31 NUMARALI REKLAM ALANI
Niğde Ümit ve Eğitim Derneği'nin yeni hizmet binası açıldı

En Güncel KPSS Haberleri için TIKLAYINIZ
Niğde'de faaliyet gösteren Niğde Ümit ve Eğitim Derneği (NÜMDER) yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi. Öğretmenler tarafından 2006 yılında kurulan ve günümüze kadar hizmetlerini sürdüren NÜMDER, yeni binası ile yeni hizmetlere hazır olduğunun sinyallerini verdi.

Yoğun bir kalabalık eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreninde, öncelikle katılımcı ve kuruculara teşekkür edildi. Açılış konuşması ile misafirleri selamlayan Niğde Ümit ve Eğitim Derneği Başkanı Salih Memiş, ”2006 yılında bir avuç gönüllü eğitimcinin kurarak faaliyete geçirdiği dernek kabına sığmayarak bugünkü yerine taşındı. Derneğimizin yeni binası iki kattan oluşmaktadır. Üst katı idare odası, toplantı odası, yemekhane, dinlenme odası yer alacak şekilde düzenledik. Alt katı ise sosyal ve sportif faaliyet alanı olarak ayarladık.” dedi.

Açılış programına; Çamardı Kaymakamı Adnan Karaosmanoğlu, Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ve bir çok Niğdeli vatandaş katıldı. Dernekte kuruculara hediye verilmek üzere kürsüye çağırılan Kaymakam Karaosmanoğlu, birlik olmanın güzel bir şey olduğunu vurgularken, derneğin yapacağı hizmetlerin hayırlı olmasını temenni etti.

Dernek binası kapısında yapılan dua ve kesilen kurdela ile binanın açılışı yapıldı. Binayı gezen Kaymakam Adnan Karaosmanoğlu, Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ve vatandaşlar, yeni binaya hayran kaldıklarını söylediler. Yeni binayı gezen Kaymakam Karaosmanoğlu ve Milli Eğitim Müdürü Ekinci, oyun salonlarına kurulan masa tenisi ve bilardo oyunlarını da oynayarak test etti. Tören, yapılan ikramlar sonrası sona erdi.
En Güncel Sağlık Haberleri için TIKLAYINIZ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin bilimsel...
Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik...

Haberi Oku