Bugun...Yygs-4 Türkiye Birincisi Ülkü: Duaların Çok Büyük Katkısı Oldu
Konya Sabah Dershanesi ve Akşehir Hacı Sıddıka Baysal Fen Lisesi öğrencisi Ahmet Niyazi Ülkü, Y-YGS-4 puan türünde Türkiye birincisi oldu. Başarısını ‘Nasip işi. Duaların çok faydası oldu’ şeklinde değerlendiren Ülkü, hukuk fakültesine...

+ -
Konya Sabah Dershanesi ve Akşehir Hacı Sıddıka Baysal Fen Lisesi öğrencisi Ahmet Niyazi Ülkü, Y-YGS-4 puan türünde Türkiye birincisi oldu. Başarısını ‘Nasip işi. Duaların çok faydası oldu’ şeklinde değerlendiren Ülkü, hukuk fakültesine gitmeyi düşündüğünü söyledi.

YTM-1 ve YTM-2 puan türlerinde de Türkiye 5.’si olan Ülkü, Sabah Dershanesi’nde öğretmenleri ve dereceye giren arkadaşlarıyla başarısını kutladı. Ülkü, başarısının kendisi için sürpriz olduğunu söyledi. ‘Özellikle LYS'ye girdikten sonra bu derece benim için yok oldu’ diyen Ülkü, başarısında emeği olan çok sayıda insan olduğunu dile getirdi. Ülkü “Bu başarımda emeği olan çok insan vardır. Özellikle öncelikle ailem, arkadaşlarım, okul ve dershanedeki öğretmenlerim benimle 4 sene boyunca ilgilenmişlerdir, bana destek olmuşlardır. Özellikle son bir senedir yoğun çalıştığımı söyleyebilirim. Ama bu başarı YGS’den sonra benim gördüğüm kadarıyla nasip işi. Edilen duaların çok önemli katkıları oldu. Bir yerden sonra da nasipten öte yol yok dedim. Başarımı benimle paylaşan insanlara hediye etmek istiyorum. Onlar bana yardımcı olan insanlar, yakınlarım. Hepsi benim kadar stresli dönemden geçtiler. Hepsine teşekkür ediyorum.” dedi.

Üniversitede hukuk eğitimi almak istediğini ifade eden Ülkü, hangi üniversiteyi tercih edeceği yönündeki soruya “Şu an aklımda net bir üniversite yok. Bakalım, teklifleri değerlendireceğim.” yorumunda bulundu.

Sabah Dershanesi Genel Müdür Vekili Necmettin Taze, her yıl Konya’da binlerce öğrenciyi üniversiteli yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
 YUKARI