MEB'in zulmü kaosa yol açıyor!

Şahsa bağlı eğitim uzmanlarıyla MEB arasındaki hukuk sorunu artarak devam ediyor.

MEB'in zulmü kaosa yol açıyor!Şahsa bağlı eğitim uzmanlarıyla MEB arasındaki hukuk sorunu artarak devam ediyor.

İstanbul Bakırköy ilçe milli eğitim müdürü davasını kazanarak döndü Gümüşhane’ye il milli eğitim müdür yardımcısı olarak sürüldü.

Muğla Ortaca ilçe milli eğitim müdürü dava kazanıp görevine başladı araştırmacı yapılarak hak kaybı daha da fazlalaştırıldı.

Batman’da yürütmeyi durdurmayla dönenler Bölge İdare Mhakemesince YD iptal edilince öğretmen yapıldı.

Malatya’da on kişi YD kararı aldı, altısı BİM tarafından iptal edildi, dördü kabul edildi durum bekleniyor.

Kırıkkale’de göreve başlayanlar görevlerine devam ediyorlar.

Samsun’da göreve başlayanlar oldu.

İzmir’de YD kararı alarak göreve başlayanlar oldu; BİM, YD kararını bozdu ve öğretmen olarak atanmaları an meselesi.

Yani anlayacağınız ortalık toz duman.

Ama hukukun hangi aşamasında olursa olsun tüm şahsa bağlı eğitim uzmanlarının mücadelesi sürüyor. Davayı kazananlar bir üst mahkemede haklarını aramaya devam ediyorlar.

Şimdi ya da sonra, erinde geçinde bu insanlar haklarına kavuşacakalar.

Doğrusu eğitim uzmanları başından beri biliyorlar ki aynı görevlerine döndüklerinde hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. İki yıl önce bıraktıkları görevler artık o görevler değil. MEB’in genetiği değiştirildi. MEB mutasyona uğradı. MEB artık devlet kurumu olmaktan çıktı Eğitim Bir Sen’in münbit bir tarlası durumuna dönüştü. İlçe milli eğitim müdürleri hatta il milli eğitim müdürleri artık emirleri EBS il başkanlarından alır oldular.

Dolayısıyla şahsa bağlı eğitim uzmanları sadece onur mücadelesi vermektedirler.

6528 sayılı kanunla maaşları dondurulan ve çocuklarının rızkları elinden alınan şahsa bağlı eğitim uzmanları insanca bir muamele ve kaybettikleri mali ve özlük haklarının peşindeler.

Başta Sayın Bakan ve diğer yetkililere sesleniyorum: AYM kararı ortadayken bu engelleme çabalarınız boşunadır. Selin önüne tezeklerle kerpiçlerle set öremezsiniz. Sel daha da birikir ve setlerinizi tarumar eder. Hukukun önünde direnmeyiniz.

TBMM Milli Eğitim ve Spor komisyonu Başkanı Sayın Beşir Atalay’a konuyla ilgili bilgi verildi. İlgili komisyonun hukuk uzmanlarının ağzından aktarıyoruz: “Sayın Atalay Sayın Avcı’ya sizin durumunuzu aktardı, Sayın Avcı: ‘Eğitim uzmanlarının durumlarının düzeltilmesi amacıyla kanun teklifi hazırlayıp Başbakanlığa gönderdik.’ Dedi.”

MEB İKGM Daire Başkanı Sayın Fethi Fahri Kaya defaatle diyor ki: “ Sizinle ilgili kanun teklifini hazırlayıp gönderdik, biz de bunaldık, sizden çok bir istiyoruz böyle bir düzenlemenin çıkmasını.”

Koskoca yetkililer yalan söyleyecek değil ya, beyan esastır.

Bir an evvel kayıp haklar telafi edilip teslim edilirse tüm eğitim uzmanları davalarından feragat edeceklerdir.

Aksi halde şahsa bağlı eğitim uzmanları MEB’in başını ağrıtmaya devam edeceklerdir.

Şahsa bağlı eğitim uzmanları MEB önünde son derece güçlüler.

Güçlüler çünkü haklılar.

Adil TÜRK


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Uzman - 10 ay önce
devletin başbakani her seferinde haktan hukuktan ayilmayacaklarini, her vatandaşin hakkini koruyacaklarini defeatle söyledi. uygulamaya gelince ne hak veriliyor, ne hukuk yerini buluyor. biz bu ülkenin ikinci sınıf vatandaşı mıyız? bakanimizin umurunda değil. binlerce insana her ay eksikte olsa maaş ödeniyor. karşılında hizmet alınmıyor. bunun vebalini kim ödeyecek. güvenimizi yok ettiniz.
Misafir Avatar
şafak - 10 ay önce @Uzman
bu sözler sadece balkon konuşmalarında geçerli galiba
Avatar
Şeyhmus - 10 ay önce
meb güven sıfırladı. güven kaybetmenin ne kadar önemli olduğunun bile farkında değiller. alayını Allah'a havale ettim. o ne yapacağını herkesten daha iyi bilendir.
Avatar
egitimci - 10 ay önce
bir ülke kendi insanına bu kadar açıktan suçsuz yere zulüm edermi.? işgalcilere o görevi hak etmeyenlere atama şartları tutmayanlara ikram edip korurma.nedir bu düşmanlık.Allahdan kokmazmısınız.biz bu vatana millete hizmetten başka ne yaptık
Avatar
ali - 10 ay önce
bu hukuksuz uygulama böyle devam edemez. adalat ergeçtecelli edcektir
Avatar
sezer - 10 ay önce
kayip haklar telafi edilince davalardan feragat ne demek nasil masum gorus.feragat et, iki unvan dusurulduk,uç unvan düşüruluruz herhalde.
Avatar
klavuz - 10 ay önce
ne dersek diyelim ne yaparsak yapalım olumlu yönde bir gelişme olmuyor maalesef.. ey meb sana bağlı eski taşra yöneticileri koltuk,sandalye nebileyim işte tabure gibi araçları talep etmiyor.neden bunu anlamıyorsunuz .. iki yıldır dondurduğunuz veya dondurttuğunuz maaşlarımızın üzerindeki elinizi çekin.varsın sandalyeye oturma sevdalısı olanlar "gerekiyorsa siyasi cenahın eşiğin de bile yatar kadromu alırım diyen neidüğü belirsiz canlılar yine sandalyelerde oturuversinler..
Avatar
İSMAİL ASLAN - 10 ay önce
ağzına yüreğine sağlık adil hocam. iki yıldır yaşadığımız zulmün sona erdirilmesi bu zulmü hazırlayıp uygulayanlara da fayda sağlayacaktır.herkese, her kesime ve her zaman lazım olan hukuku, adaleti çiğnemeye devam ederlerse... hepimiz haklarımızı helal etsek de Allah'ın cezasından kurtulamayacaklar... biraz vicdan ve hukuk bekliyoruz.. selam va saygılar...
Avatar
Nuray Kabaş - 10 ay önce
i̇nsan hakları mahkemesine kadar yolu var bu işin . ayrıca bu duruma sebebiyet veren her yönetici için tazminat davası açılacaktır.