İçişleri Bakanı Soylu: FETÖ temizliğinin daha yüzeyindeyiz

İçişleri Bakanı Soylu, 'FETÖ'nün yüzde yüz temizlendiğini söylemek elbetteki isterim ama bunun mümkün olmadığını ifade etmek istiyorum. İddialı bir söz daha söylüyorum, henüz daha yüzeyindeyiz.' dedi.

İçişleri Bakanı Soylu: FETÖ temizliğinin daha yüzeyindeyizİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 9. Büyükelçiler Konferansı'nda yaptığı konuşmada, 21. yüzyıla ciddi sınavlarla girildiğini belirtti.

Yeni dünya düzeninin terör aracılığıyla kurgulanmak istendiğini ancak hesapların tutmadığını ifade eden Soylu, terörün yönetilebilir olmaktan çıktığını ve bağımsızlaştığını söyledi.

Çatışmanın Orta Doğu ile sınırlı kalmadığına işaret eden Soylu, Türkiye'nin böyle bir resmin tam ortasında yer aldığını vurguladı.

Soylu, Türkiye'nin terörden ve göçten, hem insani hem ekonomik anlamda etkilenen bir ülke olduğunu, PKK ve DEAŞ terörü ile FETÖ'nün yarattığı tahribatın, Suriye'deki iç savaşın yarattığı göç dalgasının doğrudan muhatabı olunduğunu anlattı.

"DÜNYANIN EN PAHALI ARAZİSİNDE OTURUYORUZ"

Süleyman Soylu, kuruluşundan itibaren Türkiye'nin kuvvetsiz bırakılabilmesi amacıyla gelişmesinin akamete uğratılmak istendiğini dile getirerek, "Bunun da sebebi açık ve nettir. Biz dünyanın en pahalı arazisinde oturuyoruz. Bunun başka hiçbir tanımı, hiçbir tasavvuru söz konusu değildir. Bizim arazimiz dünyanın en pahalı arazisi. Bu araziyi kıymetsizleştirmeye çalışıyorlar. Bu büyük millet de direniyor. Siyasetiyle, devletiyle, sizin gibi insanlarıyla hep beraber direniyor ve bu araziyi daha kıymetli hale getirebilmek için gayretlerini ortaya koyuyor." şeklinde konuştu.

"Biz ne yaptığımızı biliyoruz ama takdir edersiniz ki bizim ne yaptığımızı bildiğimiz kadar bizi takip edenler de bizim ne yaptığımızı anlıyor ve öğreniyor." diyen Soylu, çok zorlu bir dönemden geçen Türkiye'nin önemli adımlar attığını anlattı.

"FETÖ İLE AMANSIZ BİR MÜCADELEYE GİRDİK"

Bakan Soylu, Türkiye'nin uzun yıllardan beri devletin içine sızmış FETÖ terör örgütüyle amansız bir mücadeleye girdiğini söyledi.

Soylu, FETÖ'nün Avrupa'nın alışık olduğu türden bir terör örgütü olmadığını ve bunun dışarıya doğru ve ikna edici şekilde anlatılması gerektiğini belirterek, birçok Avrupa ülkesinin hala FETÖ'yü okullar açan bir yardım kuruluşu gibi gördüğünü belirtti.

ABD Güvenlik Bakanı ile yaklaşık bir ay önce çok diplomatik olmayan bir konuşma yaptıklarını anlatan Soylu, "İsterseniz yer değiştirelim. Siz Türkiye İçişleri Bakanı olun, ben Amerika'nın Güvenlik Bakanı olayım ve bir terör örgütü mensubu benim ülkemde dursun, siz hangi cevabı verecekseniz ben ona razıyım." dediğini aktardı.

Ortaya koyulan nezaketin muhatapları tarafından yanlış ya da eksik anlaşılabildiğine işaret eden Soylu, şunları kaydetti:

"Oysa Türkiye kaybedilecek bir ülke değildir ve Türkiye, dostluğundan imtina edilecek bir ülke de değildir. Bizim hiç kimseye bugüne kadar yanlışımız olmadı. Bu coğrafyada bize itibar eden, itimat eden hiçbir ülkeye de eksik bir davranışımız söz konusu olmuş değildir. FETÖ'nün yüzde yüz temizlendiğini söylemek, neredeyse 24 saatimizin önemli bölümünde uğraştığımız bir terör örgütünün yüzde yüz temizlendiğini söylemek elbetteki isterim ama bunun mümkün olmadığını ifade etmek istiyorum. İddialı bir söz daha söylüyorum, henüz daha yüzeyindeyiz. İnanın bizim bildiklerimizi, FETÖ konusunda bilmiş olsanız 2-3 saat uykunun bile bize fazla olduğunu hep beraber görmüş olurdunuz."

