5-6 Temmuz Kpss Lisans Ve Öabt Sınav Giriş Yeri Belgesi

5-6 Temmuz ÖABT Sınav Giriş Yerleri açıklandı. 5-6 Temmuz ÖABT Sınav Giriş belgesine ulaşmak için kamuajans.com tarafından yayınlanan aşağıdaki linke tıklamanız yeterli. 5-6 Temmuz KPSS Lisans ve ÖABT Sınav giriş yerlerinin adreslerini öğrenmek için ais.osym.gov.tr/Yetki/Giris adresinden 5-6 Temmuz KPSS Lisans ve ÖABT Sınav giriş yeri belgesini alabilirsiniz.

5-6 Temmuz Kpss Lisans Ve Öabt Sınav Giriş Yeri Belgesi
30 Haziran 2014 Pazartesi 01:26

 5-6 Temmuz KPSS Lisans ve ÖABT Sınav giriş yeri belgesi yayınlandı. 5-6 Temmuz KPSS Lisans ve ÖABT Sınavı aynı tarihte yapılacak. Sınava girecek adaylara başarılar diliyoruz.
5-6 Temmuz KPSS Lisans ve ÖABT Sınavına girecek adaylar giriş belgelerini ve kimliklerini mutlaka yanlarında bulundurmalıdırlar. 5-6 Temmuz KPSS Lisans ve ÖABT Sınav giriş yeri belgesini ais.osym.gov.tr/Yetki/Giris adresinden alan sınava gireceklerin sınavdan önce tüm hazırlıklarını tamamlamalarını ve eksiksiz şekilde sınava katılmalarını mutlaka öneriyoruz.
5-6 Temmuz KPSS Lisans ve ÖABT Sınav giriş yeri belgesi kamuajans.com da
Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS) Lisans ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınav giriş yerleri açıklandı. KPSS Lisans sınavı 5-6 Temmuz 2014'de yapılacak. haberimizde KPSS ve ÖABT sınav giriş yerleri ÖSYM tarafından açıklandı.
ÖSYM 5-6 Temmuz'da gerçekleşecek olan KPSS Lisans sınav giriş belgesini ve ÖABT sınav giriş belgesini açıkladı.
5-6 Temmuz 2014 tarihlerinde yapılacak 2014-KPSS Lisans Sınavı ile 20 Temmuz 2014 tarihinde yapılacak 2014-ÖABT'ye başvuran adayların sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.
Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgelerini T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin

Sınava Giriş Belgesi için Buraya Tıklayınız

internet adresinden başvuru yaptıkları her oturum için ayrı ayrı edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği oturum, sınava gireceği sınav merkezi, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır.
Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidir. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM'nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. İlgili oturuma ait Sınava Giriş Belgesi'ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır.
Sınavın sabah oturumları saat 9.30'da, öğleden sonra oturumları saat 14.00'te başlayacaktır. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunludur. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir.
Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur.
Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilir. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler olarak kabul edilmeyecektir.
Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday mazereti ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.
Nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya fotoğrafı bulunmayan adayların, kimlik belgesi nedeniyle sınavda bir hak kaybına uğramamaları, mağduriyet yaşamamaları için sınav kurallarına uygun kimlik belgelerini edinerek sınava girmeleri gerekmektedir.
Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.
(ÖSYM BAŞKANLIĞI)


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.