2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM BAŞI MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM BAŞI MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM BAŞI MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI2017-2018 Eğitim Öğretim yılı 2. Dönem başı okul müdürleri toplantısı 08.02.2018 tarihinde ilçemiz Mehmet Akif ERSOY Kültür Merkezi Salonunda yapıldı.

Milli Eğitim Müdürü Murat ASLAN konuşmasında eğitim bir iklim işidir bu iklimi daha verimli hale getirebilmek bizlerin elindedir, nasıl başarı bir ekip çalışması ile geliyorsa başarıyı sürekli hale getirmek te bir üslup ve sorumluluk ister dedi.

Eğitimin gelişmesi hakkında tespitlerde bulunan ASLAN, uygulanmakta olan okuma saatlerinin devam edilmesi ile derslere girilmeden önce cep telefonlarının toplanması konusunda hassasiyet isterken yapılan proje ve etkinliklerin, amacına ulaşması ve değer bulması açısından sizlerin bireysel katkılarınızın fark yaratacağını düşündüğünü ifade etti.

Kamera sistemlerinin güncellenmesi ve aktif hale getirilmesi ile servis hareket saatlerinde ve yemek ikramlarında yapılacak olan gözetimin disiplini artıracağı,  mesaj sistemi ile devamsızlıkların veli ye iletilmesi ile arzulanan güvenli eğitim ortamını yaratabileceklerini belirtti.

ASLAN ayrıca, rehberlik birimlerinin daha aktif kullanılması ile okul sporları, yarışma ve sosyal etkinliklerin pedagojik faydaları artıracağını belirtti.

Bütün bu konuştuklarımızı yapabilmek ve gelişebilmek için eğitimin şifresinin dil olduğunu dolayısıyla düşünme dili de olan Türkçe yi, iyi bilmek ve etkili kullanmaktan geçtğini vurguladı.

Daha sonra söz alan Milli Eğitim Şube Müdürleri Ali ÖZTÜRK ve Ömer İPEK ise bölümleri hakkında güncel değerlendirme yaparken, 2. dönem e dair planlamaları hakkında bilgiler verdiler.

 

Toplantı okul müdürlerimizin soru ve görüşleri ile sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması