2014 Kpss Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak Ösym Açıkladı Mı?

Kpss Sonuçları 2014 Ne Zaman Açıklanacak Ösym Ortaöğretim Önlisans Kpss Sınav Sonuçları 2014 Ne Zaman Açıklanacak Kpss Sınav Sonuçları Ösym 2014 Önlisans Ortaöğretim ÖSYM 2014 KPSS sınav sonuçları açıklamak için yoğun çalışmalarını sürdürüyor. 2014 KPSS sonuçları her an açıklanabilir. ÖSYM'den bir duyuru bekliyoruz.

2014 Kpss Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak Ösym Açıkladı Mı?
09 Ekim 2014 Perşembe 23:50

Kpss Sonuçları 2014 Ne Zaman Açıklanacak Ösym Ortaöğretim Önlisans Kpss Sınav Sonuçları 2014 Ne Zaman Açıklanacak Kpss Sınav Sonuçları Ösym 2014 Önlisans Ortaöğretim pss Sınav Sonuçları 2014 Öğren Sorgula Ekranı ÖSYM sonuç açıklama sistemi sonuc.osym.gov.tr adresinde olacak. personelmebhaber.net 2014 Kpss Sınav sonuçları merakla beklenir oldu bayramdan önce açıklanacaktı açıklanmadı ve bayram sonrasına kalarak kpss sonuçları merak eden adaylara büyük merağa düşürdü. Kamu personeli seçme sınavı olan kpss sınav sonuçları 2014 yılında belli olacak ve sonuçlar sadece osym.gov.tr den resmi olarak öğrenilebilecek, sorgulanabilecek.

2014 KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak Heyecan Dorukta! Kamu Personeli Seçme Sınavı olan KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak herkesin kafasındaki soru işareti bu oldu. personelmebhaber.net KPSS Ortaöğretim sınavı geldi geçti ve kpss önlisans sonuçları 6 ekim de açıklanacaktı ancak açıklanmadı ve merakla giren adaylar tarafından bekleniyor. Bayramdan sonra açıklanması beklenen kpss sınav sonuçları ile ilgili önemli detaylar haberimizde güncel olarak verildi. personelmebhaber.net KPSS Sınav sonuçları 6 ekim 2014 tarihinde maalesef açıklanmadı peki kpss sonuçları ne zaman açıklanacak? Araştırmalarımıza göre bayram sonrasına kalmış görünüyor ve kpss sınavı sonuçları nezaman açıklanacak sorusuyla bekleyen binlerce aday, yeni bir süpriz olmazsa bayram bittikten hemen sonra 2014 KPSS Önlisans Sınav Sonuçlarını öğrenebilecek. ÖSYM kpss sonuçları ne zaman açıklanır 8 ekim açıklandı mı Kpss sınav sonuçları açıklanıyor mu diye merak edenler için bu haberi derledik. KPSS Sonuçları bugün mü açıklanıyor? ÖSYM 2014 

Ortaöğretim Önlisans KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?  
2014 yılı KPSS önlisans ve ortaöğretim sınavı cumartesi ve pazar günü olmak üzere 2 oturumda tamamlandı. 
Kpss sınavına giren arkadaşlar sınav sonrası soruları cevap anahtarını takip ettikden sonra gözler ÖSYM tarafından açıklanması beklenilen sınav sonuçlarında kaldı. ÖSYM Kurban Bayramına girmeden açıklayacak diye bekleyen arkadaşlar ÖSYM'den bir sürpriz gelebilir ve Kurban Bayramına girmeden açıklanabilir diye bir söylenti dolanıyor. 5 Ekim 2014 Kurban Bayramında açıklanacak diyen arkadaşlar da var fakat resmi bir açıklama geldiğinde bu başlık altında eklenecektir. Sınava girenler hakkında her şeyin hayırlısı dileriz ve bizleri takip etmeye devam ediniz.   