Soylu, FETÖ'nün PKK ve DEAŞ gibi diğer terör örgütlerine istihbarat ve eylem desteği verdiğini, FETÖ'nün sızdırmak istediği paylaşımları, PKK ve DEAŞ üzerinden sızdırdığını ve bunları takip ettiklerini aktardı.


Etiketler; #Süleyman Soylu

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Darbecileri bulun dedik mağdurlar yaratın değil: - 3 ay önce
Yurtta sulh konseyi kimlerden oluşuyor? Darbenin başındakiler kimler? Darbe gerçekleşse kim cumhurbaşkanı, kim başbakan, kimler bakan olacaktı yani siyasi ayağı kimler? Sivil vatandaşı ve özel harakat polislerini şehit eden kimler? Meclisi bombalayan pilot ya da pilotlar kim? 15 Temmuzun failleri kimler bunları ortaya çıkarın bunlardan hesap soralım. Bunlar karanşıkta kaldı bakanım. Gariban öğretmen memur sendika üyeliğinden, banka mudiliğinden işinden oldu. Olan ekmeğinin derdinde öğretmen memura oldu. 672 khk ile ihraç edildim darbeyi de darbecileri de lanetliyorum. Devletin yasal hak olarak izin verip
aidatını ödediği sendikada üyeliğinden; bddk ile koruma altına alıp güvence verdiği banka mudiliğinden darbeci çıkmaz mağdur çıkar. Bir düşünün 672 khk ile sorf mebden 28 bin öğretmen bankadan sendikadan ihraç oldu. Gerçekten vicdanınız sızlamıyor mu? Ahiret endişeniz kalmadı mı? Suçun şahsiliği ilkesi nerde? İsra suresinde dediği gibi "kimse bir başkasının günahını çekmez" emri ilahisinede mi kulaklar tıkalı? Ya sendikaya üye oldu, banka da hesabı var diye insanları işten atıyor terör yaftası vuruyorsunuz. Peki bu sendikayı açma izni veren sizin bakanlarınız değil mi? Aidatını ödeyen hükümetiniz değil mi? Bankayı açık tutan yasal güvence veren sizler değil misiniz? Eğer sendika banka suçsa bunlara izin veren, aidatını ödeyen, güvence veren hükümetinizin bakanlarının hiç mi suçu yok? Bunların altında imzası olan bakanlara, müsteşarlara, valilere niye bir şey olmuyorda gariban öğretmene, memura oluyor? Her türlü devlet gücünü elinde tutanların kandırılma hakkından hiçbir gücü olmayan sendika üyelerine ve
banka mudilerine verilecek mi? Mağduruz kış günü çoluk çocuk perişan olduk. Lütuf istemiyoruz ekmeğimizi hakkımızı verin. Allah ülkemizi ve milletimizi tüm şer şebekelerinden muhafaza etsin. Amin
Avatar
Halil - 3 ay önce
Inlerine girilmedi daha.tek bir fetocu afedilirse 15 temmuz şehitlerin ruhu sizlâr . En küçük bulasigi olan emir aldığı israil e gitsin.
Avatar
Vatandaş - 3 ay önce
Hiç biter mi. Biterse ohal biter buda mahkeme hakkıni açar mağdurlar geri döner huzurunuz kaçar.
Avatar
ispartali ak - 3 ay önce
Ispartada Altinbasak ve Korfezde 17 araliktan sonra cocuk okutan ogretmen ve mudurlere milli egitimde dokunulmadi bile. yazjk cifte standart var. cogu da egitimbirsenden sanirim.
Avatar
Hakkı - 3 ay önce
Sayın Bakanın itirafıdır. FETÖ'ye ne kadar derinleri verdiklerini anlatmış. Kendiler henüz yüzeydelermiş ve derine inememişler.
Avatar
adalet ve vicdan - 3 ay önce
Sayın bakan çok sağlam kriterlerle beni ve esimi ihraç ettiniz. Çok sevdiğim öğretmenlik mesleğinini artık istifa ettiğim sendika yüzünden yapmıyorum. 3 yaşındaki oğlum ve hamile eşimin aç kalmamaları icinvar gücümle çalışıyorum. Teşekkürler bizleri bu hale koyduğunuz icin, teşekkürler hassas adaletini için!
Avatar
Ak genc - 3 ay önce
He he.. O meclusteki vekillerin birin de bile byloc yok mu yapmayin ya
Avatar
Börtlek - 3 ay önce
Gerçekten aklım almıyor dernek yüzünden ihraç oldum.hepinizi yüce mevlama havale ediyorum Mevlam neyler neylerse güzel eylet