Bugun...


Bazı Öğrenciler Hibe Bilgisayarları Sattı, Tablet Pc'ler İçin De Aynı Risk Var
Devletin iki yıl önce Kocaeli'nde öğrencilere dağıttığı bilgisiyarlara ilişkin araştırmadan çarpcı sonuç çıktı. 1591 öğrenciden çoğu yoksul 127'sinin bilgisayarını sattığı anlaşıldı.

+ -
eni dağıtılacak tablet bilgisayarlarda aynı durumun yaşanmaması için uyarı yapıldı.

Kocaeli Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, iki yıl önce başlattığı 'Her Öğrenciye Bir Bilgisayar' kampanyası kapsamında 6 ve 7'nci sınıf öğrencilerine dağıtılan 52 bin bilgisayarın nasıl kullanıldığını mercek altına alındı. Yapılan ankete katılan öğrencilerden bin 591 öğrenciden 127'si 'bilgisayarlarının olmadığını' söyledi. Kocaeli İl Milli Eğitim Müfettişleri yoksul öğrencilerin bilgisayarlarını başka öğrencilere sattıklarını belirledi. 'Fatih projesi kapsamında da öğrencilere dağıtılması planlanan tablet PC'lerin aynı şekilde kullanılmaması için gerekli düzenlemeler yapılmalı, tedbirler alınmalıdır' denildi.

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Denetmenleri Başkanı Şerif Karataş şunları söyledi: 'Satanlar belki biraz da 'haylaz' diyebileceğimiz öğrenciler. Satın almak istedikleri bir şey için yapmış olabilirler.'

Akşam
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
 YUKARI