Eğitim Öğretim Çöküyor!

MEB’in üstünde gizli bir el var ve bu el MEB’de eğitim sistemimizi çökertmek için elinden geleni yapıyor.

Eğitim Öğretim Çöküyor!
Tüm eğitimcilerin heyecanla beklediği ,MEB okul  yöneticisi görevlendirme yönetmeliği , açık bir ifade ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul öncesi, ilkokul, orta okul ve Lise müdürlerini ,müdür başyardımcılarını ve yardımcılarını görevlendirme ile atama yönetmeliği çıktı  ne diyelim herkese öncelikle hayırlı olsun.

Yönetmeliğin çıktığını inanın köyün muhtarı ki oy vermediğim fakat birkaç oyla seçilen muhtarından öğrendim.  Muhtar okulun önünde  öğretmenlerimin yanında bana hitaben, müdürüm hayırlı olsun, on yıldır köyümüzdesin her al de gidersin dedi. Gülümseyerek gitti……

Dünyanın hiçbir ülkesinde eğitim sistemi 1 ileri, iki geri giden bir ülke göremezsiniz, fakat bizim ülkemize ve bizim insanımıza has olan bu özelliği neden ise hiçbir ülke örnek almıyor ama bizim MEB yetkililerimiz bu sistemi nasıl geliştirmiş ise MEB’in bünyesinden söküp atamıyoruz  biz atamadığımız gibi büyüklerimizde bu kamburları MEB sırtından atalım gibi bir anlayışla da hareket etmediklerine şahit oluyoruz. Her ne hikmetse MEB’in başına kimler gelirse gelsin hep aynı hastalığa kapılıp bir ileri, iki geri gitmeyi meziyet olarak anlatmayı kendine milli ödev kabul edip milletimize vatan millet Sakarya edaları ile bir iş yapmış gibi ballandıra ballandıra anlatıyorlar ne diyelim Allah ıslah etsin……

MEB  kaosa doğru hızla giderken Eğitim öğretim çöküyor.
MEB’in üstünde gizli bir el var ve bu el MEB’de eğitim sistemimizi çökertmek için elinden geleni yapıyor.Yine bu el MEB’de ne zaman iyi şeyler yapılmaya çalışılsa hemen devreye giriyor ve eliyle her şeyi   tersine çeviriyor. MEB’de huzur ve barış ortamı için ne zaman bir girişim olsa yine bu el sahneye çıkıyor her zaman ki gibi nikser gibi ortalığı karıştırıyor sonuçta MEB’de iyi şeylerin şu günlerde yapılması mümkün gözükmemektedir. MEB’in yıldız (falına)namesine baktıkça  yakın gelecekte hayırlı işler beklemek saflık olur diye düşünüyorum.Devenin boynu neden eğri ?
Yönetici görevlendirme yönetmeliğini okudukça hep  deve fıkrası aklıma geliyor, Deveye  sormuşlar boynun neden eğri, o da cevap vermiş nerem doğru ki diye anlatılan fıkra var ya işte şu günlerde MEB’i en güzel ifade eden ve MEB’i anlatan en güzel teşbih dir. Sahiden MEB yönetmeliğinin neresini eleştirelim ki,  doğrusu eleştirilmeyecek yanı var mı biz onu konuşalım diyeceğim fakat oda yok. Kısaca MEB üzerindeki gizli el öyle bir yönetmelik çıkarmış ki, yönetici görevlendirememe yönetmeliği çıkarmış ve bir işin yapılmaması için ne gerekiyorsa onu yapmak gibi bir şey ortaya konmuş bundan dolayı bu yönetmeliği hazırlayan ve katkı sunanları kutluyorum. Büyük bir enerji harcadıkları ortada emeklerine saygı duyarak eleştirmeyi ve tenkid etmeyi haksızlık diye düşünüyorum.  yönetmelikte unutulan bir şeyi de ben hatırlatayım köylerdeki okul müdürlerini belirlemek için ihtiyar heyetinin görüşünü puan olarak yansıtmayı unutmuşlar, komisyon puanlamasına bu da dahil edilmelidir diye düşünüyorum.ikincisi kına komisyonu belirlenmemiş, kına yakma komisyonuna ben görev almak isterim yanlış anlaşılmasın ellerimde ekzama var iyi gelir diyor köyde ki yaşlı büyüklerim.

Emeklilik dilekçemi verdim. Allah sizleri kurtarsın duam sizinle eğitimci gardaşlarım
Kamil AYDEDE
EğitimYöneticisi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması