24 İlde Okullar Tatil. Sayı Artıyor

Kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Bitlis, Tunceli ve Ordu başta olmak üzere birçok ilde eğitime ara verildi.

24 İlde Okullar Tatil. Sayı Artıyor
05 Ocak 2015 Pazartesi 20:54

İstanbul Valiliği, olumsuz hava şartları nedeniyle yarın (6 Ocak) ilk, orta ve liselerin tatil edildiğini duyurdu.

Bitlis

Bitlis'teki olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime iki gün ara verildiği bildirildi.Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, il merkezi ile bağlı köylerde okulların salı ve çarşamba günleri tatil edildiği belirtildi.

Öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması amacıyla eğitime ara verildiği kaydedilen açıklamada, ilçelerde okulların tatil edilmesi kararının kaymakamlıklar tarafından alınacağı ifade edildi.

Tunceli

Tunceli'de olumsuz hava koşulları nedeniyle 6 Ocak'tan itibaren Pülümür, Hozat ve Nazımiye ilçelerinde 2, Ovacık ve Mazgirt ilçelerinde 1 gün eğitime ara verildiği bildirildi.

Tunceli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle 6 Ocak'tan itibaren Pülümür, Hozat ve Nazımiye ilçe merkezleri ve köylerindeki tüm okullarda 2, Ovacık ve Mazgirt ilçe merkezleri ve köylerindeki tüm okullarda 1 gün eğitime ara verildiği belirtildi.

Tunceli il merkezi ve Çemişgezek ilçesinde ise taşımalı eğitime 1 gün ara verildiği kaydedilen açıklamada, merkezde ve Pertek ilçesinde eğitime devam edildiği kaydedildi.

Ordu

Ordu'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verildi.

İl Mili Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bölgede devam edem kar yağışı sonucu Gölköy, Gürgentepe, Korgan ve Mesudiye ilçelerinin tamamında, Kabadüz ilçesinin Yokuşdibi ve Derinçay, İkizce ilçesinin Özpınar, Devecik, Yoğunoluk, Kaynartaş, Şenbolluk mahallelerinde, Çaybaşı ilçesinin merkez hariç tüm mahalleleri ile Akkuş ilçesinde Akkuş Yatılı Bölge Ortaokulu hariç merkez ve tüm mahallelerde eğitime 6 Ocak Salı günü ara verildiği belirtildi.

Kastamonu

Şenpazar ilçesinde kar yağışı nedeniyle köylerdeki ilkokul ve ortaokullarda eğitime iki gün ara verildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, dün geceden beri devam eden etkili kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı köylerdeki ilkokul ve ortaokullarda eğitime 06-07 Ocak 2015 tarihlerinde ara verildi.

Uşak

Uşak'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildi.
Uşak Valiliğinden yapılan açıklamada, Uşak Meteoroloji Müdürlüğünün hava tahmin raporlarında bildirilen mevcut hava şartları, yağış durumu ve en son meteorolojik veriler nedeniyle il genelinde tüm yaygın ve örgün eğitim kurumlarında 06 Ocak Salı eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.
Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de yarın bir gün süreyle idari izinli sayılacağı belirtildi.

Malatya

Arapgir ve Arguvan ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.
Malatya Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle Arapgir ve Arguvan ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 06 Ocak Salı ara verilmesi kararlaştırıldı.
Arapgir'de yatılı bölge okullarının tatil edilmediği öğrenildi.


Bingöl  

Bingöl'de, kar yağışı nedeniyle kent merkezindeki ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiği bildirildi. Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kentte yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ile bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okulların 06 Ocak Salı tatil edildiği belirtildi. Öte yandan, Bingöl'de dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı kent merkezi ile yüksek kesimlerde etkili oldu. 


DENİZLİDE OKULLAR SALI GÜNÜ TATİL EDİLDİ

DENİZLİ İl MEB SİTESİNDEN AÇIKLAMA

Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle ile Okullar Salı Tatil Edildi. Yoğun kar yağişi nedeniyle Merkezefendi ilçesi ve Pamukkale ilçesindeki tüm okullar, 06.01.2015 Salı günü (1) gün süre ile tatil edilmiştir.


Kütahya

Kütahya il merkezinde, yoğun kar yağışı nedeniyle tüm ilk ve orta öğretim okullarından eğitime 1 gün ara verildi.   Kütahya Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle 05 Ocak 2015 tarihinde il merkezindeki tüm ilk ve orta öğretim okullarında eğitime 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca, Kütahya ilinde görev yapan tüm engelli çalışanların da izinli sayılacağı kaydedildi.


AFYON İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA

Meteorolojik veriler ve devam eden kar yağışı nedeniyle öğrencilerimizin sıkıntı yaşamaması için Merkez İlçe ve Köylerindeki tüm Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise Eğitimlerinin bir gün (06.01.2015) süreyle ara verilmesine İl Hıfzısıhha Kurulunca karar verilmiştir.


Adıyaman

Meteorolojik veriler ve devam eden kar yağışı nedeniyle öğrencilerimizin sıkıntı yaşamaması için Merkez İlçe ve Köylerindeki tüm Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise Eğitimlerinin bir gün (06.01.2015) süreyle ara verilmesine İl Hıfzısıhha Kurulunca karar verilmiştir.


TATVAN’DA DA EĞİTİME ARA VERİLDİ

Bitlis Valiliği, yoğun kar yağışı sonucu Bitlis merkezinin ardından Tatvan İlçesinde de ilk orta ve liselerde Salı ve Çarşamba günü eğiteme arala verildiğini bildirdi. Kar yağışının etkisini sürdürdüğü Bitlis merkezdeki kar kalınlığı ise yarım metreyi buldu.
 
KARS
 
Sarıkamış'ta okullar 1,5 gün tatil edildi
 
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde etkili olan kar yağışı dolayısıyla ilçe  merkezi ve tüm köylerdeki okulların bugün öğleden sonra ve yarın tatil edildiği  bildirildi.

Burdur

Burdur'da yoğun kar yağışı nedeniyle 6 Ocak 2015 Salı günü okullar tatil edilmiştir.

Balıkesir

İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle, İlimiz Merkez ve tüm ilçelerinde okul öncesi, temel eğitim, orta öğretim kurumları ile yaygın, özel öğretim ve özel eğitim kurumları 06.01.2015 Salı günü 1 gün süre ile Valiliğimiz tarafından tatil edilmiştir. Ayrıca kar birikintileri ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında meydana getirebileceği olumsuz etkiler göz önüne alınarak tedbir amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özürlü personel ve hamilelerin 06.01.2015 Salı günü 1 gün süreyle idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir.  

Kocaeli

Kar yağışı beklentisi sebebiyle 6 Ocak Salı günü Kocaeli genelinde okullar ve üniversite 1 gün tatil edilmiştir.

Isparta

Yoğun kar yağışı nedeniyle İlimiz Merkez ve İlçelerinde anaokul, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızda  Eğitim-Öğretime 1 gün süre ile ara verilecektir.

Gümüşhane

İlimizdeki Yoğun kar yağışı nedeniyle taşıma kapsamına alınan resmi  İlköğretim, Ortaöğretim, resmi Özel  Eğitim öğrencilerine 06/01/2015 tarihinde taşıma yapılmayarak bir gün izinli sayılmalarına, Öğrencisi taşıma ileokullarına erişen özel eğitim okullarına 06/01/2015 tarihinde bir gün tatil edilmiştir.

Bursa

Kar yağışının etkili olduğu Bursa'nın Keles ilçesinde bugün de okullar tatil edildi. Keles Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İlçemizde görülen yoğun kar yağışının, köylerdeki mahallelerdeki taşımalı öğrenci hizmetlerinin gerçekleştirilmesinde yaşatacağı muhtemel riskler nedeniyle 06 Ocak Salı günü ilçe genelinde eğitime bir gün ara verilmiştir." Keles'te birçok köy yolununun da ulaşıma kapandığı bildirildi. Bursa'nın dağ ilçeleri Orhaneli, Büyükorhan, Harmancık ilçelerinde ise okullara tatil yok. 

Öte yandan İnegöl ilçesinde 26 köy yolunun ulaşıma kapandığı açıklandı.

Samsun

Samsun’da senenin ilk karı kent merkezine düştü. Özellikle yüksek yerlerdeki mahallelerde etki olan kar yağışı nedeniyle bir çok ilçede okullar tatil edildi. Sabah bembeyaz bir kar örtüsü ile uyanan Samsunlular, evlerinin ve işyerlerinin önünü, araçlarının ise üstünü temizledi. Okula giden çocukların kar topu oynaması ise dikkati çekti.

Bu arada Samsun Valiliği; Ayvacık, Canik, Salıpazarı, Ladik, Havza ve Vezirköprü ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle oluşan olumsuz hava şartlarından dolayı, ilkokul, ortaokul ve liseler bir gün tatil edildiğini açıkladı. 

Valilik tarafından ilgili kurumların katılımıyla yapılan toplantıda alınan kar önlemleri ise şöyle; “Basın aracılığıyla kar lastiği olmayan zincirsiz, takozsuz ve çekme halatsız araçların trafiğe çıkmaması konusunda uyarı yapılmasına, Kolluk kuvvetlerince özellikle ağır vasıtalarda tedbirsiz yola çıkanların mutlaka uyarılması, kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemeye başladığı andan itibaren ulaşıma devam ettirmeyip uygun alanlarda bekletilmesine, Yolda mahsur kalanlara Kızılay tarafından Büyükşehir Belediyesi ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü aracılığıyla kumanya dağıtılması için çalışma yapılmasına, Eğitim ve öğretime devam edilmesi, öğretmen ve öğrenci ulaşımında herhangi bir risk olması durumunda o bölgedeki mülki amir tarafından inisiyatif alınarak öğrenime ara verilebilineceğine, su sayaçları, musluk ve su pompalarının donmaya karşı korunması için Büyükşehir Belediye Başkanlığınca vatandaşların uygun iletişim araçlarıyla uyarı yapılması ve soba zehirlenmelerine karşı halkın yerel medya aracılığıyla bilgilendirilmesine, zirai dona karşı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Belediyeler ve yerel medya aracılığıyla çiftçilerin uyarılmasına, Valilik web sitesinde konuyla ilgili bir bölüm oluşturulmasına ve bu bölümünde hazırlanacak duyuruların belirli aralıklarla güncellenmesine, Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezinin bu sabahtan itibaren 24 saat esasına göre faaliyete geçirilmesine ve koordinasyon kurulu üyesi kurumların yetkili bir temsilcisinin hazır bulundurulmasına, Benzer tedbirlerin ilçelerde kaymakamlıklarca alınarak gereğinin yapılmasına karar verilmiştir." 

Yozgat

Yozgat'ın Çekerek ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildi.
Çekerek Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle ilçedeki tüm okullarda bugün eğitime ara verildiği bildirildi.
Okullarda eğitimin, hava şartlarının uygun olması durumunda yarın yeniden başlayacağı ifade edildi

Çankırı

Çankırı'da olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime bugün ara verildi.
Çankırı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentteki kar yağışının etkisini yoğun şekilde sürdürmesi dolayısıyla il genelindeki tüm okulların bugün tatil edildiği kaydedildi.

BOLU

Bolu'da kar yağışı dolayısıyla, il genelinde eğitime pazartesi gününe kadar ara verildi. 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.