2015-2016 Öğretmen Ataması Takvimi 40 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak Tarihi Belli mi MEB Açıklaması

2015-2016 Öğretmen Ataması Takvimi 40 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak Tarihi Belli mi MEB Açıklaması Beklenen öğretmen atamalar konusunda netlik hala sağlanamamış bulunmaktadır. Beklenen Nisan ataması ertelenme kararı alırken Temmuz ataması şimdi gündeme gelmiş bulunmaktadır. Beklenen 47 bin öğretmen ataması ne zaman gerçekleşecek hala beklenmektedir. kaç öğretmen ataması yapılacak 2015 öğretmen ataması…

2015-2016 Öğretmen Ataması Takvimi 40 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak Tarihi Belli mi MEB Açıklaması
15 Ekim 2015 Perşembe 00:17

Beklenen öğretmen atamalar konusunda netlik hala sağlanamamış bulunmaktadır. Beklenen Nisan ataması ertelenme kararı alırken Temmuz ataması şimdi gündeme gelmiş bulunmaktadır. Beklenen 47 bin öğretmen ataması ne zaman gerçekleşecek hala beklenmektedir. kaç öğretmen ataması yapılacak 2015 öğretmen ataması…

Öğretmen Atama Taban Puanları 2015 Ağustos KPSS Branş Sıralaması

MEB'de ataması yapılmayan öğretmen adayları seçimlerden önc? öğretmen ataması istiyor.... Öğretmen adaylarımız haklı olarak Nisan ayında ek atama bekliyor. Haziran ayında g?nel seçimlere gidecek hükümet öğretmen atamaları konusunda müjde v?recek mi ? Geçtiğimiz günlerde NTV'de programa katılan Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU , öğretmen atamaları konusunda t?pu Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI Bey'e attı. Sonuç olarak ; Atama bekleyen yüzbinlerce öğretmen adayımız haklı olarak , seçim öncesinde öğretm?n atamasının yapılmasını istiyor. 2015 Kpss sınavı yapılmadan öğretmen atamaları yapılmalıdır. Yıllardır atama bekleyen öğretmenlerimizin bir kısmının sorunu bu şekilde çözülebilir. Bakanlığın 2015 yılında öğretmen açığı kadar bir defada öğretmen alımı yapması ve ücretli öğretmenliği kaldırması gerekir.

Başbakanlık'a sunulan taslak yönetmeliğe göre; ilk ataması yapılan aday öğretmenler, en az bir yıl çalıştıktan sonra performans değerlendirmesine alınacak.

Bu değerlendirme müfettiş, okul müdürü ve bir danışman öğretmen tarafından ilk dönemde bir, ikinci dönemde iki kez yapılacak.

Nihai puanda 1. değerlendirmenin yüzde 10'u, ikincinin yüzde 30'u, üçüncü değerlendirmenin yüzde 60'ı dikkate alınacak.
 

KPSS sonuçları açıklandı 2015 öğretmen atama puanları kpss branş sıralaması kaç atama bekleyen öğretmenler dikkat en son yapılan atamaya göre minimum 2015 Ağustos öğretmen atama puanları branş sıralaması En son yapılan 15 bin öğretmen atamasına ilişkin alan bazlı minimum Puanlar açıklandı.

 Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 15 bin öğretmenin atamasını yaptı. Atama sonucu oluşan minimum puanlar açıklandı.

MEB tarafından yönetmelik değişikliğiyle Şubat atama döneminde 40 yaş sınırının kaldırıldığı öğretmen atamalarında, 108 branşta 75 bin 962 onaylı başvuru gerçekleşti.

Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının, öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, “açıktan ve kurumlar arası yeniden atama” ve “milli sporcuların ataması” şeklinde yapıldı. Başvuruya esas taban puan ve kontenjan listesinde belirtilen alanlarda alım yapıldı.

Bakanlık tarafından, 15 bin öğretmen kadrosuna atama yapılmak üzere 29 Ocak’ta alınmaya başlanan başvurular dün saat 18.00’de son bulmuştu.

Öğretmen Atama Taban Puanları 2015 Ağustos KPSS Branş Sıralaması
Kaynak:haberport.com

Öğretmen atamaları 2015 ne zaman?

Torba yasa ile yürürlüğe giren maddelerden biri de öğretmen atamaları. Yeni yasa da 47 bin öğretmen kadrosu ihdas edilecek.

Kanunla, Milli Eğitim Bakanlığına 47 bin öğretmen kadrosu ihdas  ediliyor. Öğretmen unvanlı kadrolardan 35 bin adedi ile Bakanlığa ait diğer  hizmet sınıfları kadrolarından 2 bin 320 adedine, Genel Kadro ve Usulü Hakkında  Kanun Hükmünde Kararname ve 2015 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu kapsamında  yapılan atamaların dışında 31 Aralık 2015'e kadar atama yapılacak.

2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu'na bağlı kamu görevlilerine  ilişkin 73 bin ve 77 bin olarak öngörülen atama sayısı, Gençlik ve Spor  Bakanlığındaki yeniden yapılanma gerekçesiyle 73 bin 600 ve 77 bin 600 olarak  değiştiriliyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.