Bakan Soylu, "Rutinin dışına çıkma dönemindeyiz"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadeleye ilişkin açıklamalarda bulunarak 'FETÖ'nün yüzde yüz

Bakan Soylu,İçişleri Bakanı Soylu, Ankara'daki Mariott Otel'de düzenlenen 9'uncu Büyükelçiler Konferansı'nda konuştu. Türkiye'nin terörden ve göçten hem insani anlamda hem de ekonomik anlamda etkilenen bir ülke olduğunu belirten Soylu, "Kendi içimizde PKK terörü, devletimizin içine sızmış FETÖ'nün yarattığı tahribat, sınırımızın dışında DEAŞ terörü, Suriye'deki iç savaşın yarattığı göç dalgasının doğrudan muhatabıyız. Bu coğrafyada bir oyun kurucu olamayız belki bu ölçeğimizle; ama bizim dışımızda da bu coğrafyada başka bir senaryonun kurulmasına müsaade etmeyeceğimizi, bugün etmediğimizi, tüm anlayışımızla beraber bu konuda yürüdüğümüzü de herkesin bilmesini isteriz. Ne doğuya ne de batıya sırtımızı dönme lüksümüz elbette yoktur. İttifaklarımızı bozmak değil, ittifaklarımızın sayısını artırmak; ancak geçmişten gelen ilişkilerimizi de her zaman samimiyet testine tabii tutmak zorunda olan bir ülkeyiz" diye konuştu.

"GÜZEL CUMHURİYETİMİZ, MİLLETİN BİR GELECEK SENEDİDİR"

Cumhuriyetin, Türk milletinin bir ittifak senedi olduğunu vurgulayan Bakan Soylu, "Biz 21'inci yüzyıla geleceği iyi tanımlayarak, ayaklarımız üzerinde sağlam basarak, devam ediyoruz. Biz güzel cumhuriyetimizi hep beraber kurduk. 1923. Güzel cumhuriyetimiz, bu milletin bir ittifak senedidir. Tekraren ifade ediyorum, bir birlik sebebidir. Güzel cumhuriyetimiz, bu ülkenin ve bu milletin bir gelecek senedidir. Hiç kimse birbirini ayırmamıştır. Türk'ü, Kürt'ü, Alevi'si, Sünni'si. Osmanlı-Rus Savaşı'ndan sonra bu coğrafyanın kendi insanı olarak kabul ettikleriyle beraber bir büyük Kurtuluş mücadelesi gerçekleşmiştir. Herkes bu istiklal mücadelesinde, istiklal mücadelesinin sonunda oluşan tabloyla bir bütünleşme ve birlik içerisinde geleceğe adım atmıştır" dedi.

FETÖ İLE MÜCADELE MESAJI: RUTİNİN DIŞINA ÇIKMAMIZIN DÖNEMİDİR

FETÖ ile amansız mücadelenin devam ettiğini dile getiren İçişleri Bakanı Soylu, "FETÖ, Avrupa'nın alışık olduğu türden bir terör örgütü değildir. Bizim gördüğümüz öyledir. Bunu dışarıya çok doğru ve ikna edici şekilde anlatmalıyız. Birçok Avrupa ülkesi FETÖ'yü hala okullar açan bir yardım kuruluşu gibi maalesef görmektedir. Özellikle FETÖ okullarının devri konusunu hep beraber takip etmeliyiz. Rutinin dışına çıkmamızın dönemidir. Yani bildiklerimizin, bize öğretilenlerin, bazen diplomatik nezaketlerin; çünkü ortaya koymuş olduğumuz nezaketlerin tamamı maalesef muhataplarımız tarafından eksik anlaşılmaktadır. Türkiye, dostluğundan imtina edilecek bir ülke değildir" dedi.

FETÖ ile mücadelede, henüz yüzey olunduğuna dikkat çeken İçişleri Bakanı Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "FETÖ'nün yüzde yüz temizlendiğini söylemek, neredeyse 24 saatimizin önemli bir bölümünü uğraştığımız bir terör örgütünün yüzde yüz temizlendiğini söylemek, elbette ki isterim. Ama bunun bugün mümkün olmadığını ifade etmek istiyorum. İddialı bir söz daha söyleyeyim. Henüz daha yüzeyindeyiz. İnanın FETÖ konusunda bizim bildiklerimizi bilmiş olsanız 2 saat, 3 saat uykunun bile fazla olduğunu hep beraber görmüş oluruz. Çok daha derindeler ve öyle sirayet etmişler. Ne kadar yerlere sirayet ettiklerini gördükçe her gün şaşkınlık içinde ama işimizin odaklanmasından hiç sapmadan yolumuza devam etmeye çalışıyoruz. Belki de dünyanın bundan sonraki yüzyıllarda ders olarak nitelendirilecek bir terör örgütü stratejisi ortaya koymuşlar."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
rutin nedir ? - 4 ay önce
rutin olan nedir bakanım ? kanun , adalet , hak , hürriyet , müslümanlar için Allah cc korkusu ve kul hakkı olabilir mi ? eğer rutin bunlar ise çoktan çıktınız , mesela kanunsuz ceza olmaz ama sendika , banka kriter yapıldı oldu , tüm haklarımızdan savunma dahi alınmadan mahrum bırakıldık , gözaltılar cezalandırmaya dönüştü masumiyet karinesi yok ülkemizde , inanan bir insanda bir nebze Allah korkusu olur düşünür dersiniz de neden hiç düşünmezsiniz bu kadar insanı alıkoyup , mesleğinden ediyoruz varmıdır bunun bir vebali , ahiret de sorarlar mı hesabını ? bu insanların çoğu biz her mecrada yıllarca övdük , destekledik ,savunduk diye bu cemaate dahil oldular sonra 2016 mayısta fetö diyene kadar selam vereni cezalandıracaksak önce kendimizden başlamalıyız dediniz mi , diyebilir misiniz ?
Avatar
tv deki hocalarımızdan biri ile görüşmem. - 4 ay önce
- hocam içki yasak ( haram ) olmadan önce içki içen sahabeleri Allah cc ahirette cezalandırır mı ? - olur mu ? Allah cc birşeyi ne zaman yasak etti ise o andan sonra yapanlar günahkar olur . - peki şimdiki yöneticiler fetö diye 3 yıl önceyi baz alarak işlem yapıyorlar ( cezalandırıyorlar ) banka - sendika 15 temmuza kadar yasal dı bu hareket islami mi ? - ama devlet yöneticileri 17 -25 ten sonra bu hareketin zararlı olduğunu ima ettiler söylediler anlayıp vaz geçecektiniz , irtibatı koparacaktınız . - Allah cc da içkiyi haram kılmadan ben ima ettim içkili iken namaza yaklaşmayın dedim o zaman anlayıp bırakacaktınız haram ( yasak ) kılmadan önce imadan anlayacaktınız diyip ceza verir mi ?
- Allah cc adaleti ayrıdır kulların ki ayrıdır kem küm ....
- müslüman olduğunu idda edenlerin davranışları adalet anlayışları islamiyetten bu kadar uzak olursa Allah cc adaleti nasıl tecelli edecektir merakla onu bekliyorum .
Avatar
Salim - 4 ay önce
Hala rutin içinde oldugunuzu zannediyorsunuz bukadar mazlumun canını yaktınız