2014-2 Merkezi Memur Yerleştirmelerine Kimler Başvurabilir

2014-2 Merkezi memur yerleştirmeleri için tercihler alınmaya başladı. Tercihlerde kimlerin başvuru yapabilecekleri hakkında ortaöğretim ve önlisans mezunu olanlarda kimler başvuru yapabilir. Kadro ve pozisyon unvanları verilmiştir.

2014-2 Merkezi Memur Yerleştirmelerine Kimler Başvurabilir
18 Kasım 2014 Salı 13:06

Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır. Ancak, Danıştay 12.Daire Başkanlığının 27/06/2013 tarihli ve E:2009/5045, K:2013/5796 sayılı kararı gereğince Teknik Hizmetler ve Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri sınıflarına dahil adayların ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolara(Tekniker, Teknisyen, Hemşire, Ebe, Sağlık Memuru, Sağlık Teknisyeni, Sağlık Teknikeri gibi kadrolara) başvurmak istedikleri takdirde, KPSS tercih işlemlerinde en üst öğrenim düzeyindenKPSS’ye girerek elde etmiş oldukları puanları ile alt öğrenim düzey(ler)indeki kadrolara başvuru yapabileceklerdir.

ADAYLARCA BAŞVURU YAPALABİLECEK ALT ÖĞRENİM DÜZEY(LER)İNDEKİ

KADRO/POZİSYON UNVANLARI

Ortaöğretim

1- Teknisyen

2- Sağlık Teknisyeni

3- Laborant

4- Sağlık Memuru

5- Ebe

6- Hemşire

7- Veteriner Sağlık Teknisyeni

Önlisans

1- Tekniker

2- Laborant

3- Sağlık Memuru

4- Hemşire

5- Sağlık Teknikeri

6- Ebe

gazeteKAMUİlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.