2014 Meb Lise Tercihleri Ne Zaman Başlayacak Ve Nasıl Yapılacak (2014 Teog Lise Kontenjanları Ve Puanları)

2014 MEB Lise Tercihleri Ne Zaman Başlayacak ve Nasıl Yapılacak (2014 TEOG Lise Kontenjanları ve Puanları) 2014 TEOG Lise Tercihleri Nasıl Yapılacak (2014 MEB TEOG Lise Tercihleri Başvuru Süresi) TEOG tercihleri Ne Zaman Başlayacak, TEOG Tercih İşlmeleri Nasıl Olacak, TEOG Sonuçları, 2014 MEB TEOG Lise Tercihleri Nasıl Yapılır? Liseleri Tavan Puanları ve (2014 TEOG sınav sonuçları) MEB 2014 (TEOG Sınav Sonuçları Açıklandı mı?) TEOG 2014 tercih sonuçları öğren,TEOG Tercih sonuçları ne zaman bitecek?Tercih sonuçları açıklandı mı?TEOG 2014 Sınav sonuçları,Teog sınavı

2014 Meb Lise Tercihleri Ne Zaman Başlayacak Ve Nasıl Yapılacak (2014 Teog Lise Kontenjanları Ve Puanları)
30 Temmuz 2014 Çarşamba 12:18

 2014 MEB Lise Tercihleri Ne Zaman Başlayacak ve Nasıl Yapılacak (2014 TEOG Lise Kontenjanları ve Puanları) 2014 TEOG Lise Tercihleri Nasıl Yapılacak (2014 MEB TEOG Lise Tercihleri Başvuru Süresi) TEOG tercihleri Ne Zaman Başlayacak, TEOG Tercih İşlmeleri Nasıl Olacak, TEOG Sonuçları, 2014 MEB TEOG Lise Tercihleri Nasıl Yapılır? Liseleri Tavan Puanları ve (2014 TEOG sınav sonuçları) MEB 2014 (TEOG Sınav Sonuçları Açıklandı mı?) TEOG 2014 tercih sonuçları öğren,TEOG Tercih sonuçları ne zaman bitecek?Tercih sonuçları açıklandı mı?

TEOG sınavının bitmesinin ardından binlerce öğrencinin beklediği o an geldi. Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) Sınav Sonuçları Beklenildiği zamanda açıklandı. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı okulları seçen öğrenciler, önceki yıllarda doğrudan alan tercihi yaparken artık okul tercihi yapacak.
Anadolu Lisesi’ne yeni dönüştürülen okullarda şube kontenjanı 34, ihtiyaç olması halinde 40 olacak. 4 Anadolu Öğretmen Liseleri, Sosyal Bilimler, Fen ve Anadolu Liseleri’ne dönüştürülecek.

Fen Liseleri’nde de 2014-2015 öğretim yılından itibaren hazırlık sınıfı zorunlu hale gelecek.

TEOG öncesindeki 201 taban puan uygulaması kaldırıldı.

Özel okullar tam burslu olarak alacakları öğrencileri Türkiye çapında puan üstünlüğüne göre yüzde 5’lik dilim içerisinden alacaklar.
Özel okullar burslu aldıkları öğrencilerin bursluluklarını, başarısızlık, sınıf tekrarı gibi ek şart ve yükümlülük aramadan eğitim-öğretim süresi boyunca devam ettirecekler.

2014 TEOG Sınavı Sonucu çerçevesinde adaylar Ortaöğretime Geçmek için Tercihlerini Yapmak zorundadırlar.Adaylar En doğru tercihini yapmak için Rehberlik ve Danışman Öğretmenlerinden bilgi alıp ve onların danışmanlığında tercih yaparlarsa istediği okulların istediği bölümleri seçmesi için daha kolaylıkla halledebilecekler..TEOG Sınavı Sonucları Açıklandı.TEOG Sınavı tercihleri de başlamasının ardından adaylar büyük bir heyecan yaşadı. Tercihlerini Yapıp Ortaöğretime geçmek için oldukça heyecanlılar. Teog Sınavı Lise Kontenjanlarınında açıklanması ile Okulların puanları belli oldu.HalaTercih Yapmadıysanız haberimizdeki linklerden rahatlıkla tercih sayfasına ulaşabilir ve tercihinizi yapabilirsiniz.Ayrıca haberimizden sınavınızın sonuçlarına Puan Hesaplama Motoruna Lise kontenjanlarına, Tercihin nasıl yapılacağına dair herşey bulunmaktadır.

Kılavuza göre, tercihlere esas kontenjan tabloları 4 Temmuz'da, 8. sınıf yerleştirmeye esas puanları 7 Temmuz'da ilan edilecek. Tercihler, 31 Temmuz-8 Ağustos'ta alınacak. Yerleştirme sonuçları ve kesin kayıtlar 22 Ağustos yapılacak. 15 Eylül'de yeni eğitim öğretim yılı başlayacak

2014 MEB TEOG SINAV SONUCUNU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ!!!

2014 MEB TEOG TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ!!!

2014 MEB TEOG LİSELERİN TABAN VE TAVAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ!!!


TERCİH DÖNEMİ

Öğrenciler, 31 Temmuz-8 Ağustos tarihleri arasında internet üzerinden tercih yapacak. A ve B olmak üzere iki grupta tercih yapacak olan öğrencilerin yerleştirme sonuçları, 22 Ağustos'ta duyurulacak ve kesin kayıt yapılacak. Yerleştirme sonrasında boş kalan kontenjanlara, ortaöğretim yönetmeliğinin nakil esasları doğrultusunda nakil yoluyla öğrenci kaydedilecek.Merkezi Ortak Sınav Sonuçları açıklandı MEB tarafından 8. sınıf öğrencilerine yönelik 28-29 Nisan'da gerçekleştirilen ikinci dönem merkezi ortak sınav sonuçları açıklandı -Sonuçlar, Bakanlığın e-okul veli bilgilendirme sisteminden öğrenilebilecek


