Sınav - Kpss:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
2012 KPSS puanıyla yerleşenler puanlarını yine kullanabilir mi?..

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
2012 KPSS’den bu yana iki merkezi yerleştirme ile beraber çok sayıda kurumsal (sözleşmeli veya kadrolu) personel alımı yapıldı. Bu alımlarda yerleşen adayların, puanlarını tekrar kullanıp kullanamayacağı konusunda ise adaylar tereddüt yaşıyorlar.

Tercih kılavuzu ne diyor?

Kılavuza göre, “merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar (Yerleştirilen, yerleştirildiği halde ilgili kuruma başvurmayan, yerleştirilen ancak yerleştirildiği kadro/pozisyonun niteliğini taşımadığı tespit edilen ya da yerleştirilerek ataması yapılan), daha sonraki merkezi yerleştirme işlemlerinde yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamayacaklardır.

Yani 2012 puanı ile 2012/2 veya 2013/1 merkezi alımlarında yerleşenler 2014 KPSS’ye kadar olan 2013/2 ve 2014/1 merkezi alımlarında tercih yapamazlar.

Puan hangi durumlarda tekrar kullanılabilir?

- Kurumsal alımlar ile yerleşen bir aday puanını başka bir kurumsal alımda kullanabilir. Bunların sözleşmeli veya kadrolu olmaları fark etmez.

- Kurumsal alım ile yerleşen bir aday merkezi alımda da tercih yapabilir. Bunların da sözleşmeli veya kadrolu yerleşmiş olması önemli değildir.

- Merkezi alımda yerleşen bir aday daha sonra kurumsal alımlarda tercih yapabilir. Yine bunda da kadrolu veya sözleşmeli olmak önemli değildir.

Kadroya geçenler merkezi alımda tercih yapabilir mi?

Evet yapabilir. Ancak, tasarıda yer alan “5 yıl başka kuruma geçiş yasağı” burada sorun yaratabilir. Kanun tasarısı yürürlüğe girdiği zaman memurlar.net olarak bu konuyu detaylı olarak ele alacağız.

Kutay Seymen ARIKAN/memurlarnet
En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Mahkemeden flaş karar. O KPSS iptal
2013 yılındaki KPSS sınavı ile Sağlık Bakanlığı'na atanan tüm memurlar mahkeme kararı ile işlerinden...

Haberi Oku