DANIŞTAY YANDAŞ KAYIRMACILIĞINI DURDURDU

AES’ İN HUKUK ZAFERİ: DANIŞTAY YANDAŞ KAYIRMACILIĞINI DURDURDU

DANIŞTAY YANDAŞ KAYIRMACILIĞINI DURDURDU MEB Eğitim Kurumları yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmeliğin 24 üncü maddesinde yapılan değişiklik ile de 657 sayılı yasanın 3. Maddesi ile düzenlenmiş olan liyakat ve kariyer ilkelerine, Anayasa tarafından güvence altına alınmış olan eşitlik ilkesine ve Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun 18.02.2014 gün ve YD İtiraz: 2014/1151 sayılı yürütmenin durdurulması kararına aykırı olacak şekilde; halen görev yapmakta olan ve görevlendirilmelerine ilişkin işlemin hukukla aykırılığı Danıştay tarafından tespit edilmiş olan yandaş yöneticilerin görevlendirilmelerinin dört yıl daha uzatılmasının yolu açılmıştır.
 

Sendikamız bu hukuksuzluk karşısında sert tepki göstermiş ve değişikliğe ilişkin yönetmeliğin 2 ve 3 üncü maddelerinin değiştirilmesine ilişkin 27.01.2016 gün ve 29606 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan“MEB Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik” in 2 ve 3. Maddelerinin yürütülmesinin durdurulması ve iptali için Danıştay nezdinde dava açmıştı.
  
Danıştay nezdinde 2016/288 dosya numarası ile görülen davada, yürütmenin durdurulmasına karar verilmiş olup, haksızlığa ve kayırmacılığa dur denilmiştir. Anadolu Eğitim Sendikası olarak haksız uygulamaların karşısında durarak, takipçisi olmaya devam edeceğiz.
 
Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Seyfi KILIÇ - 7 ay önce
danıştay yandaş değil midir?
Avatar
fakir - 7 ay önce
ayrıca paydaşlar var.kanun ve yönetmelik tanımayan paydaşların menfaatini ön planda tutanlar var
Avatar
Yandaş - 7 ay önce
yıllardır koltuklarda hiç kalkmayacakmış gibi oturanlar adaletle bu koltuklara oturdular ya o çok sevdikleri koltuklarından olunca adaletsizlikten, yandaşlıktan dem vuruyorlar. adaletin ve hakkaniyetin ölçüsünü sizden başka bilen yok! koltuk için bu kadar tepindiğinize göre bir bildiğiniz vardır muhakkak.
Avatar
neyi yaptığınızı bile bilmiyorsunuz - 7 ay önce
sınavla atanan müd yardımcıların neden görevi sona ersin ki arkadaş.adaletsizlik ruhunuza işlemiş.
Misafir Avatar
doğrucu - 7 ay önce
Mudurlerin ki neden sona erdi,susma sustukva sıra öğretmene kdar gelecek!
Avatar
SES VER - 7 ay önce
özel eğitim okullarına özel eğim öğretmenlerine tekar yöneti̇ci̇ olma önceli̇ği̇ veya ek puani veri̇lmeli̇di̇r.yeni̇ klavuz çikmadan meb 147 yi̇ arayarak görüş bi̇ldi̇rmeli̇r.çünkü bu son klavuzda di̇ğre bazi okul türleri̇ ve i̇lgi̇li̇ branşlara bu uygulamalar devam edi̇yor.bi̇ze de bu hak tekrar veri̇lmeli̇di̇r.