinin mahkemeye taşınmış olması beraberinde mağduriyeti getirecekti. Bu nedenle Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü 07/03/2013 tarihli ve 52499748-903.02.01/5455 sayılı yazı ile duyurduğu Norm Fazlası Yönetici Atama duyurusunu işlemden kaldırıldığını duyurdu.

Bu yönetmelik hükümlerine göre hiçbir şekilde yöneticiler yer değiştiremez, sınavlı ilk atamalar gerçekleştirilemez.

İl milli eğitim müdürlükleri yeni yönetmeliğe göre okul/kurum yöneticisi atayamayacaklarını anladılar. MEB’in zaman kaybetmeden yönetmeliği geri çekmesi ya da büyük çaplı revize etmesi gerekiyor. Bu yönetmelik il milli eğitim müdürlüklerinin ellerinde patlayabilir. Asıl sıkıntının 3-4 ay sonra çıkacağını tahmin etmek zor değil

Cengiz ŞAHİN

En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
erdem 2 yıl önce

alan değişikliği tekrar yapılmalı ve okul yöneticilerinin alan değiştirme hakkı her ilde isteğe bağlı olarak mem yorumuna bırakılmadan verilmelidir. bazı iller izin verdi bazıları ise izin vermedi ya yöneticilik ya öğretmenlik diyerek alan değiştirmek isteyen idareciler engellendi.

Misafir Avatar
pınar 2 yıl önce

alan değişikliği tekrar yapılmalı ve okul yöneticilerinin alan değiştirme hakkı her ilde verilmelidir. bazı iller izin verdi bazıları ise izin vermedi ya yöneticilik ya öğretmenlik diyerek alan değiştirmek isteyen idareciler engellendi.

Misafir Avatar
nail 2 yıl önce

kendi alanı dışında ek bir eğitim gören(yan alanı olan)idarecilere tezsiz yüksek lisans yapmış olma hakkı verilerek ek-2 formunda puan k arşılığı verilmesini istiyoruz.

Misafir Avatar
mağdur 2 yıl önce

yöneticilere ve yönetici adaylarına hiç kimsenin bu kadar acı çektirmesine hakkı yoktur.her geçen zamanda; düşünüyorumda biz kendi öğrencilerimize, bu karamsar ortamda ne kadar faydalı olabiliyoruz.esasen en önemlisi bu diye düşünüyorum.çünkü geçen zamanı bir daha geri getiremezsiniz.allah yardımcımız olsun.

Misafir Avatar
komiklik 2 yıl önce

yeni yönetmelikte kurum tipi yok ama mardin mem in münhal listesinde kurum tipi var.

Misafir Avatar
istanbul 2 yıl önce

istanbulda ses yok halen.eski yönetmeliğe göre atamaların şubat bitmeden yapılması gerekiyordu

Misafir Avatar
mardin 2 yıl önce

duyuruya çıktı.25 mart başvurular var.

LİSELİ KIZLAR POLİSİ BİLE ŞAŞIRTTI
ADANA’da lise 2’inci sınıf öğrencisi kız arkadaşlar 15 yaşındaki G.N.A. ile N.E., okuldan kaçıp...

Haberi Oku