2014 Kpss Ortaöğretim/önlisans Sınav Giriş Yerleri - Tıkla Öğren (27-28 Eylül 2014)

ÖSYM 2014 Kpss Sınav Yerleri açıklandı. 27-28 Eylül 2014 KPSS Lise (Ortaöğretim) ve Önlisans sınavına girecek olan adayların sınav giriş yerleri ÖSYM'nin resmi sitesinden açıklandı! KPSS lise ve önlisans sınavları 27 Eylül Cumartesi ve 28 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek. KPSS 2014 sınav giriş belgesi nasıl alınır? 2014 KPSS Lise/Önlisans sınav giriş belgesi nereden alınacak? Sınav giriş yerlerini nasıl öğreneceğiz? İşte tüm detaylar...

2014 Kpss Ortaöğretim/önlisans Sınav Giriş Yerleri - Tıkla Öğren (27-28 Eylül 2014)
25 Eylül 2014 Perşembe 22:32

ÖSYM 2014 Kpss Sınav Yerleri açıklandı. 27-28 Eylül 2014 KPSS Lise (Ortaöğretim) ve Önlisans sınavına girecek olan adayların sınav giriş yerleri ÖSYM'nin resmi sitesinden açıklandı! KPSS lise ve önlisans sınavları 27 Eylül Cumartesi ve 28 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek. KPSS 2014 sınav giriş belgesi nasıl alınır? 2014 KPSS Lise/Önlisans sınav giriş belgesi nereden alınacak? Sınav giriş yerlerini nasıl öğreneceğiz? İşte tüm detaylar...
 
KPSS lise ve önlisans sınavları 27 Eylül Cumartesi ve 28 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen açıklamada KPSS 2014 Ortaöğretim/Önlisans sınav giriş yerileri ÖSYM'nin resmi sitesi www.osym.gov.tr sitesinde duyuruldu. Ösym (Önlisans Ortaöğretim) 27-28 Eylül Ösym Kpss sınav giriş belgesi renkli ya da siyah beyaz çıktı alınabilir. İşte yapılan o açıklama sınav giriş belgesi edinme linki:
 
SINAV GİRİŞ YERİNİZİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ...
 
2014 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim/Ön Lisans:Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi
 
27 Eylül 2014 tarihinde Cumartesi sabah ön lisans düzeyinde,28 Eylül 2014 tarihinde Pazar sabah ortaöğretim düzeyinde yapılacak olan 2014 Kamu Personel Seçme Sınavına (2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans) başvuran adayların, sınavlara girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. 

Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  İnternet adresinden edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına özen göstermelidir. Adaylar İnternet’ten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Sınav gününden önce adayların sınava girecekleri binayı, adres bilgisini teyit etmek, ulaşımını ve ulaşım süresini öğrenmek amacıyla gidip görmeleri yararlarına olacaktır. Adayların sınavdan en az 1 saat önce sınava girecekleri binanın kapısında hazır bulunmaları zorunludur.

Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), tutuklu/hükümlü adayların bu durumlarını kanıtlayan fotoğraflı resmî belge, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilir. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacaktır. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, sınav görevlilerinin adayı kolaylıkla tanıyabilmelerini sağlayacak, sınav görevlilerinde adayı tanımada tereddüt oluşturmayacak güncel bir fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, sınav görevlilerinin adayı kolaylıkla tanımasını sağlayacak güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları (TC Kimlik numarası elle veya daktilo ile sonradan yazılmış veya ilave edilmiş olmamalıdır.) ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Sınav günü sınav görevlilerinin, fotoğrafından adayın kimliğini belirlemede güçlük çektiği takdirde, adayı sınava almayabileceği veya adayın sınavının geçersiz sayılabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya güncel bir fotoğrafı bulunmayan adayların, kimlik belgesi nedeniyle sınavda bir hak kaybına uğramamaları, mağduriyet yaşamamaları için sınav kurallarına uygun kimlik belgelerini edinerek sınava girmeleri gerekmektedir. 
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.