4 Yılını Dolduran Okul Yöneticileri, Öğretmen Olarak Atanıyor

Okul yöneticiliğinde 4 yılını dolduranlar öğretmen olarak atanıyor.

4 Yılını Dolduran Okul Yöneticileri, Öğretmen Olarak AtanıyorMEB yönetici görevlendirme kılavuzu gereğince 4 yılını dolduran okul/kurum yöneticileri öğretmen olarak atanıyor. Konuyla ilgili duyurular il milli eğitim müdürlüklerince yapıldı. Boş öğretmen normlarına tercihler yapılacak. Görev süresi dolan yöneticiler 17 Haziran 2016 tarihi itibariyle öğretmen olarak atanacaklar.

İşte Resmi Yazı:

Sayı : 37812430 ,'903.02/6353556                                          09.06.2016

Konu : Yöneticilerin Öğretmenliğe Atama Duyurusu

 

DAĞITIM YERLERİNE

İlgi: a)14/03/2014 tarih ve 28941 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "Milli Eğitim Temel

Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair 6528 sayılı Kanun"

b)06'10/20l5 tarih ve 29494 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlan Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelik"

c)l7/04/2015 tarih ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği"

d)Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlan Yönetici Görevlendirilme Kılavuzu 2016

 

Bilindiği üzere 14,'03/2014 tarih ve 28941 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6528 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 25. maddesi eklenen 652 sayılı KHK’nın geçici 10. maddesinin 8. fıkrasında "Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla halen Okul ve Kurum Müdürü, Müdür Başyardımcısı ve Yardımcısı olarak görev yapanlardan görev süresi dört yıl ve daha fazla olanların görevi. 2013-2014 ders yılının bitimi itibarıyla başka bir işleme gerek kalmaksızın sona erer. Görev süreleri dört yıldan daha az olanların görevi ise bu sürenin tamamlanmasını takip eden ilk ders yılının bitimi itibarıyla başka bir işleme gerek kalmaksızın sona erer." hükmünü içermektedir.

Ayrıca, ilgi (d) Kılavuzun A-Genel Açıklamalar başlıklı 2.maddcsinde;

"2.1. Eğitim kurumu yöneticilerinden, 2015-2016 ders yılı sonu itibariyle aynı eğitim kuruntunda aynı unvanda toplam dört yılını dolduranlar ile aynı eğitim kuruntunda aynı unvanda toplam sekiz yılını dolduran yöneticilerin yöneticilik görevi sona erecektir.

2.2. Görev süresini dolduran yöneticiler, 17 Haziran 2016 tarihi itibariyle öğretmenliğe atanacaktır."

2.3. Yöneticilik görevi sona erenlerin, açık norm kadro bulunması ve istemeleri halinde öncelikle kendi eğitim kuramlarına, aksi durumda istekleri de dikkate alınarak kadrolarının bulunduğu il içinde durumlarına uygun bir eğitim kuruntuna öğretmen olarak atanmaları sağlanacaktır." denilmektedir.

Bu nedenle; ilgi (a) Kanun ve ilgi (b) Yönetmelik gereğince, İlimizde görev yapan ve 4 yıllık görev süresini 17/06/2016 tarihi itibariyle 4 yıllık görev süresini dolduran Müdür, Müdür Başyardımcısı ve Müdür Yardımcılarının ekli listede belirtilen ihtiyaçlar dahilinde müracaatları alınarak öğretmenliğe atamaları yapılacaktır.

Tercihte bulunmayan ile tercihlerine atanamayanlar yönetmelik hükmü gereğince öncelikle görevli bulunduğu ilçede alanında norm kadro ihtiyacı olan eğitim kurumlarına resen atamaları yapılacaktır. Tercihlerine ya da görev li oldukları ilçedeki eğitim kuramlarına resen yerleştirilemeyenler ise ilçe milli eğitim müdürlüklerine atamaları yapılacaktır.

Buna göre;

I- Görev Süresi Dolan Okul/Kurum Müdürleri, Müdür Başyardımcıları ile Müdür Yardımcılarının,

09 Haziran 2016 - 13 Haziran 2016 tarihleri arasında başvurularının alınması, başvuru yapmayanların İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce listesinin hazırlanarak, başvuru yapanların dilekçeleri ve (13 Haziran 2016 tarihine göre hesaplanmış) hizmet puan kartları ile birlikte hazırlanan listelerin atama yapılmak üzere 14 Haziran 2016 tarihi saat I0:00'da kadar (elden veya DYS Sisteminden) Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Bölümüne gönderilmesi gerekmektedir. Görev süresi dolan yöneticileri ait liste, alanlarına göre ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarının listesi ve tercih başvuru formu Müdürlüğümüz web sitesinde yayımlanacaktır.

Bilgilerinizi ve yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda işlemlerin yapılması ve herhangi bir aksaklığa meydan verilememesi için yazımızın ilgililere imza karşılığı duyurulması ve tebliğ tebellüğ belgelerinin alınarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde muhafaza edilmesi hususunda gereğini önemle rica ederim.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ekin sevinç - 6 ay önce
Rabbim sana şükürler olsun. Kediye, köpeğe, kuşa ekmek vericem. Dilencilere de para. Keser döner sap döner gün gelir hesap döner
Avatar
abc - 6 ay önce
yetmez ama evet . bu bozuk düzen herkesin canını yakacak.
Avatar
emek - 6 ay önce
onca yıllık emeğin karşılığı sürgün gibi gönderilmek mi
Avatar
ne emeği - 6 ay önce
kendilerini belirli bir süre sonra işveren yada patron sanan 30 yıllık müdürüm söylemi ile ortalarda gezip bu görevin kendilerine gök tanrı dinine göre verildiğini sananlar için ve sonuçta kendilerininde öğretmen olduklarını hatırlatmak için mükemmel bir sistem
Avatar
eğitim birsen sahipçık - 6 ay önce
yıllarca çalıştık şimdi 4 yıllık kullanıp atıyor bizi meb ey eğitim birsen ne olacak bu Allahtan korkmazmısınız aziz mübarek günde
Avatar
atanamadım - 6 ay önce
böyle bir saçmalık olur mu ? buna Allah bile razı olmaz...
Misafir Avatar
Malesef - 6 ay önce
Geçen sene 2015 lilerin başına gelenler tekrarlaniyor
Avatar
adem - 6 ay önce
ne dört yılı ya.. eğitim bir sen li ol yeter ki.. istersen 50 yıldır müdür ol, ceketini dahibaşka okula idareci olarak atatabilirsin.. 4 yıl kriteri eğitim bir senliler için geçerli değil, vesselam...
Avatar
Ogretmen - 6 ay önce
Neden mudurluk babanizin mali mi? Aslolan ogretmenlik degil mi? Bence cok guzel bir uygulama ve hatta idarecilik 4 yilla sinirli kalmali ve her ogretmen idarecilik yapmali. Boylece kimse oturdugu yerden ahkam kesemez ve okulu babasinin mali gibi kullanamaz.