'Eğitimle mutlu yarınlar' projesiyi uygulanacak

Aile ve Sosyal Politikalar(ASP) Bakanlığı Erzurum İl Müdürlüğü, 'Eğitimle Mutlu Yarınlar' projesi Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajans..

'Eğitimle mutlu yarınlar' projesiyi uygulanacak
24 Temmuz 2015 Cuma 17:02

Aile ve Sosyal Politikalar(ASP) Bakanlığı Erzurum İl Müdürlüğü, 'Eğitimle Mutlu Yarınlar' projesi Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından desteklenen projeler içerisinde yer aldı.

KUDAKA’nın 2015 Yılı Teknik Destek Programı Mayıs - Haziran Dönemi başvuruları değerlendirme süreci Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliği hükümleri uyarınca tamamlanarak, teknik destek almaya hak kazanan projeler belirlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları, projeye ile kurum personelinin kişisel gelişim anlamında gelişeceğini belirterek, ilgi protokolün 15 gün içerisinde imzalanacağını ifade etti. Eğitim projesinin Eylül ayında başlayacağını belirten Abdulhakimoğulları şunları söyledi: "Bakanlığımızın vizyonu olan birey, aile ve toplum refahını artırmak amacıyla dezavantajlı kesimler öncelikli olmak üzere tüm toplumu hedefleyen katılımcı anlayışla, adil ve arz odaklı bütüncül sosyal politikalar üretmek, uygulamak ve izlemek amacıyla Erzurum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde öğretmen, sosyal çalışmacı, sosyolog, psikolog, sağlık memuru, hemşire, çocuk eğiticisi, bakıcı anne olmak üzere 100 toplamda 400 personel görev yapmaktadır. Personelimiz genelde vatandaşın sorunlarını, sıkıntılarını dinleyip çözüm üreten, rehberlik eden, yol gösteren olduğu için hizmet almak isteyen kitleyle iyi ve etkili iletişim içinde olup profesyonel bir yönetim anlayışına sahip olunması gerekmektedir." dedi.

DİKSİYON VE ETKİLİ İLETİŞİM EĞİTİMİ

Eğitim projesinin kapsamlı başlıklardan oluştuğunu belirten Abdulhakimoğulları, ‘’Personelimiz için Eğitimle Mutlu Yarınlar eğitimi kapsamında ''Diksiyon ve etkili iletişim, mesleki tükenmişlik, öfke kontrolü ve stres yönetimi, nezaket ve protokol kuralları konularında 40 saat süreyle 100 personele eğitim verilecektir. 100 personelin tamamına aynı anda eğitim verilmesi kurumsal işleyişi etkileyebileceğinden eğitim 2 grup şeklinde düzenlenecek her grup günde 4 er saatten 5 günde 40 saat eğitim alacaklardır. Toplamda 80 saat uzman desteği sağlanacak olan eğitimle personelimizin hizmet anlayışını geliştirmek, hizmet kalitesini ve yönetim kapasitesini artırmak, protokol ve nezaket kuralları eğitimi ile kurumsal vizyonu güçlendirmek, bürokratik çevreyle sürekli iletişim halinde olunduğu için etkin temsil yeteneği geliştirmek, kurumsal vizyon ve saygınlığı korumayı amaçlayıp, aynı zamanda il müdürlüğümüzden hizmet alan vatandaşlara sözlü ve sözsüz iletişim yollarını kullanarak etkili bir iletişim ve sağlıklı bir rehberlik etmeleri amaçlanmaktadır" dedi.

15 BİN LİRALIK PROJE

Proje Koordinatörü Aile ve Sosyal Politikalar Şube Müdürü Nurullah Taşçı ise projenin etkili iletişim açısından son derece önemli olduğunu ifade etti. Eğitim projesinin 15 bin TL’lik bütçe ile hazırlandığını belirten Taşçı, "İl Müdürlüğümüz ve Bağlı Kuruluşların faaliyet alanları daha çok dezavantajlı gruplara hitap eden bir politika olması ve buna bağlı olarak hizmet almak isteyen bireylerin sorunlarını dinleyip, çözüm üretebilmek, ikna edebilmek ve yol göstermek amacıyla personelimizin eğitim almasını sağlamak, Personelimizin kendini koruması, duygusal yönden güçlü olmasını sağlamak. İş ve aile yaşamına olumsuz yansımasını engellemek, Personelimizi psikolojik yönden desteklemek. Şahit olduğu olumsuz durumlardan vakalardan asgari düzeyde etkilenip mesleki performansının düşmesinin önüne geçmek.’’ diye konuştu.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.