Bu Avcı Vatansever Avcısıdır

BU AVCI VATANSEVER AVCISIDIR Sendikacı ve Eğitimci Yazar Remzi ÖZMEN MEB’de yapılan yönetici görevlendirmelerini ironik bir biçimde ele aldı.İşte ironi dolu o yazı… ...

Bu Avcı Vatansever Avcısıdır
24 Temmuz 2014 Perşembe 01:08

 BU AVCI VATANSEVER AVCISIDIR
 
Sendikacı ve Eğitimci Yazar Remzi ÖZMEN MEB’de yapılan yönetici görevlendirmelerini ironik bir biçimde ele aldı.İşte ironi dolu o yazı…
  
Hani kaba bir deyimle a normal söylem veya işlemlerde bulunanlar için kullanılır. Uçuk veya yerine oturmayan ifadeler için abuk sabuk daha ileri gidilerek bunlar absürt söylemlerdir denilir. Daha ilmi entelektüel çevrelerde ise zurnada peşrev, zırvada tevil olmaz denilir. Yine bu aldatma ve kandırma hamlelerine edebi olarak siz âlemi kör, herkesi sersem mi zan edersiniz denilir.
Efendim Erzurum, Bingöl ve Kars civarında Canbegi diye bir aşiret vardır. Muhtemelen Türk kökenlidir en azından birçok tarihçi bunu söylüyor. Bu aşiret mensuplarının kurnazlığını anlatmak için şunu diyorlar. Şeytan ile bir kavgaya tutuşuyorlar bu kavgayı içeride yaptıkları zaman uzun sopaları şeytana kısa sopaları kendileri alırmış. Şeytan her sopayı kaldırdığında ya tavana değer ya da duvara takıldığı için bir türlü Canbegi dövemezmiş. Tabi Canbeglerinin elinde kısa sopalar Şeytanı bir güzel marizlemişler. Şeytan adaletsiz bir kavga deyince tamam diyorlarmış uzun sopaları bize verin kısaları sizin olsun. Uzun sopaları alır almaz sokağa fırlıyorlarmış. Şeytan bunları kovaladığını düşünerek dışarı çıktığında bu sefer Canbeg’i ler uzun sopalarla Şeytanı bir güzel haşlamışlar. Şeytan bakmış içeride dayak dışarıda dayak yemekten pes etmiş. Ben Şeytanım ama siz şeytanlıktan bana on çekersiniz demiş ve pes etmiş.

Şimdi zati muhterem demiş ki yirmi yıldır idarecilik yapıp 75 puan alamayan bir idareci bu işi bıraksın. Güler misin ağlar mısın? Ne kadar militan varsa İlçe Müdürü yap, Şube Müdür yap sonra onlara sendikasına göre puan verdir ve geç karşıya kıs kıs gül. Ha ha yirmi yıldır müdürlük yapmış yetmiş puan alamıyor kardeşim ben bunun atamasını nasıl yapayım, de. S…. Cafer bez getir aman aman tez getir. Sayın soy ismi ile mütenasip Vatansever Avcısı şube Müdürlüğü yazılısı yaptın orada seksen beş doksan alan kişinin mülakatına kırk verdin neden atamasını yapmadın da, yazılı da zoraki yetmiş alana doksan dayayıp atamasını yaptın. Hakeza mülakat sınavlarında yazılıda Doksan alanlara otuz sekiz verirken hiç sesiniz çıkmıyordu. Kendi adamlarınızı şişirirken diğerlerini indirirken zevkten dört köşe oluyordunuz. (En azından birçoğu)Şimdi celladına teslim ettiğin kişileri, vicdansızların vicdanına teslim ettiğin kişilerin yetmiş beş almasını bekliyorsun. Doğrudur yirmi yıl bu görevi yapan bir idareci bırak yetmiş beşi doksanı da alır ama bu vicdanı ipotekli emir kulu idarecilerle birçok liyakatli ve iş bitiren idareciyi de harcayacağınız gün gibi ortadadır. Bari dürüst olun ve puanla elediğinizi söylemek yerine Vatanseverim, Allahtan başka kimsenin karşısında eğilmem, erdem ve fazilet benim tek sermayemdir diyenleri Avcı başı olarak avlayacağız deyin biz de sizi takdir edelim. Çünkü biz düşmanın mert olanını severiz.

Remzi ÖZMEN
TES İst. 8 Şube Bşk.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.