Ücretli Öğretmenlere Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verildi

Kahta Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından ilçemizde görev yapan ücretli öğretmenlere "Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" verildi.

Ücretli Öğretmenlere Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verildi
15 Şubat 2016 Pazartesi 12:54

Kahta Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından ilçemizde görev yapan ücretli öğretmenlere "Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" verildi.

Kahta Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Biriminde görev yapan Kahta İlçe İSG Koordinatörü Ali TEKİN ile Samsat, Sincik, Gerger İlçe İSG Koordinatörü Önder CAN tarafından ilçemizde görev yapan ücretli öğretmenlere "Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" verildi.

Kahta METEM toplantı salonunda 14-15 Ocak 2016 tarihlerinde iki gurup halinde eğitime alınan ücretli öğretmenlere, 28648 sayılı Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak ;

1.Genel Konular

a) Çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler,
b) Çalışanların yasal hak ve sorumlulukları
c) İş sağlığı ve güvenliği genel kuralları ,
ç) İş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar

2. Sağlık konuları

a) Meslek hastalıklarının sebepleri,
b) Hastalıktan korunma prensipleri ve korunma
c) Biyolojik ve psikososyal risk etmenleri,
ç) İlkyardım

3. Teknik konular

a) Tahliye ve kurtarma
b) Elle kaldırma ve taşıma,
c) Parlama, patlama, yangın ve yangından
ç) Ekranlı araçlarla çalışma,
d) Güvenlik ve sağlık işaretleri
e) Kişisel koruyucu donanım kullanımı,
f) Elektrik, tehlikeleri, riskleri ve önlemleri,
g) İş ekipmanlarının güvenli kullanımı konularını içeren sekizer saatlik eğitim verildi.
Verilen eğitim sonunda bir değerlendirme sınavı yapıldı. Kahta MEM İSG Birimi tarafından katılımcılara "Temel İş sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" katılım sertifikası düzenlenerek özlük dosyalarına eklenecektir.

Kahta Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından Gerger Samsat ve Sincik ilçelerinde Milli Eğitim Müdürlüklerinde görev yapan ücretli öğretmenler ile Kahta, Gerger, Sincik ve Samsat ilçelerindeki Okul ve Kurumlarımızda görev yapan TYP çalışanlarına da Ocak ayı içinde Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri verilecektir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.