İl Milli Eğitim Müdürü ve Yardımcısına Soruşturma Açıldı!

Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin GÜNEŞ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü (Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü eski Müdür Yardımcısı) Abdullah KODEK ve Amasya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bilal EKEN hakkında görevlerini kötüye kullandıkları iddiasıyla soruşturma açıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü ve Yardımcısına Soruşturma Açıldı!Müdür olarak görev yapmakta iken görev süresi uzatılmayan üyelerimiz Hasan KILIÇ ve İbrahim TAŞOVA tarafından açılan davalarda, İdare Mahkemesi tarafından verilen yürütmeyi durdurma ve iptal kararlarına rağmen, görev sürelerinin uzatmayan ve dolayısıyla İdare Mahkemesinin kararlarına karşın kasıtlı ve kötüniyetli olarak mahkeme kararlarını uygulamayan Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin GÜNEŞ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü (Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü eski Müdür Yardımcısı) Abdullah KODEK ve Amasya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bilal EKEN hakkında görevlerini kötüye kullandıkları iddiasıyla yaptıkları suç duyurularında, soruşturma izni verilmemesi üzerine, Samsun Bölge İdare Mahkemesi’ne itiraz edilmiş ve Samsun Bölge İdare Mahkemesi’nin 2015/216 E., 2015/252 K. sayılı ve 30.12.2015 tarihli kararı ve Samsun Bölge İdare Mahkemesi’nin 2015/220 E., 2015/232 K. sayılı ve 02.12.2015 tarihli kararlarında; kamu görevlileri ile isnat edilen eylem arasında illiyet bağının varlığı ve hazırlık soruşturması açılmasına gerektirecek yeterli kanıt bulunduğu belirtilerek, itirazlarının kabulü ile ilgili kamu görevlileri hakkında soruşturma izni verilmesine karar verilmiştir.Müdür olarak görev yapmakta iken görev süresi uzatılmayan üyelerimiz Hasan KILIÇ ve İbrahim TAŞOVA tarafından açılan davalarda, İdare Mahkemesi tarafından verilen yürütmeyi durdurma ve iptal kararlarına rağmen, görev sürelerinin uzatmayan ve dolayısıyla İdare Mahkemesinin kararlarına karşın kasıtlı ve kötüniyetli olarak mahkeme kararlarını uygulamayan Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin GÜNEŞ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü (Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü eski Müdür Yardımcısı) Abdullah KODEK ve Amasya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bilal EKEN hakkında görevlerini kötüye kullandıkları iddiasıyla yaptıkları suç duyurularında, soruşturma izni verilmemesi üzerine, Samsun Bölge İdare Mahkemesi’ne itiraz edilmiş ve Samsun Bölge İdare Mahkemesi’nin 2015/216 E., 2015/252 K. sayılı ve 30.12.2015 tarihli kararı ve Samsun Bölge İdare Mahkemesi’nin 2015/220 E., 2015/232 K. sayılı ve 02.12.2015 tarihli kararlarında; kamu görevlileri ile isnat edilen eylem arasında illiyet bağının varlığı ve hazırlık soruşturması açılmasına gerektirecek yeterli kanıt bulunduğu belirtilerek, itirazlarının kabulü ile ilgili kamu görevlileri hakkında soruşturma izni verilmesine karar verilmiştir.

İlgili Bölge İdare Mahkemesi Kararı İçin Tıklayınız 1

İlgili Bölge İdare Mahkemesi Kararı İçin Tıklayınız 2

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hakkı ARAR - 11 ay önce
burada 2 noktaya dikkat çekmek isterim: 1-kendilerinin liyakat ve kariyeriyle değil de yandaşlık saikleriyle bir koltuğa oturtulanlar kendilerini başka bir şey sanıyorlar.
2-mahkeme kararlarını uygulamamak suçtur ve görevle falan ilgisi de olmadığından dolayı ilgili mülki amirin iznine gerek olmadan soruşturmaya tabidir ve doğrudan hakim karşısına çıkması gerekmektedir.
Avatar
öğretmen - 11 ay önce
bundan sonra,tüm haksızlığa,kıyıma uğrayan 6528 sayılı meb.yasası ile görevden alınan idareciler bu suç duyurularını yapacaklardır.
Avatar
insanda kalite - 11 ay önce
adalet er yada geç tecelli edecek ve ediyor da,bir gün bu şahıslar kendi açtıkları insan (manevi) ve kamu-maddi zararları kendi ödeyecekler.ozaman böyle kıyım yapıp cesur olacaklar mı az kaldı halka daraldı,hukuk müşavirliği yasaya uydu hadi bakalım...
Avatar
İlçe Emri - 11 ay önce
#i̇lçeemrihaktır 26 ocak saat 21;00'da