Eğitim Bir Sen İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı Talat Yavuz'un Sitemize Gönderdiği Tekzip Metnidir.

'FATİH KUL’UN ANLAMAK İSTEMEDİĞİ GERÇEKLER'

Eğitim Bir Sen İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı Talat Yavuz'un Sitemize Gönderdiği Tekzip Metnidir.
28 Temmuz 2014 Pazartesi 13:06

 Son bir haftadır, yazdığım bir yazı üzerinden personelmebhaber.net sitesi yazarı Fatih KUL’UN, hakaretler ve iftiralarla dolu suçlamalarına eğitim kamuoyu şahit oldu. Düzeltmesi için gönderdiğim açıklamayı da siteye eksik metin olarak girdi ve üzerine içerikle hiç ilgisi olmayan; din, ahlak, adalet, cennet-cehennem gibi birçok kavramı karıştırarak koymuş. Daha bir yazıdan nasıl alıntı yapılacağını bile öğrenememiş bu hakaretçi, bir de kendisini tehdit ettiğim iftirasını manşete çekmiş. Çok ilkeli habercimizin tehdit dediği iki mail metnim şudur: 
Sayın site yöneticisi; Bir kaç gün önce yazdığım, "MÜDÜRLERİ KİM YAKTI?" başlıklı yazımın, sitenizde haberleştirirken Fatih KUL adıyla yazılmış metinle ilgili ekte gönderdiğim açıklamanın da sitenizde yayınlanmasını istiyorum. Basın Meslek İlkelerine uyacağınızı sitenizden beyan etmişsiniz. Eleştiriye sonuna kadar evet, hakaret ve aşağılamaya da sonuna kadar hayır diyorum. Aksi takdirde konunun sendika avukatımızca işleme alınacağını üzülerek belirtmek isterim. Takip ederek cevap bekliyorum.
Sayın site Yöneticisi; Bugün gönderdiğim açıklamanın,  kesinti yapılmadan tamamının yayınlanmasını sizlerden rica ediyorum. Fatih KUL, hakaretlerine devam ederken siz benim açıklamamı kuşa çevirerek yayınlıyorsunuz. Sizden, sitenize yakışan tavrı bekliyorum. Tehdit etmiyorum, aksi takdirde sadece bir vatandaş olarak yasal haklarımı arayacağımı tekrar hatırlatmak istiyorum. Saygılarımla.
  Bilge bir adam, düştüğü suda boğulmak üzere olan bir akrebi kurtarmak için yaptığı her hamlede akrep tarafından sokulmak istenir. Bu durumu gören bir adam bilgeye, kendini sokmaya çalışan akrebi kurtarmaktan vazgeçmesini söyler. Bunun üzerine bilge adam şu cevabı verir: “O bir akrep ve kendine yaklaşanları sokmak üzere programlanmış. Ben de bir insan olarak, canlılara karşı sevgi taşımayı, zor durumda olanlara yardım etmeyi prensip edinmişim. Şimdi onun prensibi ısırmak, benimki de sevmek, o sokmaya çalıştı diye ben niçin kendi prensiplerimden vazgeçeyim ki.” demiş.
Sözü çok fazla uzatmadan, içine düştükleri çıkmazda, hakaret ve asılsız çirkin suçlamalara programlanmış sözde habercilere aldırmadan paylaşmak istediğim şudur: Son zamanlarda hükümetle giriştikleri kavgada dik duramayan ulufe takımı; bizi tahrik ederek, suçlayarak yanlarına çekmeye, zorluklarını bizim üzerimizden halletmeye çalışıyorlar. Şimdiye kadar altın tepsi içinde sunulan imkânları hoyratça kullanırken, akıllarına gelmeyen hak ve adalet kavramını, geldiği yeri bedel ödeyerek hak eden teşkilatımıza hatırlatma cüretinde bulunuyorlar. Yıllardır vatan ve millet sevgisini tekelinde tutmaya çalışanlar, özgürlük kavramının içini boşaltanlar, her dönemin kendini iç ve dış güçlere kullandıran ayrıcalıklıları, ilk defa arkanızda devlet gücü olmadan yürüyeceksiniz ve biz yürüyüşünüzü göreceğiz. 
 Sayın Fatih KUL; hakaret etmekten kafa yormaya fırsat bulamadığın içeriğin özü yukarıda tekrar özetlendi. Şu cümlenden hayatı nasıl algıladığın anlaşılıyor aslında:“… zamanında yapılmış bazı yanlış uygulamalar ‘biri’lerinin çabası ve başarısıyla değil, sosyolojik bir zaman değişimiyle aşılmıştır.” Fatih Kul, sen hiç on iki milyon imzayı bir arada gördün mü? Şubat soğuğunda imza standının başında nöbete durdun mu? Myanmar neresidir bilir misin? Orada, salya sümük saldırdığın bu teşkilatın misafirhanesinin olduğunu bilir misin? Bugün, yıllar önce hakkımda yaptığı basit bir açıklamasına sığındıkların, askerlerin önünde bot yalama sırasına geçtiği zaman, meydanlarda el ele tutuşanları anlayabilir misin sen? Bedel ödemek nedir bilir misin? Madem her şey, “sosyolojik bir zaman değişimiyle” oluyor, neden haksızlığa uğradığınızı düşündüğünüz konularda, sosyolojinin zamanı değiştirmesini beklemiyorsunuz?
Bu konu ile ilgili artık hiçbir paylaşımda bulunmayacağım. Daha önce gönderdiğim açıklamanın, başlığı dâhil tam metninin ilgili sitede yayınlanmasını hala bekliyorum. Buna benim değil onların, açıkladıkları ilkeleri açısından daha çok ihtiyacı var. Her satırında zehir kusmaya programlanmışlara inat biz prensiplerimizden taviz vermeyeceğiz. Ancak yapılan hakaretlerin gereği yerine getirilmezse yasal mercilerde hesap sormayı da iyi biliriz. Kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz.
Talat YAVUZ
Eğitim Bir Sen İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.