Hafta sonu gerçekleştirilen KPSS Ortaöğretim sınavına giren adaylar merakla 2014-KPSS ortaöğretim sınav sonucunu bekliyor. 2014-KPSS ortaöğretim sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz sitemizde yer alacakken, KPSS sınav sonuçları online olarak ÖSYM sonuç sayfasından öğrenilecek  
KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? ÖSYM Ortaöğretin Önlisans KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanır? 
27 Eylül 2014'de KPSS Ön Lisans ve 28 Eylül 2014'de yapılacak olan KPSS ortaöğretim sınavları saat 09.30'da başlayacak ve 2 saat sürecek. KPSS Önlisans ve KPSS Ortaöğretim (lise) sınavları bu hafta sonu yapılacak. KPSS'ye girecek memur adaylarının giriş yerlerini sorgulamaları için saatler kaldı. Peki 2014 KPSS Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?  personelmebhaber.net
2014 KPSS Sonuçları 8 Ekim çarşamba Günü Açıklanması bekleniyor. Sonuçların bayramdan sonra Çarşamba günü de açıklanma ihtimali bulunuyor.Sürpriz de olabilir.  
KPSS Sonuçları 2014 Sayfası İçin Tıklayınız 


2014 KPSS ÖNLİSANS VE ORTAÖĞRETİM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?  2014 yılı KPSS önlisans ve ortaöğretim sınavı cumartesi ve pazar günü olmak üzere 2 oturumda tamamlandı. Sınavdan çıkan memur adayları 2014 kpss sonuçları 'nın bayramdan önce açıklanma ihtimali olup olmadığını öğrenmek istiyor. personelmebhaber.net OSYM'in şu tarihte açıklanacak diye resmi bir açıklaması bulunmamaktadır. en son yapılan kpss sınavı yani 2 sene önceki sonuçlara göre bir kıyaslama yaptığımızda KPSS sonuçlarının bayramdan sonra açıklanacağını görmekteyiz. Geçen yıl kpss sonuçları tam 30 günde açıklanmıştı. 2 sene içerisinde OSYM bir çok sınav ve yerleştirme sonuçlarını kısa bir süre içinde açıklasada 2014 KPSS sonuçları'nın büyük ihtimal bayramdan sonraki hafta açıklanacak.  

2 SENE ÖNCEKİ KPSS SONUÇLARI BİLGİLERİ  22 Eylül 2012 ve 23 Eylül 2012 tarihlerinde: yapılan 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans sınavlarınındeğerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Sınavların sonuçları, 23 Ekim 2012 günü saat 11.30'den itibaren ÖSYM'nin http://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır. Adaylar, sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.  
Sınavların sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler ekte verilmiştir.  

2012-KPSS Önlisans Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler  Memur adaylarının heyecanla beklediği gün geldi çattı ... Yarın yapılacak olan KPSS Ön Lisans ve pazar günü yapılacak olan KPSS ortaöğretim sınavları saat 09.30'da başlayacak ve 2 saat sürecek. KPSS Önlisans ve KPSS Ortaöğretim (lise) sınavları bu hafta sonu yapılacak. KPSS'ye girecek memur adaylarının giriş yerlerini sorgulamaları için saatler kaldı. KPSS giriş yerleri ve giriş belgesi haberimizde. KPSS adayının sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafının bulunacağı giriş belgesinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına özen göstermesi gerekiyor. Adaylar, internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulunduracak. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM'nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret bulunmaması gerekiyor. Sınava giriş belgesini (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacak. Sınav gününden önce adayların sınava girecekleri binayı, adres bilgisini teyit etmek, ulaşımını ve ulaşım süresini öğrenmek. KPSS'Yİ, KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI adı ile hayatımıza ortak olan sınav sistemi diye adlandırabiliriz basit olarak. Kamu kurumlarında göre alacak personel adaylarına uygulanan bu sınav kendi içinde çeşitlilik göstermektedir. ÖRN: KPSS-A KPSS-BKPSS, genel yetenek, genel kültür, istatistik, kamu yönetimi, Anayasa gibi kollardan oluşur. Elbette KPSS'de bu kolların hepsinden sorumlu değilsiniz şöyle ki; başvuracağınız alan adına yeterli olacak bölümlerden sorumlu tutulursunuz. Lise ve üzeri eğitim derecesine sahip yani bu derecelerle mezun olan herkes bu sınava başvurusunu yapabilir. KPSS A-B VE C GRUBU KADROLAR: KPSS A grubu kadrolar mesleğinizle ilgili yönlendirmede karşınıza çıkmaktadır. Meslek dışında ilk kez bir kamu kuruluşuna başvurmak isteyen adaylar B ve C kadrosuna göre sınıflandırılmaktadır.   

