Ebs Yöneticisinden Tehditler!

EBS YÖNETİCİSİNDEN TEHDİTLER!

Ebs Yöneticisinden Tehditler!
25 Temmuz 2014 Cuma 17:07

OOOO, O NE ÖZ GÜVEN O!

Yazdığı bir yazı üzerine yaptığımız yorumdan (TIKLAYINIZ) rahatsız olan Talat yavuz döşenmiş yazıyı, bir de ‘yazı göndermediğim site’ falan yazmış. Maalesef sizin gibi şahısların yazılarına sadece eğitim sitesi olduğumuz için katlanıyoruz Talat Yavuz.

Yazının içeriğine bile girmiyorum. Tüm eğitimcileri ‘aptal’ yerine koyan saçma sapan bir içerik.

…konunun sendika avukatımızca işleme alınacağını üzülerek belirtmek isterim.’ Bakın hele, tehdit de ediyorlar. Yüz binlerce kişinin hakkını yiyip bir de tehdit mi ediyorsunuz! Bu yazını korktuğum için değil, habercilik açısından yayımlıyorum.

Birçok çirkin üslubun içine bir de ‘kuyruk acısı’ sıkıştırmış. Evet Talat Yavuz, kuyruk acısı var. Bizde bu kuyruk acısı sizde de bu evlat acısı oldukça artık ilelebet dost olamayacağız. İstediğiniz gibi, tüm toplumun yanında eğitim camiasını da kutuplaştırdınız. Senin inandıklarınla benim inandıklarım aynı değil. Allah-u Âlem öbür tarafta da aynı yere gitmeyiz. (Kim nereye gider Allah bilir)

Benim inancıma göre İslam’ın şartı beştir, altıncısı adalettir.

Benim inancıma göre kul hakkı Allah tarafından da affedilmez.

Benim inancıma göre Müslüman yalan söylemez, başkasının arkasından iş çevirmez, kimseyi hor görmez, herkese potansiyel iyi insan nazarıyla bakar.

Ahlak, halk kelimesinin çoğuludur. Yani yaradılışa uygun yaşam sürmenin gereklerine ahlak denir. Ahlaksız din olmaz, Maun suresinin mealine bakın: ‘4. Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki, 5. Onlar namazlarını ciddiye almazlar. 6. Onlar gösteriş yapanlardır, 7. Ve hayra da mâni olurlar.’ mana olmadan sadece şeklin bizi kurtarmayacağını Yüce Allah söylüyor.

Din sömürücülüğünüze gelince: Bu millet cibilli Müslümandır, zamanında yapılmış bazı yanlış uygulamalar ‘biri’lerinin çabası ve başarısıyla değil, sosyolojik bir zaman değişimiyle aşılmıştır. Şu saatten sonra kimse kimsenin dini değerleriyle uğraşmaz. Bu arada şahsen soruyorsan Talat Yavuz, ben Fatih KUL olarak zamanında çok sıkıntı çektim ama bunu pazarlamadım ve sömürmedim.

Dini, mana yönünü bir kenara koyup sadece şeklen uygulayan bunu da kişisel menfaat ve beklentileri için kullanan kişi ve gruplar yüzünden bu toplumdaki birçok insan dinden soğudu. Din, bayrak ve vatan ortak değerlerdir ve üzerinden siyaset yapılmamalıdır. Hele hele de dini kullanarak makam, mevki, itibar kazanıyorsanız (Hafazanallah) hesabı çok çok büyüktür!

Geçmişte yaşanılan bazı sıkıntıları durup durup ortaya koymak, eski defterleri karıştırıp mağduriyet çıkarmaya çalışmak toplumsal uzlaşıya hizmet etmez.

Her neyse, demek ki şahıs yorumumuzdan rahatsız olmuş.

Neden rahatsız olduğunu duymak ister misiniz?

Çünkü etrafında sürekli beklenti içinde olan menfaat ilişkisi içinde olduğu kişilerden bunları duyamaz,

Zannediyordu ki bunları kimse bilmiyor, bilse de yazmaya cesaret edemez,

Zannediyordu ki biz kralız, kimse bize yan bakamaz,

Yazdığımız yorum şaplama gibi inince can havliyle hezeyan dolu ‘şeyler’ yazmış.

