2014 Öğretmen Atama Tercihi! Öğretmen Atama Tercihleri Ne Zaman Yapılacak ?

KPSS ve ÖABT sınavı sonrası oluşan son puan durumlarına göre öğretmen atamaları gerçekleşecek. 2014 öğretmen atamaları tercihi tarihi ne zaman soruları ÖSYM'nin takvimine göre şekillenecek. Branşlara göre 2014 öğretmen atamaları ve 2014 öğretmen atama tercihi süreleri ve öğretmen atama tercih tarihi açıklığa kavuştu.

2014 Öğretmen Atama Tercihi! Öğretmen Atama Tercihleri Ne Zaman Yapılacak ?
27 Temmuz 2014 Pazar 02:04

2014'te yapılacak olan yaz dönemi öğretmen atamaları için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yapılan sınav sonuçları açıklanmış ve bu açıklamalar neticesinde öğretmen branş sıralamaları belirlenmişti. Sıralamada üstte olan öğretmen adayları atanmayı beklerken öğretmen atama tarihi, öğretmen atama tercih tarihleri de ÖSYM tarafından açıklandı.
Öğretmen atamaları için gerekli olan puanlar öğretmen adayları Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS sınavı ve Öğretmen Alan Bilgisi Testi ÖABT sınavına girerek elde etmişti. KPSS'ye etki eden ÖABT sınav sonuçları eklenerek KPSS P10 ve P121 puan türleri belirlendi. 2014 yılındaki yapılacak öğretmen atamaları tercihi belirlenen puanlara göre yapılacak. Tercih yapacak olan öğretmen adayları 2014 öğretmen atama tercih tarihi ve süresini öğrenmek için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM'nin resmi sitesine giderek öğrenebiliyor.

Atama bekleyen öğretmen adaylarının 2014 öğretmen atama tercih tarihleri ÖSYM'nin yoğun olan sınav, tercih, atama, yerleştirme trafiğinden dolayı birazcık aksadı. ÖSYM trafiğine eklenen 2. il içi atamaları ile özür grubu atama tarihleri değişti. Milli Eğitim Bakanlığı MEB Atama ve Yer Değiştirme Takvimi'ne göre düzenlemelerle birlikte 2014 öğretmen atama tarihleri belirlendi. Atanacak olan öğretmenlerin tercih tarihini de belirleyen Milli eğitim Bakanlığı belirlediği atama başvuru ve atama tercihi sürelerini takvime yetiştiremeyecek. Milli Eğitim Bakanlığı 2014 öğretmen atamalarını yetiştiremeyecek ve takvim aksayacak.

Norm kadro güncellemeleri nedeni ile 2. il içi atamaların takvime eklendi. Takvimin yeniden düzenlemesi ile birlikte 2014 öğretmen atamaları ve öğretmen atama tercihleri biraz olsun ötelenecek. Takvime göre öğretmen atamaları 19 Ağustos ve 20 Ağustos tarihlerinde sonlandırılacaktı. Ancak eklenen yeni 2. il içi atamalarıyla öğretmen atama tercihi tarihi değişti.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından düzenlenen yeni tarihlere göre başvuruların kabul edilmesi ve onay süreci 11 Ağustos ile 15 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Öğretmen adayları başvurularını 11 Ağustos ve 15 Ağustos tarihleri arasında yapacak.

2014 öğretmen atama tercihleri tarihi 20 Ağustos ve 26 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Öğretmen adayları tercihlerini bu tarihleri arasında yapıcak ve onaylamalar da bu tarihler arasında gerçekleştirilip atanacak öğretmenler belirlenecek.

MEB özür durumuna bağlı öğretmen atamaları ve yer değiştirmeleri 29 Ağustos 2014'de gerçekleştirilecek. Başvurusunu doğru bir şekilde yapmış olan ve öğretmen atama tercihleri tarihi içerisinde puanı yeten bir yere tercihi yapmış olan adayların atamaları 29 Ağustos tarihinde yapılacak.

Özür durumuna göre yapılacak olan atamaların 29 Ağustos tarihinde olmasından sonlanmasından dolayı öğretmen ataması yapacak olan adayların öğretmen atama tercihleri bu tarihten sonra yapılacak. 2014 öğretmen atamaları ve 2014 öğretmen atama tercih tarihleri belli olduktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından tercih dönemi öncesi tercih klavuzu ve atamalara için kontenjanlar duyurulacak. Öğretmen adaylarının sınav trafiğinden dolayı değişen tarihleri takip etmesi herhangi bir aksama yaşanmaması için büyük önem taşıyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.