6 Bin Öğrencinin Lys Giriş Belgesi Kayboldu

Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) başvuran ve ÖSYM’nin sisteminde de “Başvurunuz başarıyla tamamlanmıştır” onayını almasına rağmen yaklaşık 6 bin adayın “Sınav Giriş Belgesi”ni alamadıkları iddia edildi.

6 Bin Öğrencinin Lys Giriş Belgesi Kayboldu


Bu öğrenciler dün seslerini duyurmak için Ankara’da Güven Park’ta oturma eylemi yaptı. Öğrenciler, “LYS’lere girmeye hazırlanıyorduk. Başvurumuzda bir sorun yoktu. Ancak Sınav Giriş Belgeleri’nin ÖSYM’nin sitesinden yayımlandığı gün adımıza bu belgelerin çıkmadığını gördük. Derdimizi ÖSYM’ye anlatmaya çalışıyoruz ama sesimizi duyuramıyoruz” dedi.

Öğrenciler son bir yıldır sınavlara hazırlandıklarını anlatarak “Bunca emeğin boşa gitmesinin sorumlusu kim? ÖSYM’nin sisteminde hata varmış, bazı adaylar bu sorunları yaşıyor. Bazı arkadaşlarımız da ilk gün giriş belgelerini görememiş ama ertesi gün baktıklarında sistemden almışlar. Bize ise belge verilmiyor” dedi. Bu arada CHP Ankara Milletvekili Levent Gök de Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi. Gök, “İşlemlerini başarıyla tamamladıkları bilgisini sistemden gören adaylar nasıl oluyor da sınava giriş belgelerini alamıyor. ÖSYM’nin sitesinde hata olduğu söyleniyor. Bu gençlerin durumu ne olacak? Sınav Giriş Belgesi alamayanların sayısının 6 bin olduğu belirtiliyor” dedi. (Kaynak: Habertürk) YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması