MEB'İN DÜŞMAN BELLEDİĞİ TEK KESİM!

Özlük haklarına tecavüz edilerek mağdur edilen bir eğitim uzmanının gönderdiği elektronik postayı aynen yayınlıyoruz:

MEB'İN DÜŞMAN BELLEDİĞİ TEK KESİM!Değerli personelmebhaber yöneticisi,

bizimle ilgili haber yapan neredeyse tek site olmanızdan dolayı öncelikle sizlere teşekkür ediyorum. şahsi görüşlerimi içeren aşağıdaki yazıyı yayınlarsanız çok sevinirim. 

İşte zehir zemberek yazı:

"MEB’in hazırladığı torba yasa tasarısı tartışılıyor. Özellikle maarif müfettişlerinin eğitim uzmanı yapılmaları konusu ayrı bir tartışılıyor.

Aktif Eğitim Sen başkanı bir açıklama yaptı ve “Maarif müfettişlerine dokunmayın.” dedi.

Türk Eğitim Sen başkanı : “Sıra maarif müfettişlerinde.” dedi.

Eğitim Bir Sen de bir değerlendirme yayınladı ve ufaktan da olsa maarif müfettişlerinin eğitim uzmanı olmalarına karşı olduklarını söyledi.

Sendikaların bütününe söylüyorum: Be hey riyakârlar, toplam 1350 il milli eğitim müdür yardımcısı ve ilçe milli eğitim müdürü eğitim uzmanı yapılırken neredeydiniz? Lanet olsun sizin yaptığınız sendikacılığa! Sizden adil bir yaklaşım bekleyen sizin gibi olsun! Başkanlığınız da adaletiniz de açıklamanız da başınıza çalınsın!

Üstelik maarif müfettişleri özlük ve mali hakları korunarak eğitim uzmanı yapılıyorlar.

MEB’de il müdürleri alındı özlük hakları korundu.

MEB’de merkez şube müdürleri eğitim uzmanı yapıldı, özlük hakları iade edildi.

MEB’de daire başkanları alındı, özlük hakları korundu.

MEB’de genel müdür yardımcıları ve genel müdürler görevden alındı, özlük hakları korundu.

Ama, MEB’de ilçe milli eğitim müdürleri ve il milli eğitim müdür yardımcıları görevden alındı, maaşları donduruldu ve çoluk çocuklarının rızklarına göz dikildi.

Bu haksızlığı yapan, buna alet olan, buna sessiz kalan, sonradan düzenleme yapılmasına engel olan her kim varsa tüm lanetler üzerlerine olsun!
Bu haksızlık için kimseye yalvarmıyoruz, hakkımızı söke söke ve kanırta kanırta almadan bu pislik temizlenmez.

Özlük haklarına tecavüz edilen bu müdürlerin suçu nedir? Cumhuriyetin en kapsamlı değişimi olan 4+4+4 sistemini oturtana kadar anası ağlayan bu müdürler neden bu şekilde isyana zorlanmaktadır.

Dernekleşen eğitim uzmanları MEB’in çaycısından tutun da Başbakana kadar bu mağduriyetlerini dile getirmedikleri kimse kalmadı. Herkesin bu zulümden haberi var. Kimse bilgim yoktu diyemez.

Bu torba yasa bir şanstı. Oraya iki satır bir geçici madde eklenerek bizler de maarif müfettişleri gibi özlük ve mali haklarımıza kavuşabilirdir. Koltuk moltuk istemiyoruz arkadaş, koltuğunuz başınızı yesin! Bugüne kadar protokol ciddiyetiyle üslubumuzu bozmadık da ne oldu! Bozuyorum üslubumu falan, adaletiniz batsın e mi!

Vermeyin bundan sonra hak mak, biriksin zulmünüz de ileride tek tek isim isim suç duyurularında bulunalım!

Buradan yemin ediyorum, benim çocuklarımın rızkına göz diken sendikacısından tut da bürokratına kadar her kim olursa düştüğü yere kadar kovalamazsam ve hakkımı hukuk önünde kustura kustura almazsam eğitimim ve birikimim bana haram olsun!"

