Ağustos Öğretmen Atamaları Kontenjanları 2014 (tahmini Branş Dağılımı) Milli Eğitim Bakanlığı (meb)

Memurlar-KPSS ve Öğretmenlik alan bilgisi testi sınavının sona ermesinden sonra eğitim fakültesi mezunları atama yapılacak olan ağustos ayında kontenjanların açıklanmasını dört gözle bekliyor. Hangi branştan ne kadar öğretmen atanacak? İşte tahmini rakamlar... Öğretmen atamaları başlıyor. Günler sonra yapılacak atamalar için öğretmen adaylarını şimdiden heyecan sardı. Öğretmen atama kontenjanları 2014 ağustos kurası - Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliği. Öğretmen adaylarının geçen seneye kıyasla yaşpılan tahmini branş dağılımı haberimizin detayında ulaşabilirsiniz. Ağustos Öğretmen Atamaları Kontenjanları 2014 (Tahmini Branş Dağılımı)

Ağustos Öğretmen Atamaları Kontenjanları 2014 (tahmini Branş Dağılımı) Milli Eğitim Bakanlığı (meb)
22 Temmuz 2014 Salı 19:17

 KPSS ve Öğretmenlik alan bilgisi testi sınavının sona ermesinden sonra eğitim fakültesi mezunları atama yapılacak olan ağustos ayında kontenjanların açıklanmasını dört gözle bekliyor. Hangi branştan ne kadar öğretmen atanacak? İşte tahmini rakamlar… Öğretmen atamaları başlıyor. Günler sonra yapılacak atamalar için öğretmen adaylarını şimdiden heyecan sardı. Öğretmen atama kontenjanları 2014 ağustos kurası – Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliği. Öğretmen adaylarının geçen seneye kıyasla yaşpılan tahmini branş dağılımı haberimizin detayında ulaşabilirsiniz. Ağustos Öğretmen Atamaları Kontenjanları 2014 (Tahmini Branş Dağılımı)

Ağustos Öğretmen Atamaları Kontenjanları 2014 (Tahmini Branş Dağılımı) Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yenieğitim-öğretim dönemi açılmadan, önümüzdeki aylarda okullarda 40 bini okul yöneticisi, 40 bini öğretmen olmak üzere 80 bin atama yapacak. Peki kaç öğretmenatanacak ve hangi branşa ne kadaröğretmen alınacak? İşte ayrıntılar Eğitim-öğretim döneminin bittiği 13 Haziran 2014 itibarıyla 4 yıldan fazla görev yapan ve düzenlemeden etkilenecek olan okul yöneticisi sayısı 39 bin 870.
Yönetici atamalarının Haziran’ın ikinci haftasıyapılması bekleniyor. Bakanlık, okul müdürleri için Yönetici Atama Yönetmeliği’ni hazırladı. Yönetmelikle, 8 yıl öğretmenlik yapmış kişilere yöneticilik hakkı verilecek. Bundan önceki dönemlerde çıkan yönetmeliklerde yöneticilik görevi olmayan kişilere okul müdürlüğü hakkı verilmiyordu. Yöneticilik görevi öğretmenlik mesleği yanında görevlendirme olarak yapılacak veöğretmen işin merkezinde hem öğretici hem de yönetici olabilecek.

Devlet dairelerinde çalışmak isteyenlerin KPSS maratonu alan sınavı ile bitiyor. Şimdi memur olmak için bekleyen adaylar kendilerine ayrılacak atama kontenjanları ve atamalarla ilgili rakamları merakla beklemeye başladı. Ayrıca Öğretmenler de bu bekleyişin içerisindeki büyük bir kitleyi teşkil ediyor. Milli Eğitim Bakanı Avcı’nın 40 bin olarak ilan ettiği ve 2015 Şubat ayında da 35-40 bin arası ek atamalarda hangi branşa kaç atama olacak?çıkardığı verilerle bu yıl yani 2014 2015eğitim öğretim sezonunda öğretmen atamaları nasıl olacak? Hangi branşa ne kadar öğretmenatanacak? Branş ve ataması yapılacak olan öğretmenlerin dağılımı nasıl olacak?
 

ATAMADA EN YAKIN TAHMİNLER
 

Geçmiş yıllar, bakanın açıklamaları, açık ve atanamayan öğretmen sayıları gibi bir çok veriyi toplayarak 2014-2015 eğitim öğretim yılında atanması beklenen toplam öğretmen sayısı içerisinde hangi branşa kaç atama yapılacağını ortaya koydu. İşte Türkiye’nin en güçlü haber portalı verilere göre bu yıl yapılması beklenenen en yakın atama rakamları:
 

BU SENE HANGİ BRANŞA KAÇ ÖĞRETMEN ATANACAK?
 

İşte bu yıl, yani 2014 yazında atama yapılacak alanlar ve rakamları
 

Din kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmenliği 5500,
 

Özel eğitim 1000,
 

PD Rehberlik öğretmeni 3600,
 

İngilizce öğretmeni 4200,
 

İlköğretim matematik öğretmeni 2700,
 

Matematik öğretmeni 1500 atama,
 

Türkçe öğretmeni atanacak 2200
 

Beden eğitimi öğretmeni 2000,
 

Okul öncesi öğretmeni 1500,
 

Fen bilimleri öğretmeni 1700,
 

Bilişim Tek. Öğretmeni 1700 atama,
 

Edebiyat öğretmeni 1750,
 

Sınıf öğretmenliği 1500,
 

İmam Hatip Meslek Dersleri: 1750,
 

Müzik öğretmenliği: 1000,
 

Sosyal Bilgiler öğretmenliği: 1250,
 

Biyoloji öğretmenliği: 450 atama,
 

Coğrafya:400 atama,
 

Arapça : 300,
 

Diğer: 4000 atama,
 

Toplam : 40 bin öğretmen ataması
 

Not veriler tahminidir gerçek rakamı yansıtmamaktadır.
ÖĞRETMENLERİN TEMMUZ 2014 İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME DUYURUSU

Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin Temmuz 2014 il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri, 06/05/2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği doğrultusunda aşağıda belirtilen açıklamalar çerçevesinde yapılacaktır.1- Zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlayan, zorunlu çalışma yükümlülüğü olmayan veya bundan muaf tutulan öğretmenler ile sağlık ve eş durumu mazereti sebebiyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenecek öğretmenlerden 30 Eylül 2014 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az 3 (üç) yıllık çalışma süresini tamamlayacaklar, il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir. 2- Dördüncü, beşinci ve altıncı hizmet alanlarında görev yapan zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden bulunduğu eğitim kurumunda 3 (üç) yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, istemeleri halinde il içinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumlarına yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

3- Üç yıllık sürenin hesabında öğretmenin; a. Kadrosunun bulunduğu eğitim kurumunda sözleşmeli öğretmen veya asker öğretmen olarak geçirdiği süreler dahil, fiilen öğretmen olarak geçirdiği süreler ile diğer eğitim kurumlarında ders okutmak üzere ya da eğitim kurumu yöneticisi olarak görevlendirildiği süreler, b. 2012, 2013 ve 2014 yıllarında il içinde veya iller arasında yer değişikliği yapıldıktan sonra çeşitli nedenlerle Bakanlığımızca eski görev yerine iade edilenlerin eski ve yeni görev yerlerindeki hizmet süreleri birlikte değerlendirilecektir.

4- İl içi yer değişikliğine başvuracak öğretmenlerin hizmet puanlarının hesabında, yer değiştirme başvurularının son günü esas alınacaktır. 5- Norm kadro fazlası öğretmenler ile 2012-2013 ve 2013-2014 eğitim ve öğretim yılından itibaren görevli olduğu okulun dönüştürülmesi, kapatılması ya da norm kadro uygulaması nedeniyle görev yerleri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirmelerinde, bulundukları eğitim kurumunda en az 3 (üç) yıllık çalışma şartı aranmayacaktır. 6- Eğitim kurumlarında yönetici olarak görev yapmakta olanlardan yöneticiliğe devam etmek istemeyenler yer değiştirme isteğinde bulunabilecek ve bunlarda bulundukları eğitim kurumunda en az 3 (üç) yıllık çalışma şartı aranmayacaktır. 7- Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilen öğretmenler, görevlendirmeleri sona erdirilmedikçe yer değiştirme isteğinde bulunamaz. Ancak, kadrolarının bulunduğu eğitim kurumuna dönen öğretmenlerden kadrolarının olduğu eğitim kurumunda en az 3 (üç) yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, il içi yer değişikliği isteğinde bulunabilecektir. 8- Başvurular, elektronik ortamda alınacaktır. Başvurular, sırasıyla eğitim kurumu müdürlüğü, ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerince onaylandıktan sonra geçerlilik kazanacak ve bu birimlerin herhangi biri tarafından onaylanmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.