28 ve 29 Ekimde Öğretmenlerin Ek Dersi Kesilir mi ?

28 ve 29 Ekimde Öğretmenlerin Ek Dersi Kesilir mi ..

28 ve 29 Ekimde Öğretmenlerin Ek Dersi Kesilir mi ?
22 Ekim 2015 Perşembe 09:52

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 28 Ekim Çarşamba günü öğleden sonra ve 29 Ekim Perşembe günü Resmi Tatil ilan edilmiştir. Bu günlerde öğretmenler okula gitmeyecek sadece törenlere katılacaktır.

 

Sitemize ve forumlarda bu günlerde ek ders ödemesi yapılıp yapılmayacağı konusunda sorular gelmektedir. Daha önce de birkaç kez yazdığımız gibi bugünlerde öğretmen ve idarecilerden ek ders kesintisi yapılmaz o günlerde ek ders tam ödenir.

 

İşte o Madde:

Ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller

MADDE 16­ (1) Bir öğretim yılında 90 günü geçmemek üzere, bu Karar kapsamında bulunan personelden;

a)    Bakanlıkça veya verilen yetki uyarınca valiliklerce yurt içinde düzenlenen her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerdegörevlendirilenler; fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir.

 

b)    (Değişik: 21/07/2007 tarihli ve 26589 sayılı R.G. Yayımlanan BKK ile) İl düzeyinde millî ve mahalli bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahalli bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde (*)(Değişik: 10/05/2008 tarihli ve 26872 sayılı R.G. Yayımlanan BKK ile) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.