Eğitim Bir Sen Tiyatrosu

Türk Eğitim Sen Tekirdağ Şube Başkanı Muzaffer Doğan, yeni bir iddiada bulundu. Eğitim Bir Sen dışındakiler aranarak başvuru yaptıkları okul tercihlerinin zorla değiştirildiğini iddia etti.

Eğitim Bir Sen Tiyatrosu
19 Kasım 2014 Çarşamba 19:24

 Türk Eğitim Sen  Tekirdağ Şube Başkanı Muzaffer Doğan, yeni bir iddiada bulundu. Eğitim Bir Sen dışındakiler aranarak başvuru yaptıkları okul tercihlerinin zorla değiştirildiğini iddia etti. 


"İKNA ETMEK İÇİN UZATTILAR"

Türk Eğitim Sen  Tekirdağ Şube Başkanı Muzaffer Doğan, "Yandaş olmayan eğitimciler 13 Kasım- 18 Kasım tarihleri arasında açıklanan okullara tercihlerini yaptılar. 17 Kasım Pazartesi günü tamamlanması gereken başvurular, Eğitim Bir Senin hesaplarını karıştıran başvuru sahiplerini ikna etmek için 18 Kasım akşamına kadar uzatıldı. Şimdi ikna ekipleri Eğitim Bir Senin isteği dışında tercihlerini yapan başvuru sahiplerini arayarak, tercihlerini değiştirmesi yönünde zorladıkları söylenmektedir" dedi.

"HİÇBİR İLDE YAPILMADI"

Tekirdağ Şube Başkanı Muzaffer Doğan, " Başka hiçbir ilde yapılmayan bu başvuru uzatmalar sonunda eğitimciler;  “Tekirdağ milli eğitimini kimin yönettiğini, atamaları kimin yaptığını anlamakta zorluk çekmekteyiz.”  dediler. Sendikanın isteği üzerine yapıldığı söylenen bu başvuru uzatmaları eğitim çalışanlarının tepkisine yol açtı. Sonuç olarak tüm etkili ve yetkili makamlar ile sağduyu sahiplerini duyarlı olmaya çağırıyoruz. Oynanmakta olan bu Eğitim Bir Sen tiyatrosu, Tekirdağ eğitimine zarar vermektedir" diye konuştu.


Türk Eğitim Sen  Tekirdağ Şube Başkanı Muzaffer Doğan, yeni bir iddiada bulundu. Eğitim Bir Sen dışındakiler aranarak başvuru yaptıkları okul tercihlerinin zorla değiştirildiğini iddia etti. 

Bilindiği gibi ilk defa ve yeniden atama kapsamında sekiz yılını dolduran tüm öğretmenler ile daha 
önce görev yapmış okul müdürlerimiz yeniden mülakata tabi tutulmuşlar, yıllarca başarılı çalışmalar yapmış birçok okul müdürümüz sırf eğitim bir senli olmadıkları için yeterli puan verilmeyerek elenmişlerdir. Basına da yansıdığı şekliyle iki komisyon halinde yapılan çalışmalarda görev alan 10 komisyon üyesinden 9 unun Eğitim Bir Senli olması ve açıklanan sonuçlara göre diğer sendikalar veya tarafsız eğitimciler % 15 oranında başarılı olurken, Eğitim Bir Sen üyesi müdür adayları katıldıkları sınavda % 85 oranında başarılı olmuşlardır! Sonuçlar incelendiğinde görülmüştür ki en yüksek puanı alanlar Süleymanpaşa da Eğitim Bir Sen Şube Başkanı ve yardımcısıyla diğer ilçelerde de eğitim bir sen ilçe temsilcileri ve yardımcılarıdır. Açıklanan sonuçlar Tekirdağ eğitim kamuoyunda büyük infial yaratmış, Tekirdağ tarihinde böyle kayırmacı ve yandaş sınavın ilk defa olduğu dile getirilmişti. Eğitim Bir Sen kayırmacılığına yönelik yapılan sınava başta İl Milli Eğitim Müdürü ve etkili ve yetkili makamlar tümü seyirci kalmış, Eğitim Bir Sen, İl Milli Eğitim ve atama makamının da görevlerini aldı söylentileri yayılmıştı. 

"TEKİRDAĞ EĞİTİMİNE ZARAR VERİYORLAR"

İş bununla da kalmadı çok azda olsa yeterli puan alan yandaş olmayan eğitimciler 13 Kasım- 18 Kasım tarihleri arasında açıklanan okullara tercihlerini yaptılar. 17 Kasım Pazartesi günü tamamlanması gereken başvurular Eğitim Bir Senin hesaplarını karıştıran başvuru sahiplerini ikna etmek için 18 Kasım akşamına kadar uzatıldı. Şimdi ikna ekipleri Eğitim Bir Senin isteği dışında tercihlerini yapan başvuru sahiplerini arayarak tercihlerini değiştirmesi yönünde zorladıkları söylenmektedir. Sendikanın isteği üzerine yapıldığı söylenen bu başvuru uzatmaları eğitim çalışanlarının tepkisine yol açtı. Başka hiçbir ilde yapılmayan bu uzatmalar sonunda eğitimciler;  “Tekirdağ milli eğitimini kimin yönettiğini, atamaları kimin yaptığını anlamakta zorluk çekmekteyiz.”  dediler. Sonuç olarak tüm etkili ve yetkili makamlar ile sağduyu sahiplerini duyarlı olmaya çağırıyoruz. Oynanmakta olan bu eğitim bir sen tiyatrosu Tekirdağ eğitimine zarar vermektedir.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.