TEOG YERLEŞTİRME TAKVİMİ

4 TEMMUZ: Tercihlere esas kontenjan tablolarının ilanı

7 TEMMUZ: 8. sınıf Yerleştirmeye Esas Puanların (YEP) ilanı
31 TEMMUZ-8 AĞUSTOS: Tercihlerin alınması (Saat 17.00'ye kadar)
22 AĞUSTOS: Yerleştirme sonuçlarının açıklanması 25 -28 AĞUSTOS: Nakil başvuruları alınacak
29 AĞUSTOS: Nakil işlemleri saat 19.00'da bitecek
15 EYLÜL: Okulların açılış tarihi
EYLÜL SONU: Ay sonuna kadar haftalık periyotlar halinde nakil işlemleri sürecek

Liseye geçişte revizyon!
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), liselere geçişte Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yerine bu yıl ilk defa uyguladığı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Öğrenci, öğretmen, okul yöneticisi ve velilere sistemi soran bakanlık, taleplerden yola çıkarak merkezi sınavların alanlarında azaltmaya gidecek. Buna göre; 1.2 milyon 8'inci sınıf öğrencisinin katıldığı TEOG, yeni eğitim öğretim yılından itibaren 6 değil 3 dersten yapılacak. İyi bir liseye girmek isteyen öğrenciler; Türkçe, Matematik ile Fen ve Teknoloji derslerinden sorumlu olacak. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil sınavları merkezi olarak uygulanmayacak. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Çalışma bittiği zaman duyuracağız” dedi. MEB yetkilileri ise, “Herkesi dinledik. Öğretmenler tarih, din gibi derslerin sorularında kendilerini daha özgür hissetmek istiyor. Bazı öğrencilerin açık uçlu sorularda daha başarılı olduğunu gördük” diye konuştu. 

2014 MEB TEOG Sınavı Sonuçları Açıklandı! Sınavda 4 Sorunun iptal edilmesinden sonra puanlar yeniden hesaplandı.Liselerin Kontenjanları Açıklandı. Hepsi ve Daha fazlası için sitemizde takipte kalın..


Tüm ayrıntılar sitemizde TEOG Tercihleri nasıl yapılacak? Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi’nin yerleştirme dönemi bu yıl ilk kez yapılıyor. Adaylar öncelikle okul adlarından oluşan 15 tercihli A grubu listesini, burada bir liseye yerleşemeyenler için okul türlerini içeren 6 tercihli B grubu listesini dolduracak. Hiçbir yere yerleşemeyen adayları ise Bakanlık en yakın yerde boş kontenjanı olan okula yerleştirecek. TEOG Tercih Tarihleri - 2014 TEOG Tercih Robotu ve TEOG Sınavı ile ilgili tüm bilgiler ve haberler 
Teog Lise Taban Puanları ,Teog Lise Yüzdelik Dilimleri 2014-2015

2014-2015 eğitim öğretim yılında liseye başlayacak olan Öğrencilerin teog sınav sonuçlarının ardından merakla beklediği 2014 lise taban puanları yep yerleştirme puanları ve lise okul kontenjan listeleri meb tarafından açıklandı..Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanan 2014 TEOG sonuçları sonrası şimdi gözler tercihlere çevrildi...

2014 yılında liseye başilayack ögrencileri okul tercihlerini nasıl yapacak..lise tercih işlemlerini yaparken nelere dikkat edilmeli ?

Tercih Yaparken Yüzdelik Dilimi Göz Önüne Alın

Değerli öğrencilerimiz, MEB TEOG tercih takvimine göre tercihler yapılacak. Tercihlerinizi yaparken Yep puanınız ve yüzdelik dilime bakarak tercih yapınız. liseler için taban Puanları her yıl değişkenlik gösterir ancak yüzdelik bilimler başarı sırasını gösterdiği için yanılma payı çok daha azdır.

İstediğim Bir Lisesinin Yüzdelik Dilimini Nasıl Öğrenirim?

Teog Puanı ile Yüzdelik Dilim arasında ters orantı vardır. Yani teog puanınız yükseldikçe yüzdelik dilim düşer. İstediğiniz bir liseye puanınızın tutup tutmadığını tahmin etmek için o lisenin geçen yıl en kaç puanla öğrenci aldığına bakın. O puanın geçen yıl ne kadarlık yüzdelik dilime denk geldiğini araştırıp kendi diliminizle kıyaslayarak tahmin yürütebilirsiniz. 2013 yılı MEB tarafından yayınlanmış olan yüzdelik dilimleri burada bulabilirsiniz

TEOG Lise Yüzdelik Diliminden Başarı Sırasını Bulma

İsterseniz TEOG yüzdelik diliminizden hareketle başarı sıranızı da bulabilirsiniz. Bunun için 2014 TEOG sonuçlarına göre puanı hesaplanan toplam öğrenci sayısı ile kendi yüzdelik diliminizi çarpıp 100'e bölerseniz , başarı sıranızı aşağı yukarı bulmuş olursunuz.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.