Bugun...Pkklı Öğretmenlere Chp Sahip Çıktı
CHP eski milletvekili M. Fatih Atay'ın, terör örgütü PKK üyeliği ididası ile sürgün yiyen 6 öğretmene sahip çıktığı belirtildi.

+ -
1997 yılı içinde, Eğitim Sen Siirt Şubesi üyesi 6 öğretmen terör örgütü mensubu oldukları tespit edilince, PKK propagandası yapamayacakları illere sürgün edildiler. Bu öğretmenler ile sürgün edildikleri iller şöyleydi: Ahmet Konuk (Bolu), Ahmet Örde (Aksaray), Mehmet Nevzat Yıldırımer (Sinop), Osman Toprak (Afyon), A. Mecit Aslan (Bolu) ve M. Şirin Bulğa (Artvin). Resmi belgelerde bu isimlerin sürgün gerekçeleri şöyle geçiyor: “PKK terör örgütü mensubu oldukları, Eğitim Sen içinde PKK terör örgütüne öğretmen ve öğrencilerden yandaş kazandırmaya yönelik faaliyetler içinde oldukları…”

Ulaştığımız bir başka belge, dönemin CHP Aydın Milletvekili Mehmet Fatih Atay'ın, terör örgütü üyesi olduğu iddiası ile soruşturulan 6 öğretmenin sürgün edilmeleri üzerine harekete geçerek, bu isimlere sahip çıktığını gösteriyor. Atay, dönemin Milli Eğitim Bakanı Hikmet Uluğbay'a gönderdiği yazıda, terör örgütü PKK üyesi olmakla suçlanan öğretmenlerin sürgün edildikleri illere müdahale etmek istiyor. PKK'lı öğretmenlerin sürgün edildikleri illere karşı çıkan CHP'li Atay, “bölücü faaliyetlerine aynen devam etmelerini” ister gibi, Bakan'dan bu isimlerin istedikleri illere tayin edilmelerini talep ediyor.

RİCA BELGELENDİ

Atay, talebini dönemin MEB Personel Genel Müdürü Hüseyin Acar'a da iletiyor. Acar'a gönderdiği notta CHP'li Atay, “Eğitim-Sen Siirt Şubesi'nden sürgün edilen öğretmenlerin yer değiştirme istekleri” dedikten sonra, 6 PKK'lı öğretmenin ismini ve karşılarına tayin edilmelerini istediği illeri sıralıyor, ardından da talebini ortaya koyuyor: “Bakan Bey'in bilgisi var. Bu istedikleri yerlerden birisine tayinleri yapılmasını dilerim.”

Bu illerin Doğu ve Güneydoğu ile Ankara, İstanbul gibi iller olması dikkat çekiyor.

AYNEN DEVAM EDİYOR

Bu 6 PKK'lı öğretmenden biri olan M. Şirin Bulğa'nın daha sonraki tarihlerde Siirt ve Batman'da görev yaptığı öğrenilirken, bölgeye tayininin hangi tarihte ve nasıl yapıldığı merak ediliyor. Sözde öğretmen Bulğa, bölgede Eğitim-Sen çatısı altında terör örgütü PKK propagandası yapmaya aynen devam ediyor.

VALİYLE KAVGA EDEN VEKİL

CHP'li Mehmet Fatih Atay, milletvekili olduğu 2010'da Zafer Bayramı töreninde Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş ile kavga etmesiyle gündeme gelmişti. Atay, törene geç geldiğini iddia ettiği Vali Coş'un elini sıkmamış ve “Sen padişah mısın? Bu kadar insan seni mi bekleyecek? Bu devlet töreninde, devletin valisi ol” diye bağırmıştı.

Yeni Akit
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
 YUKARI