Alan Mağdurları Meb’den Çözüm Bekliyor

Bakanlık bu yazıya rağmen aynı öğretmenleri mağdur etmeme adına alan değişikliği düşünürken aynı bölüm mezunu olduğumuz halde bizleri görmezden gelmektedir. Ben S. A. Kars Merkezde Sınıf Öğretmeni olarak görev...

Alan Mağdurları Meb’den Çözüm Bekliyor
11 Ocak 2015 Pazar 12:06

 Bakanlık bu yazıya rağmen aynı öğretmenleri mağdur etmeme adına alan değişikliği düşünürken aynı bölüm mezunu olduğumuz halde bizleri görmezden gelmektedir.
         Ben S. A. Kars Merkezde Sınıf Öğretmeni olarak görev yapmaktayım.Bu yakın zamanda Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlik Meslek Bilgis Ders öğretmenleri için Alan Değişikliği çalışması yapacak.İnsan Kaynakları Genel Müdürü Sayın Hamza AYDOĞDU Bey 28/12/2014 tarihinde Anadolu Ajansına yaptığı açıklamada bu öğretmenleri duyuruya çıkmadan otomatik olarak istedikleri alana geçirebileceklerini ifade etmişlerdir.Malumunuz bu öğretmen arkadaşlarımız Eğitim Fakültelerinin Eğitim Bilimleri Bölümü (Eğitim Programları ve Öğretim…….) mezunları.Bakanlık Öğretmen Liselerini dönüşüm sonunda kapattıktan sonra Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan bir yazıyla bu öğretmenleri mağdur etmeme adına Anadolu Liselerinde bu öğretmenlerin okuttuğu dersleri seçmeli ders statüsüne almıştır.
          Ben de bu arkadaşlarımla aynı bölüm mezunu bir sınıf öğretmeniyim.Geçen yıl üzerimde yöneticilik olduğundan ve Okulumda Rehberlik normu olmadığından Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın 9 nolu kararı gereği Rehberlik alanına geçiş yapamadım.2014-2015 yılı içerisindeki muhtemel Alan Değişikliği için yöneticilikten kendi isteğimle ayrıldım. Bu kez de Bakanlık Alan Değişikliğini  başvurularını sınırlı tuttuğunu ve bundan sonra yapmamayı düşündüğünü açıkladı.
         İnsan Kaynakları Genel Müdürümüz Hamza AYDOĞDU Bey’in gündeme getirdiği Öğretmenlik Meslek Bilgisi Öğretmenleri için düşünülen duyuruya çıkmadan ve otomatik olarak yapılacak muhtemel bir alan değişikliğinden aynı bölüm mezunu olduğumuz için ben ve benim gibi çok az sayıda arkadaşımın da yararlanabilmesi için konuyu gündeme taşımanızı önemle ve saygıyla arz ederim.
 
Not: 1-Talim Terbiye Kurulunun 9 sayılı kararıyla Eğitim Programları ve Öğretim Bölümü mezunlarına Rehberlik Alanına geçiş hakkı tanınmıştır.
        2-Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nün 21/07/2014 tarihinde yayınladığı Haftalık Ders Çizelgesi konulu yazıyla Öğretmenlik Meslek Bilgisi dersi öğretmenlerinin okuttukları dersler Anadolu Liselerinde Seçmeli ders statüsüne alınmıştır.
        3-Bakanlık bu yazıya rağmen aynı öğretmenleri mağdur etmeme adına alan değişikliği düşünürken aynı bölüm mezunu olduğumuz halde bizleri görmezden gelmektedir.
S.A/KARS


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.