Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat tır. Ramazan bayramı namazı kılınışı

Bayram namazı kaç rekat tır. Bayram namazı nasıl kılınır ramazan bayramı bayram namazı saati bayram namazı kaç rekat tır bayram namazı nasıl kılınır

Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat tır. Ramazan bayramı namazı kılınışı

Bayram namazı nasıl kılınır Bayram namazı kaç rekat tır bayram namazı kimlere farzdır. Bayram namazı iki rekat tır imam ile kılınır. İmam bayram namazından önce bayram namazını nasıl kılınacağını cemaate tarif eder. Bayram namazında hutbe bayram namazı Bayram namazında hutbe bayram namazından sonra okunur. Bayram namazı vaciptir. Bayram namazı iki rekat tır. Şimdi sizlere bayram namazının nasıl kılındığını tarif edelim. Bayram namazı birinci rekat ve bayram namazBay ikinci rekat tarifini kamudan haber.com Özel haberimizde bulacaksınız.

Bayram Namazının Kılınışı Birinci Rek'at:

1) Cemaat düzgün sıralar halinde imamın arkasında yer alır ve "Niyet ettim Allah rızası için Ramazan yada Kurban Bayramı namazını kılmaya, uydum imama" diye niyet eder.

2) imam "Allahu Ekber" deyip ellerini yukarıya kaldırınca. Cemaat de "Allahu Ekber" diyerek ellerini yukarıya kaldırıp göbeği altına bağlar.

3) Hem imam, hem de cemaat gizlice "Sübhaneke"yi okur. Bundan sonra üç kere tekbir alınır. Tekbirlerin alınışı şöyledir: Birinci Tekbir: imam yüksek sesle, cemaat da onun peşinden gizlice "Allahu Ekber" diyerek (iftitah tekbirinde oldugu gibi) ellerini yukarıya kaldırıp sonra aşağıya salıverirler. Burada kısa bir süre durulur. ikinci Tekbir: ikinci defa "Allahu Ekber" denilerek eller yukarıya kaldırılıp yine aşağıya salıverilir ve burada da birincide oldugu kadar durulur. Üçüncü Tekbir: Sonra yine "Allahu Ekber" denilerek eller yukarıya kaldırılır ve aşağıya salıverilmeden bağlanır.

4) Bundan sonra imam, gizlice "Euzü Besmele", açıktan Fatiha ve bir sure okur .(Cemaat bir şey okumaz, imamı dinler)

5) Rüku ve secdeler yapılarak ayağa (ikinci rek'ata) kalkılır ve eller bağlanır. Bayram Namazının Kılınışı İkinci Rek'at:

6) imam gizlice Besmele, açıktan da Fatiha ve bir sure okur. Sure bitince imam yüksek sesle, cemaat da içinden (birinci rek'atta oldugu gibi) üç kere daha tekbir alır, üçüncü tekbirden sonra eller bağlanmadan, dördüncü tekbir ile rükua varılır,.sonra da secdeler yapılarak oturulur.7) Oturuşta. İmam ve cemaat, Ettehiyyatü. Allahumme salli, Allahumme barik ve Rabbena atina... duasını okuyarak önce sağa, sonra sola selam verip namazı bitirirler. Namazdan sonra hutbe okunur. Kurban bayramı namazının kılınışı da bunun gibidir. Sadece niyeti değişiktir.

Ramazan Bayramı Mesajları Haberleri - MEB Personel, MEB,MEBBİS ...

https://www.personelmebhaber.net/haberleri/Ramazan+Bayramı+Mesajları

11 saat önce - "Ramazan Bayramı Mesajları" Arama Sonuçları. Ramazan Bayramı Mesajları, Ramazan Bayramı Sözleri · Mutluluk ile beklenen Ramazan Bayramı mesajları ...

Ramazan Bayramı Mesajları Ramazan Bayramı'na Özel Haberleri ...

https://www.personelmebhaber.net/.../Ramazan+Bayramı+mesajları+Ramazan+Bayram...

11 saat önce - Ramazan Bayramı mesajları Ramazan Bayramı'na özel.

Mutluluk Ile Beklenen Ramazan Bayramı Mesajları Burada Haberleri ...

https://www.personelmebhaber.net/.../Mutluluk+ile+beklenen+Ramazan+Bayramı+mes...

11 saat önce - Mutluluk ile beklenen Ramazan Bayramı mesajları burada.

Bayram Namaz Haberleri - MEB Personel, MEB,MEBBİS, Öğretmen ...

https://www.personelmebhaber.net/haberleri/Bayram+namaz

20 saat önce - "Bayram namaz" Arama Sonuçları. 2018 Ramazan Bayramı namazı saat kaçta? Haberler · Personel Sağlık · Personel Meb · Hemşire Forması · ANA SAYFA ...

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 13:13YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

izmit escort

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması