GÜNDEM:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Öğretmenlerin kurumlar arası geçişe isyanı..

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
Kurumlararası Geçişe yıllardan beri atama kontenjanının % 10 luk kısmı ayrılmaktaydı. Çeşitli kurumlarda memur olarak görev yapanlar HİZMET PUANI İLE SINAVSIZ öğretmenlik kadrosuna geçiş yapmaktaydılar. Bu haksızlığa eski Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ömer Dinçer bey yönetmelik çıkararak dur dedi. Çıkarılan yönetmeliğin iptali için Danıştaya dava açıldı. Danıştayın çıkan yönetmeliği iptal edeceği ile ilgili çeşitli forumlarda söylentiler dolanmaktadır. İlk atama bekleyen öğretmenler tedirgindir. Lütfen öğretmenliğe kurumlar arası geçişin kapatılması Sayın Ömer Dinçer dönemindeki gibi kararlılıkla sürdürülsün. 
Dışarda 300.000 öğretmen adayı beklerken, memur olarak atanmış, her yıl devletten düzenli maaş alan insanları KPSS ve ALAN sınavına girmeden öğretmen yapmak, üstelikte bunu ilk atama kontenjanından kesmek hakkani değildir. 
Öğretmenliğe KURUMLARASI GEÇİŞE HAYIR DİYORUZ. Ömer Dinçer beyin bu konuda gösterdiği hassasiyeti Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı Beyden de bekliyoruz. 
Saygılarımızla 
Atama Bekleyen Öğretmenler
En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
gulay 13 ay önce

devlet memuru ike ikinci bir üniversite okuyup öğretmenliğe geçmek isteyen kişilerin ne suçu var.hatta bu kişiler için yaş sınırı olması haksızlık.

Misafir Avatar
beni üzüyorsunuz 2 yıl önce

ya arkadaş % 97 ile atanamayan adam % 3 le atanacağını sanıyor yazık pollyanna dolu ülkeiz..

Misafir Avatar
sızlanmayı kesin 2 yıl önce

ya arkadaşlar sızlanmayı kesin artık yeter harekete geçin hak verilmez alınır. benim gibi dava edin yeter artık..

Misafir Avatar
Ömer Ilgaz @s.karatepe 2 yıl önce

bence de kppss ve yaş sınırı olması haksızlık.

Misafir Avatar
s.karatepe 2 yıl önce

memur olup öğretmen olamayan bizlerde en az atanamayan arkadaşlarımız kadar mağduruz.sonuçta bizde kpss ye girip atandık emek verdik tekrar aynı sınava girmek çok mantıksız.üstelik meb kurumlararasını kafasına göre yapmıyor.ordada elbette kriterleri var

Misafir Avatar
Ömer ILGAZ 2 yıl önce

ilk atama kapsamından kurumlararası geçiş yapmak ve bunun ilk atanacakların kadrosundan kesmek elbette yanlış. ama memur olarak çalışanlara diğerlerini etkilemeyecek şekilde ve yaş sınırı kaldırılarak kurumlararası geçiş hakkı verseler daha güzel olacaktır.

Misafir Avatar
mehmet ay 2 yıl önce

kurumlar arası nakilin kapanması çok kötü umarım hemen açılır benim memuriyete başlayalı 5 yıl oldu açılırsa hemen öğretmenliğe geçeçecim.bunu haksızlık olarak gören arkadaşlar sizde zamanında girseydiniz.sonuçta bu hak herkese veriliyor.son duyumum geçişin açılacağı yönünde inş. bekliyoruz

Misafir Avatar
N.VURUCU 2 yıl önce

kurumlar arasi geçiş yendine gelsin bizde eğitim fakültesinde dirsek çürüttük, emek verdik istediğimiz mesleği yapalim ve ülkemize ve ülkemizin çocuklarina faydali olalim.

MEB özel destek eğitim uzman öğretici kursu...
Özel Destek Eğitim Uzman Öğretici Kursu Dördüncü Dönem Başvurusu

Haberi Oku