2014 Meb Öğretmen Ataması Ve Eylül Branş Tercih Kontenjaları

MEB tarafından bu yıl 24 Aralık'a kadar 40 Bin Öğretmen Ataması yapması bekleniyor. Torba Yasa Tasarısı'nda MEB Öğretmen Ataması yapılacağı duuuruldu. Kanuna göe 40 bin Öğretmen ataması 24 Aralık tarihine kadar yapılacak. Atamaların Kadro Kontenjanı ve Atama Tercihlerine ilişkin bilgiler ise haberlerimizde olacaktır. Tüm MEB gelişmelerini personelmebhaber.net 'te bulabilirsiniz...

2014 Meb Öğretmen Ataması Ve Eylül Branş Tercih Kontenjaları
14 Eylül 2014 Pazar 22:06

MEB tarafından bu yıl 24 Aralık'a kadar 40 Bin Öğretmen Ataması yapması bekleniyor. Torba Yasa Tasarısı'nda MEB Öğretmen Ataması yapılacağı duuuruldu. Kanuna göe 40 bin Öğretmen ataması 24 Aralık tarihine kadar yapılacak. Atamaların Kadro Kontenjanı ve Atama Tercihlerine ilişkin bilgiler ise haberlerimizde olacaktır. Tüm MEB gelişmelerini PERSONELMEBHABER.NET'ten bulabilirsiniz...

Haberlerimizde ise Torba Yasa'dan çıkan Öğretmen Atama Kanunu'nun detaylarını ve Atamaların Hangi Bölümlere Kaç Kontenjanla Nasıl alınacağı haberlerimizde olacaktır. Torba Yasa Tasarısı'nda MEB Öğretmen Ataması yapılacağı duyuruldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 40 bin öğretmen atamasına ilişkin 109 alanda belirlenen kadro kontenjanlarını "www.meb.gov.tr" internet sitesinden ilan etti. 2014 Yılı Öğretmen atamaları ve Atamaların Kadro Kontenjanları Açıklandığı anda burada olacak. Diğer tüm MEB Eğitim gelişmelerine personelmebhaber.net 'ten ulaşabilirsiniz.

Torba Yasa Meclisten geçti. Torba Yasa'dan ise Öğretmenlere büyük bir müjde geldi. Torba Yasa'dan çıkan karara göre Milli Eğitim Bakanlğı (MEB) tarafından 31 Aralık 2014 tarihine kadar 40 bin öğretmen atanacak. 2014 MEB Öğrentmen Ataması'nda da hangi branşlara ne kadar atama yapılacağı merak konusu.

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB), 40 bin öğretmen atamasını içeren kadro kontenjanlarına ilişkin açıklaması, "Torba Yasa"nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ve Resmi Gazete'de yayımlanma sürecinin tamamlanamaması nedeniyle ertelenmişti. Tercihler ise başladı.

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre, kodro kontenjanlarına ilişkin çalışmaların Bakanlık ayağı tamamlandı. Ancak duyuru süreci, "Torba Yasa"nın Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından yapılacak.

Binlerce Öğretmen adayının gözü kulağı MEB tarafından yapılacak Öğretmen Atamalarında. Öğretmen Atamaları ile ilgili son dakika gelişmeleri personelmebhaber.net 'te sizlerle.

Öğretmen Atama Kontenjanları Açıklanması an meselesi olmuştu şimdi ise binlerce öğretmenin yüzü gülecek gibi gözüksede tam bir açıklama da MEB'den geldi.Kontenjanlarının açılanması beklenirken MEB Öğretmen Atama Kontenjanları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmi internet sitesinden duyuruldu.

MEB Öğretmen Atama Tercihleri İçin Tıklayınız

MEB Öğretmen Atama İle İlgili Tercih Kılavuzu İçin Tıklayınız

Torba yasanın ‘öğretmenlerin hizmet süreleri ve/veya isteğe bağlı il içi veya il dışı yer değiştirmelerine ilişkin usul ve esaslar yönetmelikle belirlenir’ maddesiyle, öğretmene rotasyonun kanunî dayanağı da oluşturuldu.

Rotasyonun esasları ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’ndan üst düzey bir yetkili de, şu bilgileri verdi: “Öğretmenlerimizin tedirgin olmasını gerektiren bir durum söz konusu değil. Kimsenin mağdur olmaması için yer değiştirmeler ilçe bazında yapılacak. Meslek hayatının 10 yılını aynı okulda devam ettiren öğretmenler esas alınacak ve rotasyon da ona göre belirlenecek.” Eğitim-Sen ve Türk Eğitim-Sen ise, 24 Eylül’de bir günlük iş bırakma kararı aldı.

İlk hafta yoklama alınmıyor

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş’teki nakillerden dolayı eğitimin başladığı önümüzdeki hafta 9’uncu sınıflarda yoklama alınmayacak

Öğretmenlik başvuruları, yarından itibaren 18 Eylül'e kadar alınacak. En çok kontenjan ise 6 bin 125 ile sınıf öğretmenlerine ayrıldı.

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre, ataması yapılacak öğretmen kontenjanları belirlendi. Buna göre, en fazla öğretmen alımı yapılacak branş, 6 bin 152 kontenjanla sınıf öğretmenliği olacak.
      
Çince, denizcilik/gemi elektroniği, denizcilik/su ürünleri, gemi yapımı/gemi ressamlığı, İspanyolca, makine teknolojileri/makine model, metalurji teknolojisi, raylı sistemler teknolojileri/raylı sistem elektrik-elektronik, raylı sistem teknolojileri/raylı sistem işletme raylı sistem teknolojileri/raylı sistem makine, raylı sistem teknolojileri/raylı sistem mekatronik, sağlık/çevre sağlığı, sağlık/diş protez, tekstil teknolojisi/trikotaj öğretmenliği alanlarına ise birer kontenjan verildi.
      
MEB tarafından, yaşayan diller ve lehçeler alanına 18 öğretmen kontenjanı ayrıldı.
      
MEB tarafından bu yıl atama yapılacak 109 alan ile başvuruya esas olacak taban puan ve kontenjanlar şöyle:

Bakanlığın yaptığı açıklamada, 2014 Eylül dönemi öğretmenlik için başvuru ve atamalara ilgili bilgilere de yer verildi.
      
Buna göre, açıklanan alanlarda 40 bin öğretmen kadrosuna atama yapılmak üzere, yarından itibaren 18 Eylül 2014'e kadar başvuru alınacak. Öğretmen olarak atanacaklarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda belirtilen genel şartların yanında bazı özel şartlar aranacak.
      
Öğretmen atamaları öğretmenliğe başvuru ve atama işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Elektronik Başvuru Sayfası "İlk Atama",  "Açıktan ve Kurumlar Arası Yeniden Atama" ve "Milli Sporcuların Atanması" şeklinde ayrı ayrı düzenlendi. Adaylar durumlarına uygun atama çeşidini seçmek suretiyle http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki elektronik başvuru formunu kullanarak başvurularını yapacak.

Bazı bakanlıkların yardımcılıklarına yapılan atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın açık bulunan Bakan Yardımcılığına Orhan Erdem getirildi.

"Torba kanun" onaylandı
    
Torba Kanun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylayarak, yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderildi.
Buna göre, 31 Aralık'a kadar 35 bin öğretmen atanacak. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.