Özel Eğitim Öğretmenleri Alan Değişikliğine Hayır Diyor

Özel Eğitim Öğretmenleri Alan Değişikliğine Hayır Diyor

Özel Eğitim Öğretmenleri Alan Değişikliğine Hayır Diyor

Özel Eğitim alan mezunu öğretmenler branşlarına sahip çıkmaya devam ediyor. Özel Eğitim alan mezunu öğretmenler sosyal medya üzerinden örgütlenerek sertifika programlarına ve alan değişikliğine hayır diyor. Özel Eğitim mezunları yapılacak öğretmen atamasında da adaletli bir kontenjan dağılımının olmasını istiyor.Özel Eğitim alan mezunu öğretmenler sosyal medya üzerinden örgütlenerek bir etkinlik düzenledi. Türkiye'nin en çok konuşulan konuları arasına girmeyi başaran Özel Eğitim alan mezunları Özel Eğitim Öğretmenliği branşında yaşanan sorunları gündeme getirdiler.

Özel Eğitim alan mezunları tarafından dile getirilen en büyük sorunlardan birisi sertifika programları ve alan değişikliği oldu. Bilindiği üzere MEB geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği alan değişikliği ile 540 saatlik özel eğitim sertifikası alan öğretmenlerin Özel Eğitim alanına geçmesinin önünü açmıştı. Özel Eğitim alan mezunları bu kadarlık bir sertifika programının dört yıllık eğitimin yerine geçemeyeceği ve özel öğrencilerin özel olarak yetiştirilmiş alan mezunu öğretmene emanet edilmesi görüşündeler.

Özel Eğitim alan mezunları ayrıca Şubat ayında yapılacak olan öğretmen atamasında da adaletli bir kontenjan dağılımın yapılmasını talep ediyor. Özel Eğitim alanında çok fazla açık olmasına rağmen yapılan atamalarda kendilerine çok az kontenjan ayrılmasından şikayetçi olan alan mezunları kendi branşlarından 4500 atama yapılmasını istiyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması