Aktif Eğitim-sen Siirt Şubesi: Siyasi İrade Partizan Anlayışla Kadrolaşıyor

Aktif Eğitim-Sen Siirt Şubesi, düzenlediği basın açıklamasında siyasi iradeyi, Bakanlığın tüm kademelerinde ve okullarda partizan bir anlayışla hareket ederek, siyasal ve sendikal kadrolaşmaya gitmekle suçladı.Güres Caddesi Sancaklar Ortaokulu...

Aktif Eğitim-sen Siirt Şubesi: Siyasi İrade Partizan Anlayışla Kadrolaşıyor
23 Eylül 2014 Salı 15:18

Aktif Eğitim-Sen Siirt Şubesi, düzenlediği basın açıklamasında siyasi iradeyi, Bakanlığın tüm kademelerinde ve okullarda partizan bir anlayışla hareket ederek, siyasal ve sendikal kadrolaşmaya gitmekle suçladı.

Güres Caddesi Sancaklar Ortaokulu önünde toplanan sendika üyeleri adına açıklama yapan Şube Başkanı Ekrem Gencer, 2014-215 eğitim-öğretim yılının, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yanlış, yanlı ve maksatlı uygulamaları nedeniyle birçok problemle birlikte başladığını iddia etti. Gencer, yaptığı açıklamada, “Bakanlığın tutumundan öyle anlaşılıyor ki bu problemler kısa vadede çözülmek şöyle dursun daha da derinleşmektedir. Bu yüzden, çalışma barışını bozan siyasal ve sendikal kadrolaşmaya, insanlar arasında ayrımcılığı körükleyen ve ötekileştiren her türlü fişlemeye, liyakat yerine yandaşlığı gözeterek yapılan hukuksuz görevlendirme ve tasfiyelere, iyi planlanmamış bir rotasyonla eğitim çalışanlarının hayatlarının alt-üst edilmesine, özel okullara teşvikler verilirken, devlet okullarımızın maddi imkansızlıklara mahkum edilmesine, öğretmenlerimizin asli görevleri dışında nöbet görevi gibi angarya işlere zorlanmasına “hayır diyoruz.” dedi.

Siyasi iradenin, Bakanlığın tüm kademelerinde ve okullarda partizan bir anlayışla hareket ederek, siyasal ve sendikal kadrolaşmaya gittiğini savunan Gencer, “İnancı, görüşü, aidiyeti ne olursa olsun herkes birinci sınıf vatandaştır. Bununla birlikte hukuk devletinde “Suçluluğu bağımsız mahkemelerce ispatlanmadıkça herkes masumdur” ilkesi gereği, hiç kimse haklarından mahrum bırakılamaz, fişlenemez, dışlanamaz, kamu görevlerinden mahrum edilemez. Aktif Eğitim-Sen olarak, bu politikaları planlayanlara, uygulayanlara, uygulatanlara, göz yumanlara “hayır” diyoruz.” dedi. Kalabalık grup, basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.