KPSS A GRUBU KADRO;Bakanlıklar,başbakanlık,genel müdürlük düzeyindeki alanlardan oluşur. Bu sınav sonucunda kurumların kendine özel uyguladığı sınavlara ek olarak adaylar tabi tutulur. KPSS A grubu kadrolar üniversite mezunları için geçerlidir diyebiliriz.Eğer bir kamu kuruluşunda çalışmak istiyorsanız Kamu personeli seçme sınavına muhakkak girmelisiniz daha sonra az önce belirttiğim gibi kurumların kendine has sınavlarına tabii tutulacaksınız.  

KPSS B VE C GRUBU KADROLAR: KPSS A grubu dışında kalan kadrolar diye nitelendirebiliriz. Lise mezunu ve dengi okullar bu gruba göre kadrolanacaktır. Bu kadro için şartlar daha farklıdır; askerlik,sicil kaydı,sağlık,suç durumu vs… Belirli bir taban puanı yoktur. Genel dereceye göre ve kurumların alımına göre başarı durumu belirlenir. Örneğin geçtiğimiz dönemlerde 78 ile yapılan atama bu dönem 69 ile belirlenebilir,bu genel başarı durumuna bağlıdır.  

KPSS, Genel yetenek, genel kültür, eğitim bilimleri ve KPSS A grubu olmak üzere dörde ayrılmaktadır. Örnekleyecek olursak mühendis olmak isteyen bir arkadaşımızın genel kültür ve genel yetenek testlerini cevaplamasını onun için yeterlidir. Fakat öğretmen adayı bir arkadaşımızın ek olarak eğitim bilimleri testini cevaplaması şarttır.  

Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından alınmış diplomaların denklik işlemlerinde uyulacak usul ve esasları belirleyen "Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği" ile Yükseköğretim Genel Kurulu'nun 1 Nisan 2013 tarihli kararı uyarınca yurt dışında alınan diplomaların denkliğinin kabul edilebilmesi için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına Öğretmenlik Meslek Bilgisi alanında başvuran adaylardan, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca haklarında sınava girme kararı alınanların, KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'na girme zorunluluğu bulunuyor. Bu durumdaki adayların da KPSS'ye, kılavuzdaki kurallara uygun olarak başvurması gerekiyor.  Sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren iki yıl; ancak öğretmen adayları için KPSS'de elde edilecek puanın geçerlilik süresi bir yıl olacak. Bu süreler içinde yeni bir sınavın yapılamaması durumunda, sınav sonuçları, bir sonraki sınava kadar geçerli olmaya devam edecek. 14 Mayıs 2014 tarihinden sonra lisans düzeyinden mezun olan ve lisans düzeyinden KPSS'ye girmeyip KPSS'ye ortaöğretim veya önlisans düzeyinden giren adayların takip eden KPSS B grubu lisans sınavına girmeleri halinde, KPSS ortaöğretim veya önlisans sınav sonuçları sona erecek; takip eden KPSS A grubu sınavına girmeleri KPSS ortaöğretim veya önlisans sınav sonuçlarını etkilemeyecek. 

KPSS Sonuçları 2014 Sayfası İçin Buraya Tıklayınız

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.