2. İl Dışı Tayini İsteyen Sınıf Öğretmenlerinin Hamza Aydoğdu’dan Haklı Talepleri

Yöneticilikten boşalan Sınıf öğretmenliği normları ve meslekten ihraç edilen sınıf öğretmenlerinin normları 2. İl dışı isteyen Sınıf

2. İl Dışı Tayini İsteyen Sınıf Öğretmenlerinin Hamza Aydoğdu’dan Haklı TalepleriMilli Eğitim Bakanlığı Haziran ayında il dışı yer değiştirme yaptı yerdeğiştirmeye başvuran sınıf öğretmenlerinin büyük çoğunluğunun tayini çıkmadı. Nedeni ise Bütün normların açılmamış olması ve açılan normların yeterli olmaması. Şimdi ise durum farklı hem yöneticilikten boşalan normlar hem de meslekten ihraç edilenlerin normları ikinci ildışı için yeterde artar bile.

Başta sınıf öğretmenleri olmak üzere İkinci il dışı için Milli Eğitim Bakanlığına yoğun baskı yaptık ve başardık ikinci il dışı yapılacak. Şuan bizim için önemli olan sınıf öğretmenlerine ne kadar norm açılacak ? Bakanlık 1. İl dışında sınıf öğretmenlerini büyük hüsrana uğrattı bazı iller sınıf öğretmenlerine hiç açılmadı , bazı illerde ise 1-2 norm açıldı.

Milli Eğitim Bakanlığından talebimizdir 2. İl dışı yapılmak için yapılmamalıdır. Bütün normlar açılmalıdır. Madem Paralel yapının Milli Eğitim Bakanlığına aktarılan 1.017 okuluna özür grubu yer değişikliği isteyenler atanacak. O zaman bizlerede yöneticiliğe geçen öğretmenlerin ve meslekten ihraç edilen öğretmenlerin yeri açılsın.

Eğer Bakanlık yöneticiliğe geçen sınıf öğretmenlerinin yerini ve meslekten ihraç edilen sınıf öğretmenlerinin yerini ikinci il dışına açarsa sınıf öğretmenlerinin ebedi mağduriyeti olan il dışı yer değiştirme mağduriyeti son bulacaktır.

2. il dışı isteyen sınıf öğretmenlerine açık olan bütün normlar gösterilmezse 2. İl dışı yapılmak için yapılmış olacak ve sınıf öğretmenlerinin tayini yine çıkmayacaktır ve yine mağdur olacaklardır. Sayın Genel Müdürümüz Hamza AYDOĞDU’dan ve Sayın Müsteşarımız Yusuf TEKİN’den en büyük isteğimiz ve talebimiz bu normların ikinci ildışına açılmasıdır. 

Kamuajans.com


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Orhan karakus - 4 ay önce
Desteğiniz için çok teşekkürler lütfen bakanlığa bu taleplerimiz iletin tüm normlar guncellenip açılsın
Avatar
orhan - 4 ay önce
Bir sınıf ogretmeni olarak son derece yerinde ve haklı talebimiz
Avatar
bünyamin kılıç - 4 ay önce
Haklı bir taleptir. Gereken yapılmalıdır. Yetkililer yeni mağduriyetler yaşanmasına izin vermemelidir
Avatar
serkan - 4 ay önce
bir sınıf öğretmeni olarak 11 yıl zorunlu hizmet yaptım(yapmak durumunda bırakıldım)her sene iller arası yer değiştirme döneminde umutlanıp umutlanıp hayal kırıklığına uğradım.neden? meb kontenjanları başkalarına ayırdığı için.neden?eşleri çalışan öğretmenlerin aile bütünlüğü için.(eşleri çalışmayanların aile bütünlükleri önemli değil,onlar zaten kırk kanaat geçiniyorlar!!!)bekar öğretmenlerin anası babası yok!!! aile bütünlüğü onlar için önemli değil!!! bu kontenjanları açıp açmama mevsuzu anayasamızda bulunan eşitlik ilkesine aykırı ama uygulanıyor maalesef.''anayasasının 10'uncu maddesinde şu şekilde ifadesini bulmuştur: "herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep, ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.'' ama bekar veya eşi çalışmayan öğretmenle eşi çalışan öğretmene uygulama bakanlık tarafından farklı yapılıyor.hem kul hakkı yeniyor hem de anayasya aykırı hareket ediliyor.i̇nşAllah bu yanlıştan dönülür.#tümnormlaraçılsın
Avatar
misafir - 4 ay önce
sınıf öğretmenin biriktirdiği puanlarla dağlara taşlara ücra yerlere anca tayin olurken,aynı puanlarla bir branş öğretmeni merkezi ve en iyi okullara memleketine gidebiliyor.Adalet bunun neresinde ???
Avatar
Adalet istiyoruz - 4 ay önce
Yazilanlar yuzde yuz dogru 10 yildir dogudayim esimle resmen cakildik sinifci olmak suc mu
Avatar
mağdur sinifci - 4 ay önce
Zorunlu hizmet i biten bes yıldır Güneydoğu da olan bir sinif ogretmeni yim Ilici yapmak zorunda kaldım 2 Ildisi na başvuru olduğu gibi bizde basvurabikicekmiyiz kılavuz da ilde 3 yil diyor bizde batıya gelmek istiyoruz tum normlar açılarak
Avatar
İmkan verilsin - 4 ay önce
Tayini çıkıp göreve başlayanlara da şans verilsin lütfen.iptal ettiremedik çünkü.
Misafir Avatar
Mesut - 4 ay önce
Hadi ordan baska bi isteyin var mi daha neler