Göz göre göre ve kasten mağdur edilen eski yönetici yeni şahsa bağlı eğitim uzmanı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
uzman - 7 ay önce
yazı çok güzel olmuş teşekkür ediyorum . bizim başımıza gelen tablonun bir benzeri mali hakların korunması şartı ile maarif müfettişlerinin başına gelecek gibi.kesinlikle üzüldüğümü belirtmek istiyorum . eğitim birsen durumu şöyle değerlendirmiş"tasarıyla maarif müfettişlerinin ve müfettiş yardımcılarının eğitim uzmanı kadrolarına atanması düşünülmektedir. mevcut mali hakları korunacak olsa da, eğitim uzmanı kadrosuna atananların bakanlık maarif müfettişlerine tanınacak ilave haklardan faydalanamayacakları açıktır. bu itibarla eğitim uzmanı kadrolarında kaldıkları müddetçe, bakanlık maarif müfettişlerine tanınan mali hakların bu kişilere de yansıtılması gereklidir. ....tanınmamış olması, kurumsal hafızanın, bilgi ve tecrübenin aktarılması açısından olumsuz sonuçlara yol açacaktır. sormazlar mı bu empatiyi niçin biz sahsa bağlı eğitim uzmanları için neden kurmadınız bunların de maaşları iki senedir donduruldu diye
Avatar
uzman eğitimci - 7 ay önce
ağzına yüreğine sağlık değerli arkadaşım.derdimize tercüman olmuşsun.biz şahsa bağlı eğitim uzmanları; isminde adalet olan bir iktidar partisi yönetimindeki hükümet tarafından belkide meb'in tarihinde topluca en adaletsiz,hukuksuz bir uygulamayla haksız ve yersiz bir uygulamayla maddi ve manevi olarak mağdur edildik.yazıklar olsun sebep olan bakan olsun müsteşar olsun,siyasetçi olsun her kimse.geçende eski milli eğitim bakanımız sayın nabi avcı "hakkınızı helal ediniz" diye mesaj göndermiş bizlere.ben de diyorum ki zor mu yanlıştan dönülmesi.kalplerinizdeki bu kadar kin ve nefret de neyin nesi.tır kaçırmadık.vatanı satmadık.
Avatar
İsmet YILDIRIMHAN - 7 ay önce
aynen katılıyorum. bu eğitim uzmanı yapılarak maaşları dondurulanlar bu sebep olanların analarına ya da bacılarına bir şey mi yapmışlardı da bu kadar kin ve nefrete muhatap oldular?
Avatar
DOGRUCU - 7 ay önce
maaşi dondurulan alt göreve atanan zulme uğrayan tek kesim eğitim uzmanlari.sebep belirsiz.suçsuz ceza.yazik degilmi vicdan yokmu.
Avatar
salih cevher şanlı - 7 ay önce
hislerimizi tercüme ediyor arkadaşımız. teşekkür ederiz. personelmebhaber .net e de çok teşekkür ederim. personelmebhaber.net olarak sadece siz bizlere söz veriyorsunuz, dik duruyorsunuz. teşekkürler.
Avatar
Eğitim Uzmanı - 7 ay önce
helallik dileyenler, bilin ki hakkımı helal etmiyorum. (sn bakan) hele üniversiteye giden oğlum hiç etmiyor, makamlarda kalmak birilerine kıyak çekmek için kursağından kestiğiniz oğlum. eğer bu ne diyor diyorsanız aynı şey çocuklarınızın başına geldiğinde anlarsınız. Allah adildir adaleti sever.
Avatar
bilinen uzman - 7 ay önce
gönlümüzün tercumanı oldun ağızına sağlık.....adalet için dindar inançlı veya idolojist bir kişilik gerekmez sadece vicdanlı olmak yeterliymiş.
Avatar
uzman - 7 ay önce
ağzına yüreğine sağlık