Başbakan Yardımcısı Meslekten Atılanlarla İlgili Önemli Açıklamalarda Bulundu

Kurban Bayramı'nda memleketi Giresun'a giden Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli kamudan FETÖ iddiasıyla atılanlarla ilgili açıklama yaptı

Başbakan Yardımcısı Meslekten Atılanlarla İlgili Önemli Açıklamalarda BulunduKurban Bayramını memleketi Giresun'da karşılayan Canikli, Valilik bayramlaşma programının ardından AK Parti İl Binasında düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.

Başbakan Yardımcısı Canikli burada yaptığı konuşmada, 50 binden fazla FETÖ mensubunu kamudan attıklarını belirterek, "Hata yapmamak için çok titiz davranıyoruz bir kişinin bile adaletsizliğe uğramaması için çok hassasiyetle hareket ediyoruz" dedi.

Normal yollardan biz bu mücadeleyi belki yıllarca sürdürmemiz gereke bilirdi ama bir yangın var o yangının söndürüle bilmesi gerekiyordu OHAL ilan ettik ve KHK ile çok hızlı bir şekilde özellikle Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 40 yılda yerleştiği bu alanlardan kazımak için inanılmaz bir şekilde mücadele ediyoruz. En son çıkarılan kararname ile 50 binden fazla FETÖ mensubunu kamudan attık" ifadelerini kullandı.

Fetullahçı Terör Örgütüne mensup olmadığı halde yanlışlıkla kamudan çıkartıldığı noktasında talepler var. O talepler ileride valiliklere de yapılabilir ve nereden gelirse gelsin hangi siyasi partiden gelirse gelsin ciddiyetle bir kişinin bile haksız bir şekilde bir muameleye maruz bırakılması bir vebaldir bu vebale de biz girmek istemiyoruz" şeklinde konuştu.

"Şuana kadar gelen bilgiler çerçevesinde söylüyoruz hata payımız çok düşük olduğunu görebiliyoruz. Bu şekilde gelen talepler sınırlı ve onlar içerisinde de düzeltmeler yapıyoruz ve bu düzeltmelerde de bir süre sınırlamamız yok sonuna kadar ne zaman tespit etmişsek düzelteceğiz. Yani efendim şu kadar süre içerisinde başvurun eğer başvurmazsanız hakkınız yanar gibi bir yöntem izlemiyoruz. Eğer hata varsa o hatayı ne zaman tespit edersen hatayı düzelteceğiz ondan yana hiç kimsenin kuşkusu olmasın."

KHK ile kapatılan 53 Özel Okulun hata sonucu kapatıldığını ve yeni KHK ile tekrar açıldığını ifade eden Canikli, konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

"Bu konuda bakın daha öncesi KHK ile kapattığımız özel öğretim kurumunu FETÖ'cü olduğu için o gerekçeyle KHK ile kapattığımız 53 tane özel öğretim kurumunu daha sonra yaptığımız çalışmalarda ilgi ve bağlantıları olmadıkları anlaşıldı en son KHK ile onları sahiplerine iade ettik. Kompleksimiz yok ola bilir minimumda olsa en azda olsa hata insana mahsustur."

FETÖ'nün tüm kamudan kazınması, temizlenmesi ve aynı zamanda finans kaynaklarının kurutulması noktasındaki çalışmalara değinen Canikli, çalışmaların yoğun şekilde devam ettiğini belirtti.

Aynı çalışma biçiminin, aynı mücadele biçiminin bölücü terör örgütüne yönelik olarak da başlatıldığını vurgulayan Canikli, "Güvenlik öncelikli mücadelemiz uzun yıllardan beri devam ediyor biliyorsunuz, yine PKK terör örgütünde, devlette ona yakın, ona müzahir, ona eğilimli kim varsa onların da hepsini temizleyeceğiz, başladık zaten." diye konuştu.

Canikli, en son Kanun Hükmünde Kararnamede bu şekilde 80'den fazla kamu çalışanını devletten ayırdıklarını ifade ederek, "11 binden fazla öğretmen, yine diğer görevliler, PKK terör örgütüne müzahir olduğu konusunda elimizde bilgi, belge bulunan 11 binden fazla öğretmen açığa alındı, devamı da gelecek, en ufak bir taviz vermeyeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Devleti bütün bu terör örgütlerinin hepsinden temizleyene kadar da bu mücadelenin sürdürüleceğine işaret eden Canikli, hiç kimsenin, hiç bir siyasi partinin, hiç bir organizasyonun, hiç bir devletin terör örgütlerini korumaya çalışmaması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Nurettin Canikli, mücadelenin terör örgütleriyle olduğunu vurgulayarak, "Terör örgütü mensuplarına yöneliktir, hiç kimse şu veya bu şekilde başka söylemler adı altında terör örgütleri mensuplarının korunması sonucunu doğuracak bir adım atmasın. Herkes hesabını, kitabını ona göre yapsın. Bu içerideki bazılarına sözümüz, sesleniyoruz ve dışarıda da bazı devletlere söylüyoruz." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Gökhan taş - 3 ay önce
Ben idarecim zoruyla olduğum ve 9 ay önce istifa ettiğim sendika yüzünden atıldim istifa ettiği sendika yüzünden atılmak sizce adaletin hangi kefesine konulur? 15 yıl sadece ak partiye oy verdim 15 temmuz gecesi hemen Cumhurbaşkanımız çağrısı ile çıktım sokağa ben şimdi bu mağduriyet kime anlatayım ağlamak tan tukendim artık bayramim zehir oldu müslümanlar neden birbirine bu kadar düşman benim suçum ne ki terörist ikan edilecek istifa ettiğim sendika mi adalet bu mu
Avatar
Bu yaftadan kurtarın! - 3 ay önce
672 sayılı KHK ile Devlet Memurluğundan atılmayan memurların görevlerine ne zaman iade edileceği, neden görevlerine iade edilmediği ile ilgili niye kimse birşey demiyor. Görevimize ne zaman iade edileceğiz? Açıkta kaldıkça vatan haini olan FETÖ PDY suçlamasıyla hergeçen gün yıpranıyoruz. Töhmet ve zan bakışlar altında kalmak azap ızdırap veriyor bana. Ahımız arşıalaya yükselmeden ADALET hemen tecelli etmeli ve ben görevime iade edilmeliyim. İş ilahi adalete ahirete kalırsa kimse hesabını veremez. Şerefsiz FETÖ PDY yaftasıyla ben yeterince yıprandıktan sonra gecikerek gelecek adalet adalet olmayacaktır; bunu Reisi Cumhurum Başkomutanım Sayın Recep Tayyip Erdoğan da söyledi. Lütfen sesimi duyun meramımı dile getirin ben daha fazla yıpranmadan görevime iade olmak istiyorum. Atacaklarsa vatan haini safına koyarak atmasınlar; basit bir sebepten dolayı atsınlar. Çünkü ben vatanıma Devletime milletime milli irademe ihanet etmedim etmiyorum etmem etmeyeceğim.
Avatar
İbadet tabakasını yok ettiniz - 3 ay önce
Kurulduğu günden bu yana bu partiyi destekledik,darbe anında bu hükümetin çağrısı ile sokaklara döküldü ve karşılığı.....geçmişimizdeki 1,5 yıllık sendikaya üye olup istifa etmemize rağmen ki 10 aydır eğitimbirsen üyesiyim savunma bile alınmadan,araştırılmadan öğretmenliğimizden edildik,yazıklar olsun bu zulmü yapanlara,fetö cüler dışarıda gezerken devletine sahip çıkanları cezalandırdılar,valilikler araştıracakmış.....sağlık Bakanlığı ufuk sen e hala üye olanların bile hepsini değil suçu olanları attı,ama milli Eğitim Bakanlığı ne yaptı bırakın hala üye olanları araştırmayı,istifa etmiş olanları bile soruşturmadan işten attı,bakanlıklar arası uygulama farkı var,İller arası uygulama farkı var...örnek Adıyaman halen sendikaya üye olanları atarken konya herkesi attı,adalet buymuş demek ki.....Allah suçsuz yere işinden edilenlere yardım etsin inşAllah suçu olanları ise bize bunun yapılmasına sebep oldukları için kahretsin