İhraç Edilenler İçin Valiliğe İtiraz Dilekçesi Örneği

İhraç Edilenler İçin Valiliğe İtiraz Dilekçesi Örneği

İhraç Edilenler İçin Valiliğe İtiraz Dilekçesi Örneği                                                VALİLİK MAKAMINA

 

                                                                                    ………

 

Konu: 01.09.2016 tarih ve 29818

 

(Mükerrer) sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 672 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Kamu Personeline İlişkin Alınan Tedbirlere Dair Kanun Hükmünde Kararname kararına itiraz.

 

…………………. bünyesinde 000000 sicil sayılı Devlet Memuru olarak görev yapmakta iken; 05.08.2016 tarih ve 2016/845 sayılı Bakanlık Onayı ile görevimden uzaklaştırılmamın akabinde; 01.09.2016 tarih ve 29818 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 672 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Kamu Personeline İlişkin Alınan Tedbirlere Dair Kanun Hükmünde Kararname Ek 13 sayılı listede ismimin yer alması sebebiyle başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın kamu görevinden çıkarıldığımı öğrenmiş bulunmaktayım.

           

            FETÖ/PDY terör örgütü yapılanmasıyla hiçbir şekilde irtibatım söz konusu değildir. Ayrıca FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında hakkımda yapılan işlemlerde somut olarak ne ile suçlandığım tarafıma bildirilmemiş, savunmam alınmamış, ülkemizin taraf olduğu uluslararası sözleşmeler ve Anayasamızda yer alan hükümler dikkate alınmaksızın yargısız infaz gerçekleştirilmiştir.

 

            672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nın (KHK) Kamu personeline ilişkin tedbirler başlıklı; 2. Maddesinde; terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği,mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan;  ekli listelerde yer alan kişilerin, kamu görevinden başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın çıkarıldıkları, bu kişilere ayrıca herhangi bir tebligat yapılmayacağı belirtilmiştir.

 

            Meslek hayatımı bugüne kadar vatan ve millet sevgisi içinde başarıyla yerine getirdim. Ne FETÖ/PDY terör örgütü ne de herhangi başka bir terör örgütü ile uzaktan yakından ilgim bulunmamıştır ve bulunması da mümkün değildir. 15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizde yaşanan menfur saldırıları, vatanını ve milletini seven her Türk vatandaşı gibi medya aracılığıyla öğrendim endişe ve üzüntü ile karşıladım. Devletimize, milletimize ve demokrasimize yapılacak herhangi bir hain saldırıyı desteklemem mümkün değildir. Bugüne kadar hakkımda örgüt üyeliği ve benzer suçlamalar ile herhangi bir şikâyette bulunulmamıştır. Bahsi geçen suçlamalarla alakalı daha önce hakkımda açılmış bir disiplin soruşturması ya da ceza kovuşturması mevcut değildir.

 

            Bu bağlamda, hiçbir terör örgütüne veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliğim, mensubiyetim, iltisakım yahut bunlarla irtibatım kesinlikle bulunmamakta olup, bu sebeple kamu görevinden çıkarılmama ilişkin işlem açıkça hukuka aykırıdır. Hakkımdaki FETÖ/PDY ile irtibat halinde olduğuma ilişkin iddialar tamamen asılsız ve mesnetsizdir. Şahsımın herhangi bir örgütle bağlantı içinde bulunduğunu kanıtlayacak nitelikte somut bir delil bulunması mümkün değildir. İşlemediğim bir suçtan dolayı terör örgütü üyeliği ile suçlanmaktayım. Kamu görevinden çıkarılmak, memuriyet hayatında karşılaşılabilecek en ağır yaptırımdır. Hiçbir somut gerekçe bulunmadığı halde bu şekilde bir yaptırımla karşı karşıya bırakılmamdan dolayı, ben ve ailem açısından maddi ve manevi anlamda telafisi imkânsız zararlar söz konusudur. Kişisel ve mesleki itibarım son derece ağır biçimde zedelenmiştir. Bu nedenle ivedilikle karar verilmesi elzemdir.

