Bugun...


Özel Yıldırım İlköğretim Okulu'nda 'harfler Padişahı' Hediye Dağıttı
Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Özel Yıldırım İlköğretim Okulu önemli bir konuğu misafir etti. Birinci sınıf öğrencilerinin okuma yazmasında en büyük rolü oynayan ‘harfler padişahı’ mehteran takımı ile okula gelerek öğrencileri...

+ -
Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Özel Yıldırım İlköğretim Okulu önemli bir konuğu misafir etti. Birinci sınıf öğrencilerinin okuma yazmasında en büyük rolü oynayan ‘harfler padişahı’ mehteran takımı ile okula gelerek öğrencileri ziyaret etti.

Ereğli Özel Yıldırım Koleji İlköğretim Okulu öğrencileri kendilerine okuma yazma da yardımcı olan Türkçe’ de kullanılan 29 harfi kendilerine göndererek okuma yazmalarını öğrenmelerin de büyük emeği olan 'harfler padişahı'nı konuk etti.

Öğrencilere hediye ettiği harflerle okuma yazma öğrendiklerini öğrenen ve Gonca Kreş mehteran takımı ile okula gelen Harfler Padişahı, öğrencilerle tek tek selamlaştı. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği Harfler Padişahı öğrencileri selamlayarak konuşma kürsüsüne çıktı.

Ziyarette ilk konuşmayı Okul Müdürü Mehmet Sarısoy yaptı. Sarısoy, öğrencilerin okuma yazma öğrenmelerinde kendilerine harfleri hediye eden Harfler Padişahına teşekkür etti Sarısoy “Harflerin padişahı 1. ci sınıfların okul sürecini takip ediyordu. Devamlı birinci sınıflarımıza hediyeler gönderiyordu. A sesini B sesini E sesini sırayla 29 tane harfimizi hediye olarak gönderdi. Padişahın gönderdiği hediyelerle birinci sınıf öğrencilerimiz okuma yazmaya geçti.

ÖĞRENCİLERİN OKUMA YAZMA ÖĞRENMESİ BENİ MUTLU ETTİ

Okul Müdürü Mehmet Sarısoy’un konuşmasının ardından öğrencilere hitaben konuşan Harfler Padişahı, hediye ettiği harflerin çocukların okuma yazma öğrenmelerini öğrettiği için çok mutlu olduğunu söyledi. Bazı öğrencilerin okuma yazma öğrenmediğini duyduğunda çok üzüldüğünü dile getiren Harfler Padişahı “Sizlerinde bildiği gibi ben harfler padişahıyım. İsmim Harfler soy ismim Padişah. Yıl içerisinde arkadaşlarımıza çocuklarımıza 29 tane harf gönderdim. Maşallah hepsi şu anda öğrenmiş durumdalar. Ama bu süreçte bazıları öğrenmemekte ısrar etmişler. Çok üzüldüm. Sabahlara kadar uyuyamadım. Gözlerim kan çanağına döndü. Ama daha sonra öğretmenlerinin o üstün mücadeleleriyle okuma yazmayı öğrendiklerini söylediler. Öğrenmeye azmettiklerini öğrendiğimde çok mutlu oldum ve keyfim yerine geldi ve sizleri ziyarete geldim” dedi.

Harfler padişahı öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasının ardından sınıflarda öğrencilerle sohbet ettikten sonra öğrencilere hediye verdi.
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
 YUKARI