Ak Partili İçten: İhraç Olanların Çoğu Birkaç Yıla DönecekHEMŞİRE FORMASI DOKTOR ÖNLÜĞÜ 
FIRSATLARI İÇİN  TIKLAYINIZ

AK Parti 24. dönem Diyarbakır milletvekili Cuma İçten 15 Temmuz sonrası hakkında adli ve idari işlem yapılan 400 bin kişinin tamamının FETÖ'cü olamayacağını söyleyerek, "Zaten 400 bin kişi FETÖ'cü ise ülke bitmiş" dedi. KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın stüdyo konuğu olan Ak Partili İçten, devletin şuan karanlık bir odada olduğunu ve sağdan soldan her yerden Yumruklar geldiğini bu nedenle tedbir alması gerektiğini ifade etti. Ancak İçten'in FETÖ soruşturmalarına ve KHK ihraçlarına tepkisi oldu.

"FETÖ'de militan olmamışsa haklar iade edilecek"

"Her bilgiyi elbetteki değerlendirmelisiniz devlet kendine atılan bu yumrukları tespit etmesi açısından şunu yapıyor herkesi bir beklemeye alıyor. Bakın bu ülkede 28 Şubat mağdurları olmadı mı? Bu 28 Şubat mağdurları atıldığı memuriyetten gitti, bütün düzenleri bozuldu, am 2003-2004 gibi yıllarda tüm hakları iade edildi. Sonra ne oldu? Ergenekon olayı. Bir sürü general, polisler mağdur olmadı mı? Bunların hepsinin hakları iade edilmedi mi? Şimdi ben şunu söylüyorum, bu konuda mağdur olduğunu düşünenler şunu iyi bilsinler gerçekten FETÖ terör örgütünde militan olarak yer almamışsa insanlarımız belki bir yıl belki 2 yıl ama kesinlikle haklarının iade edileceğine ben adım kadar eminim, bu olacak"

"FETÖ'nün okuluna çocuğunu gönderdi diye atılmışsa insan haklarına aykırı"

"En tepedeki arkadaşlarımız bizi iyi dinlesinler, ortaya konulan şablon şu olmamalı; Sen devlet memurusun ama senin çocuğun FETÖ'nün okuluna gitmiş. FETÖ'nün okuluna gitmek, Zaman Gazetesi okumuşsun veya abone olmuşsun, Bank Asya'ya para yatırılması, örneğin bu üç kriterden sadece baz alalım, bir devlet memurunda bu üç kriter varsa ve eğer memuriyetten atılmışsa bu insan haklarına aykırı bir durumdur."

"Devlet FETÖ'nün okuluna çocuklarını gönderenlere teşvik verdi"

"Bank Asya'nın yönetim kurulu üyesi olanların bazılarının Halk Bankası yönetim kurulu üyesi olduğunu bizi izleyenler biliyor mu? Siz bankaya para yatıranı memuriyetten alıyorsanız bankanın Genel Müdürü'ne Halk Bankası'nda görev veriyorsunuz, bu olmaz, bunun vebali var. Hiç kusura bakmasın kimse, okul mevzusu, devlet FETÖ'nün okuluna çocuklarını götürenlere teşvik verdi, devlet verdi bunu. 17 25 Aralık'tan sonrasını söylüyorum, öncesini söylemiyorum, 17 25 Aralık'tan sonra FETÖ'nün okuluna çocuklarını götürenlere devlet teşvik vermiş diyorum." "Sen benim çocuklarımı FETÖ'nün okullarına yolladım diye memuriyet alırsan bu doğru olmaz. Niye, o okulun ruhsatını veren devlet, denetleyen de devlet, o zaman suçlu kim? Ruhsatı veren, teşviki veren, denetleyen. Herkes yerinde duruyor ama vatandaş içerde. Allah kabul etmez bunu. Bunların hiçbiri hukuken de kriter olamaz."

YORUM EKLE

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması