Bugun...Meb Yüksek Lisans Çağrısı
Yüksek Lisansa Md. Yardımcılığında Puan Verilmeli

+ -

Milli Eğitim Bakanlığına Çağrı 

Okul yöneticisi atamalarında şu anda görev yapan yöneticiler için EK–2 bölümünde belirtildiği üzere “yönetim alanında yüksek lisans yapanlar” için 8 ek puan verilirken, ilk kez müdür yardımcılığına müracaat edeceklere bu hak verilmemektedir.
 
 Mevcut yönetmelikte müdür yardımcılığı için atamalarda puan üstünlüğünün dikkate alınacağı belirtilmektedir. Onlarca sınavı başarıyla geçerek, araştırmalar yaparak ve makaleler yayınlayarak yönetim alanında çok iyi bir bilgi birikimi elde eden yönetim yüksek lisansı yapmış yönetici adaylarının Ek-2’deki haktan yararlandırılması gerekir.
 
 
 Şu anda görev yapan yöneticiler için bu durum çok önemli bir hak kabul edilerek 8 ek puan verilirken neden yeni atanacaklarda hiçbir anlam ifade etmemektedir? Bir taraftan bakanlığın profesyonel yöneticilere ihtiyaç duyduğu açıklanırken diğer taraftan şahsi gayretleriyle kendini bu alanda geliştirmiş öğretmenlere bu hak esirgenmemelidir.
 
 
 Yönetim alanında yüksek lisansın yanında doktora dahi yapmış olsanız yine anlamı sıfır puandır. Bakanlık böylesine değerli bir birikimi heba etmek yerine yararlanma yoluna gitmelidir.  Yöneticiliğe ilk kez müracaat edeceklere de ek-2’den yararlanma hakkı verilmelidir. Ayrıca bu hakkın verilmesi öğretmenlerin bundan sonraki dönemler için bu alanda kendilerini geliştirmelerine de bir teşvik olacaktır.
 
 
Yabancı dil, ALES gibi barajları aşarak girdikleri lisansüstü eğitimde; insan kaynakları yönetimi, stratejik yönetim, liderlik, iletişim, iktisat, muhasebe, halkla ilişkiler, örgüt geliştirme, toplam kalite yönetimi, bilgi yönetimi gibi daha pek çok dersi başarmış ve bu alanda uzman unvanı verilmiş öğretmenlerin tek bir yönetici değerlendirme sınavıyla önü kesilmemelidir. Teorik birikime sahip bu öğretmenlerin birikimlerini uygulamaya geçirmelerine olanak verilmelidir.
 
Ocak-Şubat dönemi atamalarında bu durumdaki yönetici adaylarının mağduriyeti giderilmeli, mevcut yöneticiler gibi Ek-2’den yararlanmaları sağlanmalıdır.

memurlar.biz
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
 YUKARI