Fatih KUL
personelmebhaber.net


İşte yazı:

" En son yazdığım; “Müdürleri Kim Yaktı?” başlıklı yazımla ilgili farklı bir uygulamaya şahit oldum. ... alıntı yaparak ve neredeyse benim yazım kadar bir ön haber yazısı yazarak paylaşımda bulunmuş. Fatih KUL ..., yazdıklarından anlaşılan, o site ile ilgili yetkili biri olmalı. ...eleştiri ile hakareti birbirine iyice karıştırmış. ..... ....bazı gerçekleri, tekrar sıralayacağım. Umarım bu sefer anlayabilme becerisi gösterir:
Sendikamız, hiçbir zaman yeni yönetici atama sürecine giden siyasi kavga ortamını hazırlayan etkenlerden bir etken olmamıştır. Hükümet-Cemaat dayanışmasının üst seviyelerde yaşandığı dönemlerde sendikamız kendi gündemini takip etmiştir.
Sendikamız, yine Hükümet-Cemaat kavgasında olabildiğince itidalli davranmış, dershanelerle ilgili bir eğitimci bakışı ile hareket etmiştir. Bu sendikanın bir şube başkanı olarak, o dönemde çıktığım birçok televizyon programında, dershanelerin kanunla kapatılamayacağını, bakanlığın okullara sahip çıkması gerektiğini haykırmıştım.Yönetici atama ile ilgili geçilen yeni düzen, sendikamıza ayrıcalık sağlamak için getirilmiş değildir. Bunu talep eden de sendikamız değildir. İlgili kanun ve yönetmeliğin bütün süreçlerinde yapılan açıklamalarımız ortadadır. Bu konu ile ilgili sadece benim yazdığım yazılar bile konuyu iyi niyetle anlamak isteyenlere yeterli olacaktır.
Sendikamız, bundan önceki dönemlerde, yönetici atamada kural neyse onu yerine getirmiş, yaptığı nitelikli çalışmalarla fark atmıştır. Sınavlarda sağlanan başarı karşısında rakiplerimiz, üyelerine karşı zor durumlara düşmüş ve çareyi bizim başarımızı karalamakta bulmuşlardır.
Yönetici olarak atanan arkadaşlarımızla ilgili yıllardır yapılan hakaretler büyük bir hezeyan halini aldı. İnsaf ve edep sınırlarını zorlayarak bu koronun üyesi olanlara soruyorum: Siz sınava girip eşit şartlarda atanan insanlara hangi eleştiriyi yapıyorsunuz? Bundan önceki hangi yönetmelikle sadece Eğitim Bir Sen üyeleri atandı? Okul yöneticiliğinde geçici görevlendirme, vekâletler ve kurucu müdürlerle ilgili yaptığınız eleştirileri, daha önceki dönemlerle kıyaslayarak yapmak neden aklınıza gelmez? Beyler bu işler daha önce nasıl yapılıyordu? Herhangi bir ilçede mevcut okul müdürlerinin sendikalara dağılım istatistiğini önünüze alın ve insaflı olun.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve daha üst görevlerle ilgili, Eğitim Bir Sen üyeleri bu görevlere atanamaz diye bizim bilmediğimiz bir Anayasa hükmü mü vardır? Belli bir kesimin doğal hakkı mıdır bu makamlar? Onlar tercih edilir ve bir ömür boyu bu işi yaparlarsa doğrudur ancak yıllar sonra da olsa başka birileri atanırsa bu yanlıştır.  ...
Sendikamızın darbe karşıtı ve dini söyleminden rahatsız olanlara soralım: Bizim ülkemizde hiç darbe olmadı, inançlı kesime hiç baskı ve yasaklar uygulanmadı, bir tutanakla binlerce öğretmen mesleğinden atılmadı, okullar kapatılmadı, sivil beşli çete askerler karşısında hizaya geçip bot yalamadı… Bütün bunları biz sadece sendikacılık olsun diye söylüyoruz değil mi? Allah aşkına siz hangi ülkede yaşıyorsunuz?
...
Talat YAVUZ
Eğitim Bir Sen İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı"

   İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.