Acvı'yı Zora Sokacak Mülakat Sorusu!

İSTANBUL MV AYKUT ERDOĞDU'NUN MİLLİ EĞİTİM BAKANINDAN YAZILI SORUSU

Acvı'yı Zora Sokacak Mülakat Sorusu!
26 Kasım 2014 Çarşamba 15:36

TÜRKİYE BÜYÜK MILLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Halen İzmir ili Çiğli ilçesi, Büyükçiğli İlkokulunda öğretmen olarak görev yapmakta olan A.Ö. isimli yurttaşımız müdürlük mülakat sınavına 24.10.2014 tarihinde girmiş, mülakat sonuçları 29.10.2014 tarihinde izmir.meb.gov.tr adresinde yayınlanmış, yayınlanan sonuçlara göre 70.4 alarak müdür olmaya hak kazanmış olmasına rağmen; tercihlerin başladığı 13.11.2014 tarihinde kendisine gelen telefonla "Puanınızda yanlışlık olmuş. Puanınız 56.40'tır" denildiği için tercih hakkı elinden alınmıştır. A.Ö'nün elinde aynı sınava ait iki ayrı sonuç belgesi mevcuttur.

Buna göre;

1. Ülke çapında okul müdürlerinin görevden alınmasının gerekçesi nedir?

2. Görevden alınan müdürlerin tamamına yakınının Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen, Aktif Eğitim-Sen gibi sendikalılardan oluştuğu, Eğitim Bir-Sen'e bağlı müdürlerin çoğunun ise makamlarını koruduğu iddiaları doğru mudur?

3. Bu iddialara cevap teşkil etmesi bakımından, görevden alınan ve tekrar müdür olarak atananların bağlı bulundukları sendikaya göre dağılımını gösteren bir liste, iller itibariyle tarafıma gönderilebilir mi?

4. Bu uygulama ile kaç okul müdürü görevden alınmıştır? Tekrar müdür olarak atananların sayısı kaçtır? Müdür olarak atanamayanların durumu nedir?

5. Sözlü mülakat sınavlarında görüntülü ve sesli kayıt yapılmış mıdır? Yapılmamışsa bunun gerekçesi nedir? Sözlü sınavda kendisine haksızlık yapıldığını düşünen bir müdür adayının mağdur edilmeyeceğinin garantisi nedir?

6. Sınav sonuçlarının açıklandığı 29.10.214 tarihinden 16 gün sonra, tercihlerin başladığı 13.11.2014 tarihinde sözlü mülakat sınav sonucunda bir yanlışlık yapıldığının bildirilmesi A. Ö. isimli yurttaşımıza karşı bir haksızlık değil midir?

7. Adıgeçen yurttaşımızın sınav sonucu tekrar incelenmiş midir? İncelenmişse sorunun kaynağı tespit edilebilmiş midir?

8. Sınav sonucunun değişmesinde sorumluluğu olanlar bilinmekte midir? Bunlar hakkında herhangi bir soruşturma açılmış mıdır?

9. Adıgeçen yurttaşımıza İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı tarafından, sonuçların bellekle sisteme aktarılırken hata oluştuğu bilgisinin şifahen verildiği belirtilmektedir. Sonuçların bellekle sisteme aktarılmasında notların değişmesi teknik olarak mümkün müdür?

10. Adıgeçen tekrar müdür olarak göreve atanma hakkına sahip midir?


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.