 

Sonuç ve istem:

 

Hakkımda yapılan işlemin iptali ile bu işlem nedeniyle yaşadığım maddi hak kayıplarının

 

iadesi hususunda gereğini saygılarımla arz ederim.

 

ADRES:

 

TEL:

 

AD-SOYAD

 

EK:672 SAYILI KHK

KAYNAK:

https://www.facebook.com/groups/170008023406146/?hc_ref=NEWSFEEDİlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Adem - 1 ay önce
Ne mahkeme ne karakol ne de valilik yolunu bilmezdik.Hiç bir cezamız suçumuz olmadı.Bir sabah ise en ağır ceza ile atmışlar.Ne acı.Ne zor.Ne de sahipsizlik imiş. Suçum sendikalı olmakmış.
Avatar
merhamet - 1 ay önce
merhametten maraz doğmaz.mağdur edilen bir insana merhamet etmek maraz doğurmaz.suça bulaşmamış, darbeye maddi ve manevi destek vermemiş herkes görevine dönmeli...
Avatar
Eyvah - 1 ay önce
Kardeş tabi ki kendi sicilini yazacaksin neyi anlamadin? Eğer öğretmensen yeni neslin vay haline
Avatar
HALİL - 1 ay önce
gazi̇antep i̇çi̇n akti̇f sende yöneti̇ci̇ olan yeditepe i̇lkokulunda al dem ...    i̇l milli eğitim müdürlüğünde su.. say...şehit nafı kıvanç i̇lkokulunda bey..sön... emine fevzi uslu i̇lkokulunda kam.. dem..edebali i̇lkokulunda reş kar...necip fazıl kısakürek i̇lkokulunda muh...yil...sodeste yüksek meblağii cemamte veren ci̇nderesi̇ grup sohbetçi̇si̇ şube müdürü al.. ert...atilmadilar ama gari̇ban ve zorla üye etti̇ri̇len zorla hi̇mmet di̇ye parasi alinan veya ki̇şi̇sel beklenti̇ uğruna bunlara bulaşanlar alindi .neredesi̇n adalet bunlara referans olanlar acaba rahatlar mi bunlari kurtarip öbürleri̇ni̇ ni̇ye ekmeği̇ni̇zde etti̇ni̇z.
Misafir Avatar
Ayse - 4 hafta önce
Hocam bunları bimere cimere yazın evet benim de burda bi tanıdık hoca var adam son güne kadar aktifsende çocuğunu onların okuluna yollamak bankada da hesabı var ama aciga bile alınmadı. Çünkü burdan ismi verilmedi ama hayatım boyunca içlerinde olmayan bn sadece sendikaya üyelikten ihrac oldum ınsaAllah Rabbim adaletin guveniyorum. Yazık çok yazık bu millete kendi menfaatleri uğruna bir sürü ocağı sondrduler
Misafir Avatar
.... - 1 ay önce @HALİL
gerçek mi̇ bu???? açik açik yazin ozaman i̇si̇mleri̇.. Allah kahretsi̇n bunlari..bi̇zi̇ magdur edi̇p kendi̇leri̇ keyi̇fteler.
Avatar
mert - 1 ay önce
bugün gittim kayıt numarası vermiyorlar hepsini bir araya topluyorlar ne yapacakları belli değil.
Avatar
Ccc - 1 ay önce
İlla görev yaptığımız ilin valiliğine mi gitmemiz gerekiyor.şuan yaşadığımız ilin valiliği de olur mu?
Misafir Avatar
Emos - 1 ay önce
Gorev yaptiginız ile gitmeniz gerekiyor
Avatar
..... - 1 ay önce
000000 si̇ci̇l nosu mu yazacagiz anlamadim
Misafir Avatar
X - 1 ay önce
Kurum sicil nomu
Misafir Avatar
hoca - 1 ay önce @.....
hocam kendi sicilini yaz sen. :-d
Avatar
--- - 1 ay önce
Açığa alınanlar da başvuru yapıyormu acaba