Mali Konular:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
300 Lira Çocuk Parası Yolda

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
Başbakan Erdoğan'ın genç nüfus azalıyor gerekçesiyle ailelere enaz 3 çocuk tavsiyesi üzerine,Çocuk teşviği kapsamında kamu çalışanlarına çocuk yardımı müjdesi geliyor...
AKP Hükümetinin yürüttüğü "çocuk teşviği " çalışmaları hızla sürerken; bu kapsamda memurlar için de bir düzenleme yapılıyor.
 
 Hazırlanan değişikliğe göre; memurların çocuk yardımı parası en az 100 liraya çıkacak... Halen memurlar, 6 yaşından büyük çocuklar için ise 18 lira 46 kuruş gibi KOMİK ÇOCUK YARDIMI  ödeneği alıyor. Bu komik çocuk yardımı, memurların tepkisini çekiyordu..
 Takvim'in haberine göre; çalışma kapsamında, memurların aldıkları çocuk yardımı paraları artırılacak. Böylece çok çocuklu memur daha fazla ödenek ve yardım alacak.
 
Üzerinde çalışmaların henüz devam ettiği düzenleme, şimdilik memurlarla ilgili. Daha sonra kamudaki diğer personele de uygulanabileceği belirtiliyor.
 
Çocuk teşviğinin nasıl yapılacağı ile ilgili çalışmalar birçok bakanlıkta devam ediyor. Bu çalışmalarda özellikle yurt dışındaki örnekler incelenirken; bunların nasıl uygulanacağı belirleniyor. Çalışma tamamlandığında Bakanlar Kurulu'nun önüne gelecek olan teşvik sistemi, daha sonra yasalaşma sürecine girip uygulamaya geçecek.

KARAR BAKANLAR KURULU'NUN
 
Çalışmanın memurlar ayağında öncelikli olarak çocuk yardımı üzerinde duruluyor. Şu anda memurlar 0-6 yaş arasındaki çocuklar için aylık 36 lira 92 kuruş, 6 yaşından büyük çocuklar için ise 18 lira 46 kuruş aile yardımı ödeneği alıyor.
 
Memurların bakmakla yükümlü oldukları çocuklar için aldıkları bu yardımların 0-6 yaş arası için en az 100 lira olması üzerinde duruluyor. Çalışma bu şekliyle tamamlandığında, 3 çocuğu olan bir memurun aldığı aile yardımı ödeneği en az 300 lira olacak. Ancak bu miktarın ne kadar olacağı konusunda son kararı Bakanlar Kurulu verecek.
 
HER ÇOCUK İÇİN 300 LİRA BAKIM PARASI YOLDA..
 
Ayrıca tüm çalışanlar için 'bakım ücreti' adı altında bir ödeme üzerinde de çalışmalar sürüyor. Her bir çocuk için ailelere 300 liralık bir bakım ödeneği verilmesi gündemde.
 
Yetkililer, bu çalışmaların henüz kesinleşmediğini, rakamların ve uygulamaların da her an değişebileceğini belirtiyor.
En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mahmut akpınar 1 yıl önce

sayın başbakan 3 dedin yetmedi sonra 4 olsun oda olmadı 5 dediniz 5 vazgecdik 3 parası nerde bumillet gazlacalişmaya alıştırdını zaten oldu olcak bire kıpritcalında yanalı bari

Misafir Avatar
dery biçer 1 yıl önce

demek sadece ihtiyç sahipleri memurlar asgeri ücretle 3 ve 4 çocuklu aileler insan değil ozamn bu kadar da olmaz yani...

Misafir Avatar
azizceyhan 2 yıl önce

memur deyilsek insanız

Misafir Avatar
canan satmaz 2 yıl önce

sayn basbakanım bu uc cocuk projessı ne zaman cıkıyor ve nereye basvuracagız sze guvendk bzm uc kızımız var tel nom 536 938 02 57

Misafir Avatar
çaglar 2 yıl önce

sayın başbakanım üç caocuk dediniz yaptık hale bir yardım ödenegi yapmadınız

Misafir Avatar
RIFAT 2 yıl önce

ulan memur deği̇lsek i̇nsan deği̇lmi̇yi̇z. bu hükümette i̇yi̇ce s...ti he

Misafir Avatar
selim 2 yıl önce

ne sacmalik ayrimciliga bakin

Misafir Avatar
emre yıldız @zeki çevik 2 yıl önce

vay be bi erdoğan yalaması da sizin gibiler olduğu sürece biz hiç bi yere varamayız yazık size yazık