Koncuk: Yargısız İnfaz Yapılmasın!

Koncuk: Yargısız İnfaz Yapılmasın!15 Temmuz hain darbe girişiminden ne kadar ders çıkarıldı? Bu konuyu ülke olarak tartışmalı ve kamuda bu tecrübelerle hareket edilmelidir.
Üzülerek söylemek istiyorum ki, kamu yönetiminde 15 Temmuz öncesinden pek farklı bir yaklaşımı şuana kadar görebilmiş değiliz. Böyle gidemez.
15 Temmuz belası, kamuda ve TSK'da hakim olmaya çalışanların yıllar içerisinde planlı çalışması ile devleti ele geçirme macerasına dayanır.
Bu kadrolaşmaya siyasi saiklerle göz yumulması millet olarak büyük bir travma yaşamamız sonucunu doğurmuş, maliyeti çok ağır olmuştur.
Bu yaşadıklarımızdan çıkarmamız gereken en önemli ders, kim ya da ne olursa olsun hiç bir paralel yapılanmaya zemin hazırlamamak olmalıdır.
Devleti yönetenlerin evrensel hukuk, toplumsal kıymet hükümlerimiz ve ihtiyaçlarımızı dikkate alarak bir kamu yapılanması planlaması şarttır.
Yeni tehditlere ve öngörülebilir huzursuzluklara duçar olmamak için, tüm toplumu kül olarak kucaklamak, ayrımcılığa izin vermemek önemlidir.
Bu ayrımcılığı ortadan kaldırmak için, hiç bir sendika, menfaat grubu, dernek, vakıf, cemaat vb yapılara inisiyatif bırakmamak esastır.
Bu tür yapılara İnisiyatif bırakmamak için ise tüm mevzuatın kurumsal bir hedef içerisinde, keyfiyete müsaade edilmemesi hayati önemdedir.
Şu anki görüntü merkez yönetimin taşraya yeteri kadar hâkim olamadığı ve ifade ettiğim yerel güç odaklarının keyfiliklerine göz yumulduğudur.
Bu anlayışla verimlilik, üretimde kalite, liyakat ve kabiliyetin öne çıkabilmesi mümkün olmayacak, adalet ve huzur asla sağlanamayacaktır.
Devleti yönetmek, milleti mutlu ve huzurlu kılmak iddiasındaki herkesin küçük düşünmeden, toplumsal kucaklaşma için adımlarını bekliyoruz.
Bütün bu sebeplerle geçmişi tartışmak yerine geçmişten ders alarak şapkayı önümüze koymak ve her türlü tedbiri almak, artık, kaçınılmazdır.
Bugün MEB'de 3400 kişi göreve iade edildi. Demek ki yanlış varmış. Bu sonuç yargısız infaza meraklı olanlara ders olsun. Darısı diğer masumlara.
3400 kişinin göreve dönüşü takdir edilecek bir durumdur. Bu mutluluğa katkı sağlayan iktidar, muhalefet, sivil toplum örgütlerine teşekkürler
Burada mevzu bahis insandır, dolayısıyla bu alanda kimse işi fırsatçılığa çevirmeden, tüm masumların geri dönüşünü hızlandırmaya çalışmalıdır
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Öğretmen - 2 ay önce
Sayın başkan Allah razı olsun ve Allahtan başka sahip olmayan günde cenabı Allah da size sahip çıksın. Gerçekten şu ihraç edilenlerin arasında inanın yüzde 99 u Vatanı milleti için canını vermeye hazır insanlar. Sadece olayları okumakta geç kalmış garibanlar. Devletimiz olayın sıcağı ile sert bir reflex göstererek gücünü gösterdi bunu anlıyoruz ama şimdide şefkatini ve kucaklayıcıliğını göstererek bu insanlari tekrar kazanmalı. Hatasızlık Allaha mahsus.
Avatar
Teacher - 2 ay önce
Öğretmen adlı yoruma tamamen katılıyorum. Dün TBMM darbe araştırma komisyonunda eski içişleri bakanı Mehmet Ağar'ın kayda geçtiği değerlendirme de çok önemlidir zira devlet tabana müdahale etmiş, hukuki değerlendirmeye veya idari soruşturmaya başvurmadan ihraçlar yapılmış, kahir ekseriyetinin durumun çok geç idrakine vardığı on binlerce kişiyi ailesi ile birlikte işsiz, itibarsız, umutsuz bir vaziyette adeta toplum dışına itmiştir. Sendikalı olmak anayasada teminat altına alınan bit haktır. "Ben açarım,sen üye olmasaydın,hak etmiş sin o zaman" demekle olmaz..adalet er geç tecelli edecektir.
Avatar
İhraçöğretmen bir öğretmen - 2 ay önce
Başkanım siz ne güzel bir insanmışsınız.Sonuç ne olursa olsun sizi unutmayacağım.Allah sizden razı olsun
Avatar
Hakkı GÜL - 2 ay önce
Türk Kamu Sen'in sayın genel başkanı! Öncelikle Devret Bahçeli'den kurtulmalısınız. Yoksa burnunuz pislikten kurtulmaz.
Avatar
c - 2 ay önce
goreve donen varmi arkadaslar.nasil haberdar olabilirz
Avatar
Geç kalma kaldırma - 2 ay önce
Başkan ucay sure doldu Hakkı'mızda bı hüküm verılmdı neden goreve ıade vermıyola Baskan bılgılendırme istıyoruz lütfen beklemekten bıhal olduk sucsusuz masumuz
Avatar
melih - 2 ay önce
Başkan da akıllı. Biliyor göreve dönmeler er gec olacak ve ben de dahil onbinlerce öğretmen direkt Türk eğitim sen e geçecek. İktidar zaten oy ve koltuk kaybettiği anda 1000 kişi bile kalmayacak eğitim bir sen de
Avatar
Aslihan - 2 ay önce
Dun sendika başkanı aradı süresi uzatilanlarin arasında isminiz yok dedi. Bugün bekledim ararlar da geri dönerim diye kimse aramadı. Ben ilçe milli eğitimi aradim iade edilecekler arasında değilmişim. Bu da ihraç mi olacağım anlamına geliyor. Bugün 3 ay doldu. Anlamıyorum anlam veremiyorum isminiz yoksa ihraç listesini mi bekleyin demek oluyor.