'YANLIŞTAN DÖNÜN, VEBALDEN KURTULUN!'

Anayasa Mahkemesi Kararları resmi gazetede yayımlanmadan haber sitelerine düşünce bazılarının paçası tutuştu. Bir kısım haber siteleri özellikle yöneticilerin görevden alınmaları ile ilgili kararların geriye doğru yürütülemeyeceğini iddia etmeye başladılar.

'YANLIŞTAN DÖNÜN, VEBALDEN KURTULUN!'
16 Temmuz 2015 Perşembe 12:11

PERSONELMEBHABER.NET/ÖZEL HABER

Ali Kıran Baş Kesen Misiniz?

Anayasa Mahkemesi Kararları resmi gazetede yayımlanmadan haber sitelerine düşünce bazılarının paçası tutuştu. Bir kısım haber siteleri özellikle yöneticilerin görevden alınmaları ile ilgili kararların geriye doğru yürütülemeyeceğini iddia etmeye başladılar. Kaynak olarak da zaman zaman ırzına geçtikleri mevzuatı gösteriyorlar. Neymiş efendim, Anayasa Mahkemesi Kararları geriye doğru işlemezmiş, hakları hoyratça gasp edilen yöneticilerin yerlerine atananlar rahat olsunmuş! Bir yıl çalışınca kazanılmış hak oluyormuş(Bu nerede yazar bilmiyorum)…. Mağdur olacaklarmış filan…

Öncelikle gerekçeli kararı görmeden gürültüsü bu kadar ses çıkardıktan sonra karar yayınlanınca gürültüyü göreceğiz. Bakın bu memlekette bir gecede kıyım yapıldı. Okul müdürlerinin görevden alınmasından bahsetmiyorum. Merkez ve taşra eğitim yöneticileri bir kararname ile görevden alındılar. Görevden alınmakla kalmadılar, evlerine götürdükleri ekmeklerini böldüler. Hırsızlığa maruz kaldılar. Bir yılda merkez ve taşra yöneticisinin çalınan parasının miktarı 8 bin TL ye yakın! Maaşları donduruldu. Tayinleri çıkarıldı. Görevlerinden el çektirildi. Eğer Anayasa Mahkemesi bu zulme dur dememişse bundan sonra gelecekler, merkez teşkilatı ve taşra yöneticilerini Sibirya’ya taş ocağına gönderebilir. Bunda hiçbir mahsur olmayacaktır(!)

Şimdi birileri kalkmış 2014 yılında bu kadroları talan mantığı ile dolduranların mağdur olacağından bahsediyorlar. Hukukun güvenliği, kazanılmış haklar gibi ağızlarına yakışmayan sözleri sarf ediyorlar. Siz taşra yöneticileri görevden alınır iken bu sözler aklınıza gelmedi mi? Mağduriyetten bahsediliyor. Hangi mağduriyetten bahsediyorsunuz. Suçsuz, günahsız yere, hiçbir değerlendirmeye tabi tutulmadan görevden alınan yöneticiler mağdur olunca sessizliğinizi biz unutmadık. Bırakın sessizliğinizi alkışınızı unutmadık. Mazlumun ahını aldınız bu sizden çıkacak. İster Anayasa ister Baba yasa kararları ile olsun zulme ortak olanlar abat olmayacak.

Anayasa Mahkemesi Kararlarının geriye doğru işleyemeyeceğini ifade edenler, size şunu soracağım siz Ali Kıran Baş Kesen Misiniz? Hangi kararlardan bahsedelim. Danıştay kararları uygulanmıyor. Bölge idare mahkemelerinde alınan yürütmeyi durdurma kararları iplenmiyor. Bu kararların arkasına dolanılıyor. Bu yazılanlar yalan mı? Google amcaya şunu sorun; şube müdürü sınavları MEB diye yazın neler göreceksiniz. İsterseniz okul müdürleri mahkeme kararları yazın, arayın neler göreceksiniz. Yetmedi mi Allah korkunuz var ise Yüce Kitabımızdaki kararlardan anlar mısınız? Kul hakkı nedir bilir misiniz? Bir de kul hakkı yazın neler göreceksiniz.

Yetkili ve etkili yerdekilere sesleniyorum; gelin yanlıştan dönün… Bu vebal sizin hem bu dünyada hem de öbür dünyada yakanızı bırakmayacaktır.

 

Hüseyin AKAY

personelmebhaber.net


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.