2018 Manili Öğretmen Karne Görüşleri (KISA VE UZUN)

Kamuajans.com - 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı 2. Dönemi 17 Haziran 2016 tarihi itibariyle sona erecek. Uzunca bir yaz tatilinin hayalini kuran öğrenciler

2018 Manili Öğretmen Karne Görüşleri (KISA VE UZUN)

Milyonlarca öğrenci ve öğretmen 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılının 2. Dönemini bitirmek üzere... 2. Dönem, halk dilinde yaz tatili yaklaştı. Öğrenciler hem tatil heyecanını hem de karne alacak olmanın verdiği heyecanı birarada yaşayacak. Öğretmenler ise, öğrencilerini en iyi tanımlayacak karne görüşleri düşünmekte. 

MANİ ŞEKLİNDE ÖĞRETMEN KARNE GÖRÜŞLERİ

Elif Beyza'dır adı

Hem tatlıdır hem cadı

Çalışmaya devam et

Kaçmasın ağzın tadı

Ezgi'dir onun ismi

Renkli gözlü bir peri

Çok seviyor derslerini

Kesin 2. dönem birinci        

Adil Eren baldan tatlı

Hem zeki hem hareketli

Olacaksın İnşaallah

İkinci dönem gayretli

Yakışıklı sessiz Duran

Derslerinden kalma bir an

Hiç ümitsizliğe düşme,

Başarırsın, buna inan.

Ah Erkan canım Erkan

Hareketlisin her an

Çok çalış derslerine 

Sen sonra olma pişman

Onun adıdır Baki

Okumalı illa ki

Eğer kitap okursan

Olursun kurnaz tilki

Berat'tır onun adı

Sanki küçük bir kadı

Matematiği sever

Hemen verir cevabı.

Çok zekisin bilgilisin

Kalemli ve silgilisin

Eğer bunları kullansan

Kesin hep birincisin.

Enes'tir onun adı

Çalışmaktan yılmadı

Tek kötü tarafı var

Çok kitap okumadı.

Şevval'dır onun ismi

Sanki nazlı bir peri

Derslerine çok düşkün,

Kalmaz kimseden geriÇok zekisin bilgilisin

Kalemli ve silgilisin

Eğer bunları kullansan

Kesin hep birincisin.

Busenaz'dır onun adı

Okumadığı kitap kalmadı

Çok çalıştı uğraştı da

Hiç bir zayıf not almadı

Derslerine ilgilisin

Çok zekisin bilgilisin

Az daha gayret edersen

Kesin hep birincisin.

Çok zekisin bilgilisin

Kalemli ve silgilisin

Eğer bunları kullansan

Kesin hep birincisin.

Mütevazi çocuk Özkan,

Çok başarılı, çalışkan,

Şimdiden söylüyorum

İlerde olacak büyük insan

Serkan'ım hep yaramaz,

Hiç yerinde duramaz.

Çok zekidir, bilgilidir.

Bunları hep kullansa,

Kesin hep birincidir

► Ders alınmış başarısızlık başarı demektir... Dualarım birinci dönem ki başarısız olduğun noktaları fark edip düzeltmen doğrultusunda. II. dönem daha başarılı olacağına inanıyorum.

► Başarı bilgi ister. Bilginin de beşte dördü ilgidir... Derslerine daha ilgili olursan başarılı olacağına inanıyorum.

► Boş vaktini ilme harcayan kurtulur diyor Hz. Muhammed (s.a.v) bu söz doğrultusunda yaşarsan başarılı olacağını düşünüyorum.

► Hayatta başarılı olmak için üç şey lazımdır: Dikkat, düzen, çalışma... Derslerine daha dikkatli ve düzenli çalışırsan başarılı olacağına inanıyorum.

► İlim; ancak edeple alınır, edeple anlaşılır... Edebinle ve başarılarınla örnek bir öğrencisin. II. dönem seni daha da başarılı göreceğime inanıyorum.

► Sizin imanca en güzeliniz, ahlakça en güzel olanınızdır... Benim terbiyeli öğrencim Esranur senin daha başarılı olacağına inanıyorum.

► Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Bilen elbette kıymetlidir... Kıymetli öğrencim Melisa başarılarının devamını diliyorum.

► Hz. Muhammed(s.a.v) Çalışınız, kendinizi bırakmayınız. Çünkü herkes ne iş için yaratılmışsa, o iş kendisine kolay hale getirilir buyuruyor. Edebinle örnek bir öğrencimsin çalışmalarının II. dönemde devam etmesini diliyorum.

► Muhakkak ki insan için ancak çalışmasının karşılığı vardır...İşte bu karne de senin çalışmalarının karşılığı. Tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

► Üşenme, erteleme, vazgeçme...Bu söz senin hayat görüşün olsun. Başarılı olacağına inanıyorum.

► Eski devirlerde dergâha ilim öğrenmek için gelenlere önce edep öğretilirdi... Edebinle ve derslerdeki başarılarınla örnek bir öğrencimsin. Başarılarının devamını diliyorum.

► Mümin arıya benzer; konduğu dalı kırmaz, oraya zarar vermez. Toplayıp bıraktığı eseri de güzeldir...Etrafında kimseyi kırmayan, inciltmeyen öğrencim Mukaddes ben senin çok daha başarılı olacağına inanıyorum.

► Kişi, dostunun dini üzeredir. Bu nedenle, kiminle dost olacağına dikkat et...Başarılı bir öğrencimsin ancak senden arkadaş seçiminde daha dikkatli olmanı istiyorum.

► Hz Ali buyuruyor ki: ilim mirasın hayırlısıdır, edep sanatın hayırlısıdır, ibadet sermayenin hayırlısıdır, iyi amel ömrün hayırlısıdır, iyi ahlak yakın dostun hayırlısıdır, hilim yardımcıların hayırlısıdır...Bilgini her geçen gün daha da arttırman dileklerimle başarılarının devamını diliyorum.

► Kişi kendi elinin emeğinden daha temiz bir kazanç elde etmemiştir...Emeğinle elde ettiğin bu başarının devamını diliyorum.

► İki günü aynı olan, her gün ilerlemeyen, yeni bir şey öğrenmeyen ziyandadır...Bilgilerine her geçen gün yenilerini eklemeni diliyor seni daha başarılı görmek istiyorum.

► İlim öyle bir şeydir ki; sen ona kendini tamamen vermezsen o sana yarısını bile vermez... İkinci dönem kendini derslere daha çok vermeni diliyorum.

İzzet eker

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2018, 01:05YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması